Тема боротьби з корупцією в Україні – одна з найактуальніших. Про те, що треба подолати корупцію, не говорить хіба лінивий. Дехто пробує щось робити, щоб хоч трішки мінімізувати це ганебне явище. Але опір, який зустрічають такі люди, є просто шалений. І опір цей чинять не тільки старі номенклатурщики із системи, а й відносно молоді особи – ті, які метою ставлять не зміну системи, а зміну людей у цій системі. Їхня ціль проста і зрозуміла – "дістатися до корита", а не зробити так, щоб цього корита не було, а були чіткі та зрозумілі всім правила гри, тобто правила громадянського суспільства.
Депутат Дрогобицької міської ради, голова постійної комісії з регулювання земельних відносин Олег Балог місцем свого працевлаштування вказує громадську організацію "Спілка безпеки управління "Антикорупція" (далі скорочено – СБУ "Антикорупція"). Здавалося б, можна лише радіти, що антикорупціонер став депутатом. На жаль, саме Олег Балог став тією людиною, яка не пройшла випробування владою і стала на захист системи.
Громадська діяльність Олега Балога до моменту його обрання депутатом Дрогобицької міської ради (2015 рік) не викликала особливих підозр. Але це тільки на перший погляд. Бо вже чотири роки тому дрогобицька журналістка та громадська активістка Вікторія Лишик у своїй публікації висвітлила деякі темні аспекти цієї фігури.
Отримавши владу, пан Балог став ще більше діяти всупереч принципам чесності, відкритості, прозорості влади.
Чотири роки тому: липова антикорупція
Голова ГО "Дрогобицька Громада" Богдан Юзефів мав необережність у 2012 році покритикувати пана Балога. Про це – наш екскурс в історію.
В 2012 році Богдан Юзефів у своєму інтерв'ю, яке він дав Вікторії Лишик і яке було розміщене в кількох ЗМІ, різко розкритикував так звану "антикорупційну експертизу" рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради № 340 "Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" від 16.08.2012 р. За іронією долі, "антикорупційну експертизу" розробила в 2012 р. ГО "СБУ "Антикорупція" Олега Балога. Робота проводилася за фінансової підтримки ТО "ТОРО" в межах проекту "Запровадження громадської антикорупційної експертизи…", підтриманого Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй.
Майже три роки Богдан Юзефів за дорученням народного депутата України Ю. Кармазіна разом з Заслуженим юристом України Павлом Барнацьким займалися питанням щодо врегулювання справедливих тарифів та послуг ЖКГ у Дрогобичі. Було виконано надзвичайно великий обсяг робіт, зокрема досягнуто прецеденту в Україні: громадські активісти та юристи спонукали Львівське обласне управління Антимонопольного комітету України подати позов щодо незаконних дій Дрогобицького міськвиконкому в суд. ГО "СБУ "Антикорупція", як казав на прес-конференції в 2012 році Богдан Юзефів, насправді проаналізувала лише газетний матеріал, підготувала гучний прес-реліз і таким чином освоїла кошти грантодавця.
Цей короткий епізод кількарічної давнини, цю критику у бездієвості та освоєнні грантових коштів очевидно не зміг і не захотів забути Олег Балог, голова СБУ "Антикорупція".
Для себе – все, для ворогів – закон
Нещодавно ГО "Галицька Варта" оприлюднила цікавий документ, в якому згадується прізвище "антикорупціонера" Балога. Згідно з цим документом, дипломований спеціаліст "образотворчого та декоративного мистецтва" за кваліфікацією "мистецтвознавець-експерт" має намір проектом рішення Дрогобицької міської ради продовжити строк оренди земельної ділянки міськземфонду для Балога Олега Богдановича для обслуговування павільйону музейних експонатів, строком на 10 років (земельна ділянка площею 24 кв. м. на вул. П. Орлика, кадастровий номер 4610600000:01:003:0144). Що це за павільйон музейних експонатів, чи хтось за нього чув, чи хтось там був? Яку користь несе цей "павільйон" для міста Котермака? Все це питання без відповіді.
