Байдужість чи небажання щось робити?

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Садовий   
30.01.2015
Фізмат ДДПУЗдавна відомо – історія найкращий учитель, шкода, що ми погані учні. Яскраві цьому докази факти, наведені нижче. У нашому місті по вул. Стрийській, 3 розташований один з корпусів Дрогобицького державного педагогічного університету імені І.Франка. В часи перебування Галичини у складі Австро-Угорщини (1772-1918) та Польщі (1919-1939) у цій будівлі знаходився міський суд. Над головним входом, в арці, спочатку можна було побачити символ австрійської державності – двоголового, пізніше польської – одноголового орла.

Про це яскраво свідчать поштові листівки тих часів, присвячені Дрогобичу. На одній, виданій у 1912 р. видавництвом Леона Розеншайна, бачимо в арці австрійського двоголового орла. На іншій, виданій у 1937 р. накладом Й.А.Стаха, бачимо в ній польського одноголового орла. Незабаром святкуватимемо визначну дату – 25-річчя Незалежності України. Однак, ще й сьогодні бачимо в арці… пусте місце. Керуючись логікою, приходимо до висновку, що там мав би бути розташований символ української державності – Тризуб.

Дехто може заперечити, що, мовляв, сьогодні призначення цієї будівлі зовсім інше. Однак в цілому світі розташування національної символіки на будівлях навчальних закладів такого рівня є загальноприйнятим.

У 1939 р. на наші терени прийшли так звані "визволителі" – радянські війська. Нова влада запроваджувала свої порядки. Про ті страждання, які зазнали галичани, окрема розмова. Все, що нагадувало про попередню владу, знищувалось. Така ж доля спіткала і символ польської державності – одноголового орла, який був збитий з арки. Та чомусь "совєти" не встановили на його місці свою символіку. Можливо, це пов'язано з тим, що окупанти створили в цій будівлі свій своєрідний суд – катівню. У дворику позаду поховані останки замордованих ними галичан тільки за те, що вони були справжніми українцями. Отже, також була б доречною присутність на цьому корпусі педуніверситету нашої національної символіки – Тризуба, адже замордовані мріяли про Незалежну Україну.

На багатьох корпусах вищих навчальних закладів різних регіонів нашої держави можна побачити державну символіку і це закономірно. Наведу далеко неповний їх перелік:

1. Львівський національний університет ім. І.Франка.
2. Волинський національний університет в Луцьку.
3. Одеська юридична академія.
4. Народний гуманітарний університет в Одесі.
5. Житомирський державний університет ім. І.Франка.
6. Таврійський державний агротехнологічний університет в Мелітополі.
7. Донбаський державний технологічний університет в Алчевську.
8. Севастопольський університет банківської справи.

Очевидно, на останньому нашої символіки вже немає, оскільки Крим, сподіваємося тимчасово, окупований Росією.

На жаль, сьогодні має місце ще один прикрий факт: на головному корпусі університету "Львівська політехніка", де з 1928 до 1933 рр. на лісотехнічному факультеті навчався наш національний герой Степан Бандера і на честь якого названа вулиця, де розташовується цей корпус, відсутні символ української державності – Тризуб та пам'ятна плита із зображенням нашого провідника з відповідним написом! Згодьтеся, це видається досить дивним…

Та повернімося до нашого славного вузу. Швидше за все байдужість та небажання щось робити – ось причина відсутності у вищезгаданій арці на корпусі педуніверситету по вул. Стрийській, 3 нашої національної символіки. До речі, немає її і на головному корпусі по вул. І.Франка. Хочеться вірити, що наші можновладці, ознайомившись з цією статтею, зроблять відповідні висновки.

Переглядів: 5236

Коментарі (31)
 
Переважно байдужість є наслідком розчарування, коли ти борсаєшся з останніх сил, а воно все не виходить. Тоді вирішуєш пливти за течією. І то, друзі мої, я вам скажу, дуже зручно. Байдужість - це підкоритися долі, але сприймати все слід завжди з гумором ((((((((
Рейтинг: 6+ -4-
 
, 15:56 30 січня 2015 р.
 
