Великодній цвинтар

Надрукувати
Плітки
18.04.2009
ЦвинтарУ багатьох населених пунктах на Великдень (переважно на другий чи третій день) на цвинтарях відбуваються церковні відправи. Особливо в селах - де такий похід на цвинтар є традицією. Але щоб могили і надгробки гарно виглядали, їх спочатку потрібно прибрати після зими. Або й просто відвідати тих, кого вже нема.
Ось і ідуть люди (переважно в останній тиждень перед Великоднем) до своїх померлих родичів та близьких.

Цього року вкотре змінився цвинтар біля Старого Села. Збільшився. Люди мруть як мухи - та лише на кладовищі можна це усвідомити повністю. Нова частина зразу помітна яскравими квітами та вінками. Лише деякі пам’ятники там мають кам’яні надгробки - а так здебільшого тимчасові дерев’яні хрести.

Піднімаючись на пагорб, потрапляєш на стару частину. Де багато могил вже заросли травою, зруйновані вітром, дощем і сонцем під впливом невблаганного часу. Тут хрестів мало. Більше простих плит - і на кожній з них імена, портрети, прощальні слова.

Читаючи це все, розумієш, наскільки швидкоплинне життя. Багатьом людям слід бувати на цвинтарі частіше - не прибрати і піти, а посидіти, подумати. Всупереч думці багатьох, атмосфера на цвинтарі не гнітюча, а навпаки - піднесено-мовчазна.

Місто завжди шумне, метушливе днем. А на цвинтарі тихо, вітерець, сонечко. Небіжчики собі під землею лежать. Мурахи лазять. Трава росте. Час завмирає.

На цвинтарі сонце світить
І вітерець віє.
Небіжчик в землі лежить
І про життя мріє...

Так, тут час завмирає. Особливо в такий погожий день. Коли є кого згадати і пом’янути.
Переглядів: 3604

Коментарі (1)
 
я обожнюю сходити на могилу свого діда.там дійсно панує така потрібна в наш час тиша.лише на цвинтарі можна задуматись над тим що тобі лишилось і що ще можна виправити або зробити, щоб залишити слід за собою.
Рейтинг: 6+ 0-
 
, 09:44 15 травня 2009 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2019 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3941 день)