Але і це ще не все. Вже іншим проектом пропонується надати в оренду фізичній особі Балогу Олегу Богдановичу нежитлове приміщення за адресою: м. Дрогобич, вул. Шкільна, 4,площею 20,9 м2 для художньої майстерні терміном на 35 місяців. Згідно ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" для виділення приміщення потрібно було пройти спеціальну процедуру. Але чи була дотримана така процедура? Відповіді немає…
У цьому розслідуванні, оприлюдненому на популярному дрогобицькому сайті "ДрогІнфо", кількість коментарів аж зашкалює. В них можна багато чого довідатися про пана Балога, про минуле цього "громадського діяча", "юриста", "мистецтвознавця", "антикорупціонера". Але ми не поширюватимемо плітки, а зупинимося на конкретних фактах – з офіційного сайту СБУ. Ні, не Служби безпеки України, а тої "СБУ", яку очолює пан Балог, "спілки безпеки управління".
Чим займається СБУ "Антикорупція"?
Громадська організація "Спілка безпеки управління "Антикорупція" існує в Дрогобичі вже не один рік. Якщо точніше – то вже більше шести років "антикорупціонери" "долають" корупцію. Маючи в назві організації мімікрію з термінами СБУ та "Антикорупція", маючи "розгалужену" структуру по вертикалі та горизонталі (купа внутрішніх підрозділів та "осередків" по всій Україні), ГО "СБУ "Антикорупція" на перший погляд справляє враження дієвої організації. До моменту, коли мова заходить про результати діяльності цієї організації власне в антикорупційній діяльності. Бо цих результатів громадяни щось не бачили. Чому? Це вже інше питання.
Структура правління цієї ГО подана на її офіційному сайті http://antycorupcia.at.ua/. Правління організації складається з Голови Правління (Балог Олег Богданович) і 5 заступників. Але прізвища їхні засекречені. Принаймні у відкритому доступі ніхто не дізнається, хто ж є членом цієї СБУ. А відповідно можна припустити, що членів цієї ГО може бути "легіон" і всі можуть мати посвідчення – червону "корочку", "ксіву" з абревіатурами СБУ та "Антикорупція".
Центральний апарат ГО складається з таких підрозділів: Апарат Голови Правління, Відділ внутрішньої безпеки Організації, Прес-служба Організації, Секретаріат Організації. А Головне управління ГО налічує аж 8 вісім (!) відділів: Відділ управління по боротьбі з корупцією та аналітично-моніторингової роботи, Відділ інформаційно-аналітичної роботи та моніторингового забезпечення, Відділ інформаційного забезпечення культури та мистецтва, Відділ управління забезпечення діяльності Організації, Відділ кадрового забезпечення та регіональної роботи, Відділ юридичного забезпечення та законодавчої ініціативи, Відділ з питань міжнародних відносин, Фінансовий відділ. Є і регіональні управління, вони, за даними сайту, існують (сподіваємося, що так воно і є) у Львівській, Волинській, Київській, Одеській, Луганській та Донецьких (!) областях, а також в Автономній Республіці Крим.
У відкритому доступі Ви не знайдете ні хто очолює ті регіональні "управління" ГО, ні хто очолює всі "відділи" і взагалі хто ще є членом цієї організації крім Олега Балога. В кращому випадку можна знайти три-чотири прізвища, які десь "засвітилися" в компанії керівника цієї ГО.
Для чого створена СБУ "Антикорупція"? Чим вона відзначилася? Про це знає єдиний пан Балог. Він же депутат-мистецтвознавець, лідер-антикорупціонер, він же той, хто запросто вирішує земельні справи в Дрогобичі. Бо до цього зобов'язує його посада – голова земельної комісії.
Старі схеми-махінації в Дрогобичі діють. Діють при новій владі, як діяли при старій. Вина в цьому не лише виконавчих органів влади, але і таких "молодих облич" у владі як пан Балог. Супротив змінам, супротив відкритості та прозорості органів влади доводять, що пан Балог не мав би прикриватися ширмою кишенькової "СБУ "Антикорупція". Але як інакше він міг би "рішати" земельні справи в Дрогобичі?
Біда України не в тому, що при владі надалі залишаються старі корупціонери. Біда в тому, що старих негідників змінюють нові негідники, ще гірші корупціонери. Вони кричать "ми проти корупції!, "подолаємо корупцію разом!", а в той же час зберігають старі корупційні схеми.
Дрогобич – не окрема держава, тут зі зміною мера не змінилися схеми. Неважливо, хто контролює ці схеми – сам мер, його "директор ратуші" Качмар, чи "опозиціонер" Балог. Простим громадянам від того не легше. Добре, що є хоча б окремі молоді небайдужі дрогобичани, зокрема в ГО "Галицька Варта", які виводять на чисту воду таких "чесних" як пан Балог.
Переглядів: 6603
|