Памятні плити Бандері, і Шухевичу, якій теж закінчував будівельний факультет, Львівськоі політехніки , є в головному корпусі ЛП,
Рейтинг: 4+ -3-
 
Oleg, 16:17 30 січня 2015 р.
 
Напревеликий жаль ставлення до нашої державної символіки ще не на належному рівні, автор абсолютно правий.  
Це стосується також державного прапора, розміри та кольри якого чітко визначені у Конституції, проте подивіться на любому масовому заході, де використовують державний прапор, скільки прапорів стільки різних відтінків, не дотримуються розміри, одні несуть прапор, що синій колір зверху, інші жовтий колір зверху, а це свідчить про зневагу до державної символіки.  
Час вже найвищий запровадити єдиний стндарт, вигтовляти державну символіку у спеціальних закладах, а використання нестандартної символіки вважати наругою.  
Слід цінувати і поважати те, за що так довго боролися наші предки.
Рейтинг: 10+ -5-
 
Василь, 16:54 30 січня 2015 р.
 
Маємо прапор, маємо герб , які використовуються на міждержавному рівні, які представляють Україну в цілому Світі. Може вистачить мусолити це питання. Що, інших нагальних проблем нема, крім перейменувань вулиць , площ , розмірів прапора і символів на будівлях? . Вже і так своїм "патріотизмом" дожились , що з промислового міста Дрогобич, з його гігантами-заводів ( нафтопереробний, долотний, автокрановий . . . . )з алишилось торговий "шанхай", де основний дохід до бюджету міста надходить з ПЕДУНІВЕРСИТЕТУ! ! ! Дорулились, мля! ! А ви все -"имволіка, назва, прапор". . Про промисловість думайте, про робочі місця , про матеріальне благополуччя молодих сімей від якого залежить їхнє здоровя.
Рейтинг: 20+ -2-
 
Мешканець, 17:13 30 січня 2015 р.
 
Патриотизм в самом простом, ясном и несомненном значении своем есть не что иное для правителей, как орудие для достижения властолюбивых и корыстных целей, а для управляемых — отречение от человеческого достоинства, разума, совести и рабское подчинение себя тем, кто во власти. Так он и проповедуется везде, где проповедуется патриотизм(((((Это мое мнение -никого обидеть не хочу.
Рейтинг: 7+ -4-
 
, 17:50 30 січня 2015 р.
 
перше побудуйте будивлю а тоди вишайте символику а на побудовани иншим народом споруди и дурак вивиску повисить :zzz :zzz :zzz :zzz
Рейтинг: 20+ -7-
 
рашпиль, 18:35 30 січня 2015 р.
 
В державі в і й н а, люди гинуть, безробіття і безгрошів'я, а тобі символіки бракує? ! Наліпи собі на хату, може будеш ситий від того.  
Будучи маловідомим колекціонером листівок Володимир Садовий нагадує про себе усяким-різним і не зовсім актуальним.
Рейтинг: 26+ -5-
 
, 18:46 30 січня 2015 р.
 
Шановні дописувачі, народна мудрість говорить: "Чому бідний, бо дурний, чому дурний, бо бідний", а дурість Вашу видно, ніякий "инший" народ не будував нам нічого, будували наші люди, а з прапором і гербом ми досягнемо і перемоги і добробуту, а буде дуже погано, коли нам знову навяжуть чужу символіку.
Рейтинг: 10+ -18-
 
Василь, 19:13 30 січня 2015 р.
 
Если с прапором и гербом мы досягнемо і перемоги і добробуту -то хочу вам напомнить что это богатство (прапор і герб)у нас уже с 91 года((добробут мы почему то теряем и с перемогой как то не очень или это только я так плохо думаю(((( только Без обид
Рейтинг: 12+ -3-
 
, 19:33 30 січня 2015 р.
 
