Новий сміттєпереробний завод

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
04.10.2009
ЗаводТема сміттєзвалищ, типу Броницького, давно не актуальна. У Європі цей бізнес поширений і прибутковий, адже де людські поселення - там і сміття. Дрогобич матиме свій сміттєпереробний завод, який буде споруджено за кошти канадського інвестора. За попередніми розрахунками, завод йому "обійдеться" у 9 млн. доларів.   

Міська влада дуже лояльно ставиться до цього проекту, оскільки він не передбачає фінансування з міського бюджету. Все, що потрібно від нашої влади - це виділити інвестору ділянку землі під будівництво заводу і забезпечити всі потрібні дозволи та перевірки.

Що, вочевидь, і буде зроблено у найкоротші строки. А ділянку канадський підприємець отримає на вулиці Гайдамацькій (навпроти заводу "Дрогобицька фарба").

Завод утилізуватиме тверді відходи, без сортування (20 грн. за тонну). А на виході отримуючи газ, який вже можна перетворювати у будь-який вид енергії - чи в електричну, чи в теплову.

За дуже приблизними оцінками, даний проект окупиться максимум за 30 років. Це якщо врахувати сміття з Дрогобича та Стебника - але ж не виключено, що сміття туди возитимуть також з Трускавця та Борислава. Мер Трускавця, пан Грицак, уже зацікавився цим проектом.

Але ще буде прибуток від реалізації отриманої енергії. Тому за 10 років канадець поверне свої гроші сповна. Чому таких заводів не будують українці, справа ж дуже вигідна? 

Факти maydan.drohobych.net
Переглядів: 8176

Коментарі (22)
 
Питання інакше? А в Україні є такі заводи? Або хочаби подібні?
Рейтинг: 0+ -5-
 
Дрогобичанин, 14:33 04 жовтня 2009 р.
 
І малюночок адмін вдало підібрав, то така перспектива чекає Дрогобич? :) 
 
То такий адмінський чорний гумор. :)
Рейтинг: 3+ 0-
 
Дрогобичанин, 15:06 04 жовтня 2009 р.
 
Треба замінити, адже новина несе позитив, ми перші в Україні які матимемо такий чудо завод, а ти нам долю Чорнобиля пророкуєш.
Рейтинг: 0+ -6-
 
Дрогобичанин, 15:08 04 жовтня 2009 р.
 
Ну що лише не зробиш для позитивного настрою читачів :)
Рейтинг: 0+ -1-
 
Адміністратор, 15:13 04 жовтня 2009 р.
 
Автор жжот :grin нє ну не перегибай палку... :grin 
 
Побудують завод, всі будуть радіти і тішитися, і кидати один в одного сміттям :grin
Рейтинг: 1+ 0-
 
Дрогобичанин, 15:22 04 жовтня 2009 р.
 
до Адміна: 
Якщо серйозно, то буду тебе критикувати: 
по-перше ти не розкрив тему. Дуже важливе питання для міста, тому требує більш детального аналізу. Ти пишеш "канадський інвестор..". Хто він, кого представляє? Чому саме в Дрогобичі? Який у нього досвід участі у таких проектах?  
 
по-друге: "Міська влада дуже лояльно ставиться до цього проекту, оскільки він не передбачає фінансування з міського бюджету.." Якщо даний проект несе нам якусь екологічну загрозу, або будь-яку інакшу небезпеку, то байдуже що місто не витратить на це гроші... 
 
по-третє: "завод" потрібно навести приклади аналогічних проектів. Тобто такий завод працює там то і там, обійшовся він в стільки, проблеми є наступні... 
 
наступне: тверді побутові відходи перетворюватимуть на газ... Що це за диво технологія? Де її застосовують? Які відходи отримують внаслідок таких диво перетворень?  
 
і останнє: не вважай що я тебе навчаю, просто тема дуже важлива, і нам всім потрібно її детально вивчити і проаналізувати. Бо як говорив Грицак: "Пропозиція занадто приваблива, щоб в неї повірити".
Рейтинг: 0+ -1-
 
Дрогобичанин, 15:36 04 жовтня 2009 р.
 
а сказати звідки інформація слабо? 
 
Ні, не слабо. Відділ внутрішньої політики міської ради.
Рейтинг: 5+ 0-
 
Майдан, 21:47 04 жовтня 2009 р.
 
Та чого ніби не слабо, про дану оказію писали всі кому не лінь. І ЗІК і Трускавецький Вісник, і екологічний форум. І вроді пан Летнянчин ніколи не приховував вихідних даних. Так що товариш Майдан читайте пресу.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Дрогобичанин, 19:48 04 жовтня 2009 р.
 
