Територія довкола церкви Св. Юра перебуває в особливому правовому статусі: тут не можна будувати та реконструювати будинки. Фактично не можна нічого робити без погодження відповідних структур. Але це не для Дрогобича, мабуть.
Околиці біля Церкви Юра щедро засіяні будинками, які, по - суті, треба зносити.
Будинки будують, “ростуть” господарські споруди...
Якщо так продовжуватиметься й далі, є реальна загроза, що церкву Юра виключать з переліку пам'яток архітектури “Юнеско”.
Незадовільна ситуація й у всьому місті. Ми втрачаємо його архітектурні пам'ятки… Місто потрібно рятувати!
Переглядів: 4046
Коментарі (35)
З такою злодійства владою, місто справді під загрозою, і не тільки архітектурна спадщина. Самозванці-майданівці Кучма, Хрущ, Качмар - ну це просто ганьба і сором!
По Грушевського біля ночнушки Авокадо повилазили рагульські мафи - архітектура яку наші чинуші бережуть, бо мають з того. Понаривали там, загадили скоти.
Галицька варта і їх поводир Роман Муль точно хочуть на других виборах пропихати в мери Романа Муля , який заграбав земельку третини Дрогобича. Тепер іхня політика -всі ГЕ а вони ФЕ
Галицька Варта а ви поїдьте там в АТО і погеройствуйте а тут за мзду від олігархів добре брати піарититись і хвіст роспускати та всіх гноївку лити. а на війні будеі видно хто є хто там і камери не буде коли підняти
Уважаемая Порада. Как показывает история, вопрос не в том-кого избрать мером. Вопрос в другом- покажите программу действий на первый год и команду ( 7-10 главных человеков), которые будут осуществлять программу. Иначе, без вопросов и ответов - Дрыгулыч, Популыч, Безгулыч, Абыздулыч.
Кандидат на голову міста повинен бути незалежним від політичних сил і служити тільки виборцям а не партіям. Нажаль ми до сьогодні вибирали тільки партійців. От вам і результат. Всі неуки типу Шутки, Демки, Гуки, спочатку лізуть в партію не для того , працювати для людей, а для того , щоб під дахом партії попасти на посаду мера, а пізніше працювати на партію, бо ті їх породили і забувають про народ. Гнила виборча система показала результати. Маємо те , що маємо. Кругом бовдури, яких ще треба вчити писати. Візьміть голову РДА. Один- єдиний запис в трудовій- продавець автозапчастин. Сміх людям сказати. Ні встиду ні совісті. І Як йому бідоласі провести нараду із розумними, досвідченними директорами, лікарями, професороми.
а при чім Муль до Галицької Варти, подивіться сюжет про отриманні землі, там муль не в хорошому світлі, якщо б він був їхнім поводирьом то світився б в кожному сюжеті і в хорошому світлі ! Чому зразу за цим має хтось стояти, невже хлопці це не можуть робити через свої громадські погляди, чому зразу всіх потрібно обсирати? молоді перспективні і незаплямовані хлопці, які хочуть щось добитися в цьому місті, давайте краще долучимося до хлопців і будемо щось спільно робити і тоді ми побачимо чи вони звичайні хлопці чи лобіюють чиїсь інтереси !
А Петранич хіба не пішов разом із Росохою. Вони ж разом МАФи продавали. Сам заплатив йому. 5 000$, . Тепер жалію, але тоді виходу не було. Тепер торгівля впала. І бабки пропали.
Ті люди самі себе кинули. Де громадський контроль влади, кріпосні хіба стогнуть. За вас ніхто не буде наводити лад, а не хочете, то живіть як раби далі.
"Околиці біля Церкви Юра щедро засіяні будинками, які, по - суті, треба зносити. " - галицькі хунвейбіни, ви зовсім неадекватні таке виписувати? Знести будинки, повикидати людей на вулицю, розводити псевдоскандали через те, що за папірець на лапу вашому господарю не дали? Чи ви думаєте, що 2 з половиною туриста в тиждень, які витратять 30 грн. в магазині на сільзаводі, покриють будівництво нового житла для населення, яке вам так заважає? Так я вам нагадаю, що це населення оплачує ваші нікчемні послуги з податків, а не туристи, перед якими ви так бажаєте вислужитись.