П. садовий купіть і повішайте
Рейтинг: 16+ 0-
 
петя, 19:49 30 січня 2015 р.
 
Отак йдеш по місту - опа, а на фасаді універу немає герба. Ганьба і неподобство! А чи звертав увагу шановний автор статті, що у національні кольори помальовані паркани і, даруйте, виходки( дерев'яні туалети). Це що, також вияв патріотизму? А чи бачили ви у Європі бодай натяк на таке НЕПОДОБСТВО. А у нас, будь ласка! А чи звертали ви увагу, як майорять вицвілі прапори держави на фасадах адмін. будівель? А чи звернули ви увагу на ОБДЕРТИЙ, ПАПЕРОВИЙ стенд, приліплений на фасаді дрогобицької ратуші, на якому фото ГЕРОЇВ небесної сотні? Я присоромила працівницю міськради, на що та відповіла - немає грошей, щоб зробити нормально. А може не слід таке убожество виставляти? Перед хлопцями, які погинули соромно. Символіку будь якої держави і у самій жержаві слід поважати, згодна. І це має бути в серці, душі, думці, вчинках кожної людини, а не на фасаді. Моя думка.
Рейтинг: 16+ 0-
 
до автора статті, 10:31 31 січня 2015 р.
 
Пане Садовий ! Ви презентуєте себе не тільки як патріот Дрогобича, але й як колекціонер. Причому, свою унікальну колекцію артефактів - культурно-історичних памяток Дрогобича національного значення (в регіональних масштабах, зрозуміло) Ви неодноразово виставляли громаді. Якщо Ви справжній, а не липовий патріот, зробіть мужній і достойний цього крок: подаруйте свою колекцію музею Дрогобиччина. Або виставіть на аукціон - публічно продайте, а гроші передайте бідним, чи ще якось ! Ваше менторське моралізаторство вже всім набридло. Якраз через таких псевдопатріотів і стаждає нині українська справа.
Рейтинг: 17+ -3-
 
, 12:03 31 січня 2015 р.
 
tatata , 19:33 30 січня 2015 р. , тому, що ваш "вождь" не дає нормально жити своєму народу та іншим народам, скількі віків існує Росія, стільки вона воює, такий видно менталітет, а на хворих не "обіжаються".
Рейтинг: 5+ -7-
 
Усе буде гаразд, 13:05 31 січня 2015 р.
 
Не розумію, навіщо дах скотобази на Трускавецькій помалювали у державні кольори :eek
Рейтинг: 10+ -3-
 
Навіщо, 14:51 31 січня 2015 р.
 
На закінчення обговорення сюжету: для університету був колись зініційований непоганий проект відновлення скульптурних погрудь в нішах фасаду головного корпусу (автор - справжній патріот, відомий краєзнавець, поет Р. Пастух), де за Польщі стояли діячі тієї держави. Навіть, розпочалась дискусія, кого на кого міняти. Але все закінчилось як завжди в Дрогобичі; "щоби не дратувати гусей", ніші залишили порожніми. До того часу, поки цим ВИШом керуватимуть абсолютно байдужі особи (або відверті і приховані його "ліквідатори"), тут нічого не зміниться. Тому не треба витрачати зусилля на написання "зимових" чи інших казок - тут і так все буде "о'кей".
Рейтинг: 4+ -4-
 
, 11:03 01 лютого 2015 р.
 
Не потрібно витрачати гроші на атрибути державності в період, коли йде війна. це всеодно, що розкладати прикраси в неметеній і бруд ній хаті. По-дурному також вкладати гроші в Маріуполь, коли теоретично вороги вдарить знову. варто тільки заради відмивання грошей. . .
Рейтинг: 3+ -1-
 
Не так, 19:09 01 лютого 2015 р.
 
Садовий вже остаточно здурів! Іди воюй і став герби на Сході. І віддай накрадену колекцію народу. Ти ж украв всі речі в людей по хатах, прикинувся електриком і бігав по стрихах. Га м но ти саме натуральне Влодзю.
Рейтинг: 5+ -2-
 
Микола, 22:54 01 лютого 2015 р.
 
