Здається Дрогобицький міський голова вляпався в чергову історію. Вважаючи, що варто йти в ногу з часом, а про переробку сміття нині не говорить хіба що німий, Кучма Тарас Ярославович вирішив запустити нову піар бульку намагаючись переконати дрогобичан, та не тільки їх, в тому, що влада робить усе можливе для вирішення проблем побутових відходів. З цією метою, кривлячись від смороду, що тхнув з тільки-но висипаної купи сміття, помпезно позував у кадрі непрофесійної камери ратушного "журналіста". Однак з цього піару вийде великий пук, і ось чому.
Мабуть не здогадується Дрогобицький міський голова, що сортування сміття, які і будь-яке поводження з відходами, строго та чітко регульоване законодавцем. На цю діяльність поширюються будівельні, санітарні, екологічні норми, а також норми спеціального законодавства направленого на регулювання поводження з побутовими відходами. Не здогадуючись про це, сів міський голова, як то кажуть наші північні сусіди, "в лужу", і таке сидіння завершиться для нього величезним скандалом.
Для нас, громадян України, стаття 3 Конституції України встановлює, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Статтею 50 Конституції України обумовлено, що кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
На забезпечення цих та інших конституційних прав громадян Верховна Рада України приймає закони України – нормативно-правові акти вищої юридичної сили, що регулюють найважливіші суспільні відносини шляхом встановлення загальнообов'язкових правил. Однак, десь у купі паперів юридичного відділу та департаменту міського господарства міської ради загубилися закони України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про відходи", "Про побутові відходи" та інші. Загубились, адже якби були на видному місці то прочитавши їх і начальник юридичного відділу, і директор департаменту, вказали б на грубі порушення, які допустили організатори цієї теми. Та не допустили б його ганьби з цього приводу.
Маючи відповідну освіту комунальної логістики, та знаючи де і що шукати, мені не важко було встановити, що так звана "смітєсортувальна дільниця КП КМК" є не що інше, як гола видумка авторів цього сумнівного проекту. Адже об'єкт не включений до Реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, як цього вимагає Постанова Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1998 р N 1360 "Про затвердження Порядку ведення реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів". Технологічну карту робіт по сортуванню відходів ніхто не складав і в установленому порядку не затверджував та не погоджував. Не вірите? То спитайте про це у Андрія Яніва.
Загалом сама "дільниця" є не що іншим, як вигрібною ямою, у якій вилами порпаються бідолашні, на догоду підлій, лицемірній та фальшивій дрогобицькій владі та пройдисвітам-підприємцям з солідним кримінальним досвідом.
Переконайтесь самі. Правилами експлуатації об'єктів поводження з побутовими відходами, затвердженими Наказом Мінрегіонбуду від 4 травня 2012 р. №196,об'єктом сортування побутових відходів є – об'єкт поводження з побутовими відходами, на якому розміщено споруди, оснащені спеціальним обладнанням для механічного розподілу відходів за їх фізико-хімічними властивостями, технічними складовими, товарними показниками тощо з метою підготовки побутових відходів до їх утилізації чи видалення.
Перечитайте, шановні відвідувачі цього сайту, це визначення декілька разів і задумайтесь – який цинізм продемонстрував міський голова, видаючи вила чи залізний гачок за "спеціальне обладнання для механічного розподілу відходів". Чи варто нам про щось говорити далі?
Варто. Переконана, що варто! Адже якщо ми, знаючі люди, які мають відповідну підготовку кожен у своїй професійній сфері, не вкажемо цим аферистам та шахраям, про те як повинно робитись те, чи інше, то вони надалі видаватимуть вила за високий здобуток технічного оснащення комунального підприємства, як голко-"терапію" видають за досягнення медицини.
Піднявши цю тему давайте звернемось до державних стандартів, таких як Галузеві будівельні норми України ГБН В.2.2-35077234-001:2011 "Підприємства сортування та перероблення твердих побутових відходів. Вимоги до технологічного проектування". Саме ці норми та правила поширюються на проектування підприємств сортування та перероблення твердих побутових відходів для їх нового будівництва, розширення та реконструкції. Цими нормами також обумовлено основні вимоги та технологічні показники, підприємств сортування та перероблення твердих побутових відходів, а також окремих будівель і споруд, що входять до складу цих підприємств. Так от, пунктом 3.12 ГБН В.2.2-35077234-001:2011 дано визначення поняття "лінія сортування твердих побутових відходів", нею є – необхідний набір основного й допоміжного обладнання, розташованого у певній послідовності відповідно до етапів технологічного процесу сортування, який дозволяє виділити із змішаних побутових відходів окремі компоненти, що підлягають подальшій реалізації або переробленню, і залишок з подальшим його захороненням.
А ми що маємо ? Вила та гачок?
Ці ж галузеві норми пунктом 5.3.11. обумовлюють, що у складі підприємства треба передбачити санітарно-побутові приміщення, що включають: гардеробні з індивідуальними шафками на два відділення (для верхнього та спеціального одягу); умивальні, забезпечені гарячою та холодною водою; приміщення для відпочинку, психологічного розвантаження та приймання їжі з умивальними раковинами; душові за типом санпропускника; приміщення для збереження інвентарю та брудного спецодягу; приміщення для прання та сушіння спецодягу; кімнату для збереження та видавання чистого робочого одягу; туалети; кімнату гігієни жінки; пункт охорони здоров'я.
Не маю бажання втомлювати читачів чітким регламентом сортувальних робіт та необхідного для цього обладнання, лише коротко зазначу, що це обладнання повинно включати: сепараторну установку; систему видалення відсіву органічної частини ТПВ; магнітний сепаратор; систему видалення вторинної сировини з ТПВ; систему видалення залишку, що захоронюється; система пресування.
А ми бачимо лише вила та гачок!
Шановні читачі: медики та педагоги, юристи та інженери, громадяни робітничих професій, усі кому небайдуже наше здоров'я та чисте довкілля, вкажімо неукам на їхнє місце. Змусимо їх до поваги наших прав гарантованих Конституцією та законами України.
Цікаво, чи зреагує Дрогобицьке міськрайонне управління Держсанепідслужби на відверту загрозу санітарному благополуччю мешканців Дрогобича та Рихтич від так званої "сортувальної дільниці"? Адже відбір вторинної сировини з побутових відходів, що зібрані у контейнери або завантажені у сміттєвози, дозволяється тільки на спеціалізованих підприємствах з сортування та переробки побутових відходів відповідно до вимог законодавства про відходи та санітарного законодавства. Саме такі умови діяльності по сортуванню відходів визначають Державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць, що затверджені Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17.03.2011 №145.
Цікаво, чи зреагують на це Державна екологічна інспекція у Львівській області, Головне управління Держпраці у Львівській області та інші органи державної влади, на які законом покладений обов'язок державного контролю за дотриманням чинних норм та правил.
На останок, на громадських засадах, подаю міському голові Тарасу Ярославовичу Кучмі посилання на офіційний сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, де міститься перелік основних нормативно-правових актів, яким повинної керуватись суб'єкти поводження з відходами. Адже посадові особи юридичного відділу та департаменту міського господарства забули, а можливо й не знали, про їхнє існування.
Тисни сюди міський голово http://www.nerc.gov.ua/?id=15969.
Читай та набирайся розуму, бо так і залишишся дурнем, а я твоїм дурним виборцем.
Переглядів: 6729
|