Ті кошти від туристів навіть не вистачає щоб відреставрувати ту церкву, а не говорячи вже про інфраструктуру. Стосовно знесення будинків, вартість таких робіт обійдеться в кругленьку вартість плюс виділення мешканцям аналогічних ділянок та будинків. А як бути з правом власності, тут і багато юридичних апектів. Альтернатива - це перевести ту церкву на територію сільзаводу і зробити там парк. До речі ця церква була куплена і привезена з якогось села, а та, що була дрогобицька давно згоріла.
Треба шукати вірешення проблеми, а не звинувачувати владу чи людей. А Галицька Варта розпалює тільки ворожнечу. Бо нерозібравшись в справі висвітлює події однобоко. Де вони були коли будували магазин на Сільзаводі ? Чому не збирають петицію про демонтаж гаражів та СТО ? Що робити з пустотами які утворились в наслідок багатовікового видобутку солі ? Та вся ділянка може провалитись, про це вони не бьють на сполох. А те, що мешканці за власні кошти роблять дах щоб не текло та економити газ, за який нереально розрахуватись то тут порад нема. Одним словом Ганьба Галицькій Варті.
При чому тут олігархи? Якийсь ефективний менеджер, який живе з податків-хабарів населення, придумав внести щось в ЮНЕСКО. Ну ок вносьте, але навіщо тим, хто тебе утримує, життя псувати? Або обмежте охоронну буферну зону парканом церки, або перенесіть її, як вже пропонувалось вище або компенсуйте додаткові регуляторні проблеми з бюджету. Нема грошей? Звісно, простіше населення доїти. Адже уся ця державна "регуляція" - це банальний рекет. Чим більше регуляції - ти більше хабарів. Наприклад, новозбудований будинок біля самої церкви, на думку молодих поціновувачів архітектури вписується в "ансамбль". Але якщо раптом хабар не оплачено - ми біжимо знімати про ваш дах.
Вважаю, що двоскатний дах краще впишеться в архітектурний ансамбль ніж плоский дах радянської коробки, адже у 1657 роцы точно не було такого ноу-хау як плоский дах. А цікаво в Укртелекомі була така сама ситуація, навпроти костел, який старше цієї церкви на 150 років. Там нормально реконструювали дах щоб не тік та, що мали зносити будинок пошти та укртелекому ? Таких будинків по Дрогобичу є десятки: Укртелеком, ПТУ 19, колишня автостанція на Стрийській, будинки по вулиці В. Великого і цей список можна продовжувати. Радянський житловий будинок не має ніякого відношення до церкви, не перебудоввується, а реконструюється дах. А чому Галицька Варта допустила будівництво торгового центру навпроти магазину Рукавичка, біля синаоги ? Що за дискримінація ? Синагога не входить до спадщини Юнеско ? А в ній так само реконструйований дах. Може влаштувати пікет щоб привести будинок в той стан який був ? Всюди має бути здоровий глузд, а не піар та пропихання своїх інтересів.
Ой, який здоровий глузд? Цей архітектор в шапочці (який явно нічого не робить окрім того, що впивається владою і отримує зп з нашої кишені) краще б пояснив який сенс було включати в буферну зону таку обширну територію? Яку архітектурну цінність становлять радянські халабуди? Адже усі ці норми, на скільки мені відомо, вигадує не юнеско, а міськрада. Мало того, що ці діячі наплювали на приватну власність і на думку мешканців району, чи хочуть вони в цю чудну зону чи ні? Так й досі ніхто не пояснив який сенс від того юнеско? Людям віт того на голову капати перестане? Туристів стане більше? Ні. Справжні мотиви: збити з людей останні гроші прикриваючись якимись "соціяльнокорисними" лозунгами. Особисто я б з цими упирями судився. Який сенс від тих революцій, якщо окрім облич нічого не змінюється?