А ти, Микольцю, напевно з АТО прийшов? Чи може тут з Садовим по стрихах бігаєш, що так добре у всьому обізнанний? А може і людей назвеш, яких Садовий обікрав ? Факти, Микольцю, річ вперта! За наклеп і до суду піти можна. А Садовий - молодець! Старим речам дає друге життя , робить виставки. А таких невдах, як ти, жаба душить. Мені тебе шкода.
Рейтинг: 2+ -3-
 
Іван, 00:12 02 лютого 2015 р.
 
Садовий на перший погляд спокійний та порядний "патріот". А скільки він вивіз з хати
Рейтинг: 4+ -1-
 
пані Ольга, 10:49 02 лютого 2015 р.
 
Бачиш, Володя, яка це неблагодарна річ-займатись просвітництвом, особливо у Дрогобичі. Так було з Твоїми статтями на історичну тематику, з пам"ятником Лицарю і т. д. Чомусь в такі хвилини згадую 7 заповідей такої маленької жіночки, яка звалась МАТИ ТЕРЕЗА. В них, недослівно, говорилось таке-роби добро, будуть казати, що слави шукаєш, а ти все одно роби добро, будуть казати, що чистолюбством страдаєш-а ти все одно роби добро, будуть злословити і плювати в тебе-все одно роби добро. Можливо тому всі президенти світу і лідери держав мали за честь потиснути руку цієї маленької жіночки. Твори ДОБРО. а час все розставить на свої місця.
Рейтинг: 4+ -2-
 
кусай, 10:52 02 лютого 2015 р.
 
У раю тебе не хочуть нелюде і крадію Володю! Коли він пив то пяний побив мого брата.
Рейтинг: 5+ -1-
 
Марта, 12:23 02 лютого 2015 р.
 
І публікація, і коментарі - ххх.
Рейтинг: 2+ -1-
 
, 19:40 02 лютого 2015 р.
 
І нелюд, і крадій, і п*яничка . . . Думаю, Марто, тобі так само дорога в рай закрита, адже брехати - це один з найбільших гріхів . Подумай і покайся, інакше пекла тобі не минути :grin
Рейтинг: 3+ -1-
 
до Марти, 21:52 02 лютого 2015 р.
 
Тобі також.
Рейтинг: 1+ -1-
 
Пре, 07:56 03 лютого 2015 р.
 
Я один з тих, з ким Садовий шукав цікаві старовинні речі по містах і селах Галичини, допомагав йому своєю машиною. Жодного разу не бачив крадіжки чи шахрайства, виключно обмін чи готівка. Але в суд маєш право подати, обов"язково прийду свідком і зустрічний позов сформую.
Рейтинг: 4+ -2-
 
до Кардаша, 12:05 03 лютого 2015 р.
 
Припустимо, документи ще можна якось вкрасти чи виманити обманом, але меблі? Хіба що Садовий пізньої ночі забрався до вашої баби і через вікно їх виніс :? А чому ніхто не гвавтував про допомогу? Не кликав нашу доблесну міліцію? А я вам скажу чому. Та тому, що речі і документи ви віддали, а точніше продали свідомо і за немаленьку суму грошей. А тепер, коли грошенята скінчилися, можна Садового й брудом полити , може ще що перепаде. :cry
Рейтинг: 1+ -4-
 
дрогобичанин до Кардаша, 22:48 03 лютого 2015 р.
 
Знаю про поступки Садового давно. Особливо до пристарілих, яким давав копійку за цінності. А старі люди такі наївні. Через обман на наївність і буде його рід кпокараний. . . . .
Рейтинг: 8+ -2-
 
Ігор Варивода, 22:59 03 лютого 2015 р.
 
А я знаю Садового як щиру, чесну і порядну людину. А ваша особиста неприязнь до Володі - це ваші проблеми, а може просто заздрість. . . Судити має право лише один Бог і за ваші гріхи теж буде кара.
Рейтинг: 1+ -6-
 
Ростислав Благодир, 00:08 04 лютого 2015 р.
 
