У Дрогобичі 18 квітня відбувся фестиваль Велика Гаївка 2017

Надрукувати
Відео
Написав(ла) Галицька Варта   
19.04.2017
ВідеоЦього року це дійство мало чимало особливостей, але найбільшою була Школа лідера та мистецтв в якій навчалися діти з Дрогобича, Авдіївки та Станиці Луганської за напрямками: "Відео та монтаж", "Мистецтво фотографії", "Журналістика", "Театральне мистецтво", "Музика" та "Художнє мистецтво".

У кінці навчання кожна з груп представила свій звітний проект.

Власне, це відео і є частиною навчання й одним зі звітних проектів юних журналістів. Основним проектом, над яким працювали журналісти-учасники Школи лідера та мистецтв, була газета фестивалю, яку самі повністю підготували.

Над спецвипуском працювали журналісти:
Аріна Дробашко, Марта Кагуй, Аліна Матвієнко, Аліна Сенюх та Ірина Волощак.
Відео та монтаж: Тарас Іванишин



Переглядів: 3880

Коментарі (10)
 
Клас просто клас! Молодці!
Рейтинг: 4+ -1-
 
Дрогобичанин, 00:09 20 квітня 2017 р.
 
Супер, головне що молодь вчиться и бере участь таких дийствах, бажаю щоб це дийтво видбувалось кожен рик.
Рейтинг: 5+ -1-
 
макс, 08:32 20 квітня 2017 р.
 
Сам побував на цих заходах в Дрогобичі. Насправді було дуже приємно дивитись на гарних діточок які дарували нам веселий настрій незважаючи на прохолоду. Тішить одне що на сайті Дрогобич інфо на кінець побачили та почали показувати позитив в Дрогобичі. Молодь Дрогобича була, є і буде одна із найкращих. Христос ВОСКРЕС!
Рейтинг: 6+ -2-
 
колишній дрогобичанин, 09:10 20 квітня 2017 р.
 
Дякуємо організаторам. Дякуємо молоді. Всім хто цей непогожий день зробив несхожим на буденність. ДРОГОГБИЧ СВЯТКУВАВ. Надіюся з кожним роком ми будемо вчитися ділитись радістю один з одним.
Рейтинг: 5+ -3-
 
Оксана, 09:26 20 квітня 2017 р.
 
Як я зрозуміла, гаївки на Великій Гаївці не звучало? То добре, що організатори подбали про сучасні форми творчості для дітей та молоді, проте без традиції ми перетворюємося в космополітів. Якщо так далі піде, то наші діти не будуть знати, що таке гаївка і кривий танець, про який згадував п. Возняк (підозріваю, що дехто вже не знає). Може нам варто все-таки йти шляхом таких розвинених і сучасних країн, як Великобританія, Японія тощо, де модернізм і новаторство не заперечує традиції? Можна було б хоч в рамках проекту "Музика" відвести місце гаївці?  
І ще: побувавши на території біля шпихліра у 18. 30 в той день, я зовсім не відчула радості і святкового настрою - на сцені звучала понура музика, а перед нею стояли групки молодих безрадісних підлітків і безцільно бігали зграйки дітей. Хіба може вони потомились.
Рейтинг: 4+ -1-
 
Дрогобичанка, 03:29 21 квітня 2017 р.
 
Для традицій потрібно організовувати учнівські експедиції, збирати фольклор, а не ходити колом мало не під фонограму "скорочення, скорочення, скорочення. " Найперше, потрібно шанувати людську працю, а не понастворювати щось, бо треба на чомусь гроші відмивати. Тому так і є, як з іноземними підприємствами в Україні: ті приїздять, аби вже станки встановити, а наші- досі в старих стінах цехів ніяк хаос не позаколупують.
Рейтинг: 3+ -2-
 
Фолк-екпедиція, 08:39 21 квітня 2017 р.
 
Я нехочу нікого образити. Нам треба кожному починати з себе. Ніхто не прийде і за нас нічого робити небуде. А велика дяка тим хто вже хоч щось робить.
Рейтинг: 5+ -1-
 
Оксана, 13:02 21 квітня 2017 р.
 
Найголовніше - діти мають самі співати, а не пасивно водити кола під чужий спів чи музику, (яка іноді зашкалює таким рівнем децибел, що "садить" слух). Це буде співучасть у творчості і матиме справжній позитивний та емоційний вплив. Це добре знають психологи. А підготувати дітей і молодь можуть вчителі та родина. Думаю, майже в кожній сім'ї є представники старшого покоління, які знають ці пісні, і можуть навчити внуків. Але біда в тому, що це нікому не потрібно, бо в суспільстві витають тенденції, що фольклор - то вчорашній день, це не престижно і не "по- європейському". Повірте, залучаючи дітей "всім миром" (а не тільки в окремих родинах) в тому числі і до такої діяльності, ми отримаємо хоч трошки менше соціальних і психологічних проблем. Але хтось нам "нашіптує", що ця частина нашої культури нам не потрібна.
Рейтинг: 4+ -2-
 
Дрогобичанка, 21:29 21 квітня 2017 р.
 
Цікаво, а що ЗАВАЖАЛО долучитись до організації заходу, шановній Дрогобичанці ? Наприклад принести та розповсюдити тексти гаївок, котрі їй так хотілось почути, чи залучити під час заходу молодь до "правильного та традиційного", на її думку, кривого танцю. Виявляється, ця пані ще є й експертом в області захворювань слуху, судячи по " . (яка іноді зашкалює таким рівнем децибел, що "садить" слух)". Можливо вона наведе статистику звернень до медиків з "посаженим слухом" після таких заходів ? Тим більше, що при таких заходах, ніщо не заважає відійти трохи дальше від сцени для адаптації рівня звуку під комфортне ІНДИВІДУАЛЬНЕ сприйняття. Як на мене, ДУЖЕ ВАЖКО назвати музику гурту От Вінта понурою, а таке поняття, як "електронна музика" (гурт Запаска) шановній пані напевне НЕВІДОМЕ. З її поглядів всі гурти мали прийти з бандурами та цимбалами і виконувати лише класичні українські твори. Світ розвивається, і змінюється. Молодь створювала святкування, так, як вони бачать цей світ - кольоровим, позитивним, та різним, стараючись залучити максимально різнопланові заходи , чи виступи. А критикувати та "наставляти на правильний шлях", при цьому не зробивши ніяких реальних дій для реалізації . тут, в інтерненті таких "фахівців" та "експертів" - ВАГОН! Єдине, що робити щось , чи змінювати вони мають ВЕЛИЧЕЗНЕ БАЖАННЯ лише на словах !
Рейтинг: 6+ 0-
 
, 14:28 23 квітня 2017 р.
 
До Свій - Але та муузика, яка звучала в тій годині, що я назвала, справді була понура. Звичайно, що не всі гурти виконують таку музику.  
Я думаю, що не всі сприйняли згадану музику "кольорово і позитивно". А щодо цимбал і бандур - Ви щось маєте проти цих інструментів? Якщо так, то це снобізм.  
І зміни ради самих змін - не завжди найкращий шлях. Може, те, що добре, варто залишити?
Рейтинг: 2+ -1-
 
Дрогобичанка, 17:19 24 квітня 2017 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6040 днів)