Cтає зрозуміло, що ОЛЕГ, який тут так коментує і є напевно власником того жовтого будинку з прибудовами перед Перлиною деревяної спадщини - Церквою Св. Юра. Те, що він тут коментує є просто РАГУЛЬСТВО! Дебіли, які не розуміють, що таке ЮНЕСКО і тому пишуть це слово малими буквами. Тим самим вони показують, що вони всі є "маленькими буквами". От так забудуємо довкола Церкву Юра і все. А що нам ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА? Нам будуватися треба, а тут стільки вільної площі. По їхньому- "буферна зона має бути обмежена парканом навколо церкви". Ну, таке можуть виплітати заїжджі ПОВНІ ІДІОТИ або СПРАВЖНІ РАГУЛІ ! (Слів нема на це більше). Ті забудовники купили / вибили собі дозвіл на будівництво хати в охоронній зоні не в міській раді, а за межами Дрогобича. Будували цю жовту хату за часів Радзієвського, який разом з Метиком "закрили очі" на це будівництво ітим самим сприяли цьому. P. S. До бізнесмена: Петранич, кадр Радзіка, і далі працює у Кучми головним архітектором. А Ростик РОСОХА нікуди не пішов. Він є у відпустці по догляду за дитиною (у декреті! ), а Ку-ЧМО призначило його начальником відділу оренди та приватизації комунального майна. Росоха скоро вийде на роботу.
Знаете чому на заході не має таких дискусій, тому що там виконуються букви закону і право власності ніхто не відмінив. Проблема в тому, що історичну спадщину ніхто не чіпае. А от право власності на навколишні ділянки хтось хоче під себе пригорнути, через ЮНЕСКО. Виділяйте аналогічні ділянки та будинки мешканцям навколо пам'ятки та робіть там парк. Але пройшло 25 років і ніхто нічого не зробив. Людям набридло чекати що хтось за них поторбується, в них ростуть діти, вони хочуть зараз жити, а не через сто років, тому вони не сидять на місці а роблять собі гідні умови для проживання. Поселіть мера чи архітектора в той будинок з протікаючим дахом і ми подивимося як вони там будуть жити. Чи знову зальють дах рубероїдом зі смолою якого вистачає на пару років чи зроблять нормальний двоскатний дах. Нехай міська рада надасть документ який забороняє перебудовувати та покращувати дах будинку при умові що він протікав і потребував ремонту. Я б зрозумів якщо б біля церкви будували супермаркет та розважальний центр тут дійсно загроза пам'ятці є пряма, і ще раз наголошую, що знизу купа гаражів з вихлопними газами, бензином, маслом і вібрацією. Все це йде в повітря, осідає на навколишніх будинках та в повітрі. В бензині є сірка яка з водою утворює сірчану кислдоту, а та в свою чергу руйнує дерево та фарбу. Тому є більші загрози аніж навколишні будинки. До речі в тій церкві швидше всього не має фундаменту, якщо так то її неможна вважвти капітальною будівлею та можно легко пересунути на вільну ділянку де не буде нікому заважати.
І ще, на заході право власності діє, і коли Україна вступить в ЄС то прийдеться компенсувати мешканцям та їх родинам все, що їм належало до 1939 року. Це означає або висиляти з тих будівель мешканців, або надавати грошову компенсацію. А весь історичний центр дрогобича належава відоми людям які зараз проживають в Польщі, Німеччині, Англії. Взяти для прикладу Вілу Яроша. Там зараз університет. Власники мають право через суд вимагати повернення цього майна. Ця процедура називається інституція. Туди відносяться і предмети мистецтва та архітектури. На заході діють закони, що забороняють змінювати зовнішній вигляд історичної пам'ятки, будівлі яка має такий статус. Радянські будинки 50-60 -х років точно його не мають. А от будинки кінця 19-го початку 20-го століття певно підпадають під такий закон. Але цим має займатись архітектура відповідний орган. А в них навіть не має карти міста Дрогобича та неможуть надати в публічний доступ як того вимагає закон. Це означає, що підрозділ корумпований та боїться викласти у вільний доступ документи, погодження і так далі, бо вони суперечать законодавству швидше всього.
Інсайдер, ви мене викрили. Все розсходимся. ЮНЕСКО і РАГУЛЬСТВО, дійсно, тре писати через капслок. А ще мати бабцю в селі, город перед хатою, комунячні нахили та історичну рабську спадщину десь глибоко в хамоватій душі
Йой, ну це вже повний треш. Один про ООН, інший про інституцію. Невже інтуітивно ви нерозумієте, що це зловживання та імітація корисної роботи? Може хтось спокійно аргументовано пояснити навіщо контролювати дахи від Бориславської до Солоного Ставка? І який практичний сенс від того ООН та ЮНЕСКО?