Інколи задумуюся, чому в нашому славному і старовинному місті стільки бидла і різної нечисті. Пам*ятаючи, що історія найкращий учитель, звернувся до неї. І ось що вона мені розповіла. 1. Відомо, що в Дрогобичі до 1918р. існувала так звана москвофільська бурса ім. св. Володимира, оскільки москвофільство на Галичині, немов ракова пухлина, розросталась. Учнів виховували в дусі любові до російського царя-батюшки, який мав неабияке бажання заволодіти Галичиною. 2. На початку квітня 1919р. в місті відбувся так званий дрогобицький бунт, направлений проти. . . української влади. яка тоді контролювала Дрогобич, адже з листопада 1918р. по травень 1919р. існувала Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР). Бунт був дуже швидко придушений українським військом. 3. У 1939-41рр. та 1944-59рр. Дрогобич був обласним центром. У звязку з цим в місті та окрузі було сконцентровано багато військових частин, де несли службу представники різних регіонів СРСР (тоді це широко практикувалось). Далеко не кожен з них любив Україну і, зокрема, Галичину. 4. У звязку з тим, що місто було обласним центром, сюди було направлено багато партійних функціонерів зі Сходу, які теж не любили наш край, або, як вони казали "бандерівщину". 5. Як і личить обласному центру. в місті було багато навчальних закладів. Частину галицьких вчителів було розстріляно, замордовано, частина емігрувала. Значний відсоток їхніх місць зайняли вчителі зі Сходу, які виховувалися з дитинства в так званому радянському дусі. Усі перелічені вище категорії людей, звісно ж, залишили після себе нащадків. Очевидно, немалий їхній відсоток сьогодні проживає в Дрогобичі. Тож історія дала мені вичерпну відповідь, чому в нашому місті стільки бидла і різної нечисті. Не дивно, що люба ініціатива, патріотична, освітянська чи ще якась наштовхується тут на глуху стіну байдужості. У звязку з цим наведу цікавий факт. Нещодавно краєзнавець і журналіст Роман Пастух звернувся до голови Стрийської районної ради Романа Козака з прпозицією встановити в центрах сільських рад Стрийського району пам*ятні плити на честь 200-річчя від Дня народження Т. Г. Шевченка. І що б ви думали? Сорок три такі плити були встановленні, в тому числі дві у Стрию. Аналогічна пропозиція Романа Пастуха до дрогобицьких можновладців не мала успіху. Подібних прикладів можна навести багато, але, як кажуть, маємо те, що маємо. . . Як відомо, надія вмирає останньою. Тож сподіваємося, що в нашому славному Дрогобичі з часом зникне уся та нечисть, яка не дає можливості стати йому справжнім європейським містом.
Рейтинг: 1+ -11-
 
Володимир Садовий, 22:01 05 лютого 2015 р.
 
Садовий нічого не крав. . він відбирав у стародилів міста. . .
Рейтинг: 3+ -1-
 
Марія, 22:03 06 лютого 2015 р.
 
"Тож історія дала мені вичерпну відповідь, чому в нашому місті стільки. . . " Воістину геніальна сентенція ! Перед 1939 р. у Дрогобичі переважали поляки та євреї, які тут замешкали ще в середні віки. Вони що, також бидло і нечисть ? На їх місце совіти вселили не тільки "визволителів" чи "просвітинків" зі сходу, а передовсім - вихідців з прикарпатського села, рук яких вимагала місцева індустріалізація. У резульататі цього (мах на мах) культурний рівень містян катастрофічно понизився (освічених людей замінили рагулі), в сімях яких народилися сотні садових. Якщо добиватися "історичної справедливості", то разом з усіма і їх потрібно виселити. Наразі зявилася нагода куди: на Донбас. Слава Україні !
Рейтинг: 12+ -1-
 
, 13:59 07 лютого 2015 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)