Контролювати для того щоб люди спалили більше газу в опалювальний період, а олігархи більше заробили. Адже не секрет що через не утеплений дах втрачається до 25 % тепла. Влада зацікавлена щоб платіжки за комунальні послуги були максимальні. Хоча влада оголосила що підвищує енергоефективність, дає кредити і так далі. А з іншого боку це відео свідчить про те, що тормозить цей процес. Просто хай ця комісія заплатить власникам витрати на опалення і компенсує незручності, а потім виступає чи можна проводити реконструкцію чи ні. Якщо підняти документи і подивитись який час експлуатації був розрахований у попереднього даху то виплеве, що він давно вичерпаний.
Тому я думаю що треба підняти норми, стандарти сучасні і все вирішеться. І тут може й влада і ЖЕК-и понесуть відповідальність чому мешканці жили в несправному будинку.
Maksym , теорії змов вже пішли? А може там все куди простіше?
1. Не можна вигадувати якісь уявні, ні чим не обгрунтовані кордони, які навіть нагуглити неможливо, і прикриваючись законом, як бандити тероризувати населення. 2. Статус ЮНЕСКО - це просто понти і не більше. І не треба брехати вустами хунвейбінів, що його так просто заберуть через порушення вигаданих самою міськрадою правил. 3. Галицькій Варті після цього свинства, пропонував би звернути увагу на порушення Конституції і зайнятись капличками на територіях державних учбових закладів. Хоча й знаю, що це їх точно не зацікавить
Так лижуть хлопці з Галицької варти одне місце олігархам що аж стидно-пропихають галицьку партію з Р. Мулем та Гуком до влади (знаю точно що Кучму хочуть зняти ще напочатку 2017р а тоді буде повний дерибан міста як було при Гуку
Я думаю є побільше проблем в місті ніж надстройка для людей, вони ж там не кур вирощують а залатали дах. Я сам 3 рази писав і ходив в Жео ( протікав дах) реакції ноль одні відписки що поставлять в план на виконнання на наступний рік, жесть а то що тече пофіг. Плюнув своїми силами перекрили проблемні місця. Можна було воювати але це все час а тоді лило і на носі зима. Я думаю таких добровольців треба підтримувати а не ставити палки в колеса бо Жео як і Юнеско не обстракнтні питання нажаль які аж ніяк не впливають Позитивно на наше життя( місяць назад Китай і Японія припинили своє членство в Юнеско)
Різні там Галицькі варти, громадські обєднання, самооборони, самопомочі - видумка недолугих політиканів місцевого пошиву. Бракує тут хіба що ГО "Дрогобицька боївка". Думаю, що для даного проекту знайдуться кошти і все, що потрібно для справжньої боївки.
Висновок - Дрогобич місто рагулів, будок і розбитих доріг. Будую де хочу, шо хочу, і як хочу. Узаконю любу будку будь де, поки є такі як Петранич, Росоха і маса неосвічених кріпаків.
"Будую де хочу, шо хочу, і як хочу. " - містобудівні правила звичайно потрібні і вони є. чи добрі вони чи ні - тема іншої розмови. тут головне, що ти пропустив важливий момент. в сюжеті було сказано, що люди десять років просили аби їм відремонтували дах (мабуть він у комунальній власності). чого ж контролери самі не відремонтували за кошт бюджету озброєвшись тонким естетичним бюрократичним смаком, взявши до уваги усі вимоги юнеско?
Нерагуль, для того аби обзивати усіх рагулям і ватою багато розуму не треба. Можливо і Галицька Варта щиро вважали, що переслідують благі цілі відзнявши цей сюжет-попередження. Проте моя особиста думка від того не міняється. Дрогобич перетворився на смт не через злиденне населення, а саме через таких контролерів, які штучно створюють подібні ситуації і душать будь-який розвиток. Чому до нас не йдуть інвестори при найдешевшій робочій силі у Європі, чому так дорого відкрити новий завод чи збудувати новий житловий комплекс? Наприклад, ви хоче підключитись до електромережі, а вас ставлять перед вибором профінансувати будівництво нової підстанції за кілька мільйонів або оплатити куди меньший неофіційний спонсорський внесок та обійти ці штучні правила. Що ви оберете, некріпаки?