А що Ощипок газети не читає?
Рейтинг: 9+ 0-
 
Дрогобичанин, 21:11 04 жовтня 2009 р.
 
З часів першнго мера Глубіша звучить тема сміття.Якщо б зібрати гроші витрачені на відрядження для вивчення досвіду переробки сміття, нульовий цикл заводу був би побудований.Про побудову заводу сьогодні може говорити фільософ Максим Гірчиця з Горішньої Брами(персонаж з Тустані).Решта можна сприймати як гарячку сивої кобили, канадці відкликали з цілого світу свої інвестиції на суму 43 мільярди доларів, для виходу з кризи, ітільки один бешений Джон вирішив побудувати велику смітярку в Дрогобичі.Даю урочисту обіцянку Олексію, Теду та Максу, ЯКЩО НА ПРОТЯЗІ РОКУ БУДЕ ЗАБИТО КОЛИК НА МІСЦІ БУДІВНИЦТВА СТАВЛЮ ЯЩИК ШАМПАНА.Знов вирисувалася тема для крадіжки грошенят(відвід землі, проект іт.д.)Один мій товариш, який працює в Італії, росказував, що тема сміття це тема мафії, і коли в Неаполі були проблеми, сам Берлусконі приїжджав до папіків, для вирішення проблем.Так як у нас на сьогодні нема ні папіка, ні мафії смття інадалі буде навколо нас.Чистого нам повітря та хороших фільтрів на вуха!
Рейтинг: 5+ 0-
 
Довбуш, 10:32 05 жовтня 2009 р.
 
До слів Довбуша додам, що мафія контролює не тільки в Італії цей бізнес, а й в цілому світі.Бо невивіз сміття за тиждень, автоматично призводить до бунту цивілізованих людей.Щодо шампана, дякую.Гонорово!
Рейтинг: 0+ 0-
 
тед, 17:20 05 жовтня 2009 р.
 
довбушу парі приимаю)))
Рейтинг: 4+ 0-
 
макс, 20:36 05 жовтня 2009 р.
 
Про екологію подумали? Вже маємо депо яке миє цистерни з цілої України в тому числі і з Чорнобиля, та Ожидова, маємо нафтопереробний ще для повного щастя заводу бракує. Де в світі хтось хоче такий завод мати в місті? Дозвіл на будівництво за великі гроші. Споруджуйте дорогі спонсори далеко за містом.
Рейтинг: 5+ 0-
 
Гість, 11:43 06 жовтня 2009 р.
 
Про Екологію подумали, якщо дивитися на світових лідерів у сфері сміттєпереробки. Такий завод стоїть в центрі Відня, в Мюнхені і в інших європейських містах. Невідомо хто в Дрогобичі його будуватиме, хто обслуговуватиме, хто буде нести відповідальність за його діяльність і за екологічну безпеку регіону. Відомо тільки що якийсь канадієць, вроді привели його Дрогобицькі "штунди". От і вся інформація. І що саме смішне вже планують кому продавати енергію.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Дрогобичанин, 15:04 06 жовтня 2009 р.
 
чому нема коментів Богдана Баха?
Рейтинг: 6+ 0-
 
макс, 15:40 06 жовтня 2009 р.
 
Доргобич і так ледве дихає!
Рейтинг: 0+ -7-
 
, 20:15 06 жовтня 2009 р.
 
Тема с мусорным заводом_ долгая история. При нормальном подходе, мусор, можно было бы и продавать, предварительно пересортировать. Но у нас же всё по другому. Легче же откаты получать и оттягивать до последнего. А потом развести какого-нибудь бизныка на денежку, пообещать, получить и опять искать возможность зароботать. Всё можно- только не с этой властью и не с такими гарантиями. С ужасом жду зимы, когда шакалы проголодаются, а возможности укусить будет очень мало. И будут они грызть соплеменников.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Алексей, 00:15 07 жовтня 2009 р.
 
Ще раз і ще раз переконуюсь, що дозріваємо до громадянського суспільства, робимо правильні висновки.Чи хтось з Вас шановні мав колись контакти з бізнесменами з Заходу? Чи хтось чув , щоб капіталіст продавав енергію з заводу, який не існує?Так, бізнес план прорахований до цента, але ніхто не займається пошуками покупців енергії.Підкажу Джону, продай світло Дрогобичсвітлу, і місто буде освітлене, і енергію продаж вигідно.Так , я на свої очі бачив завод у Відні, чистота і порядок, єдине про , що забувають агітатори за завод, там роздільне збирання сміття.Перше треба навчити населення смття сортувати(на що в світі, для навчання ЗАКОНОСЛУХНЯНИХ громадян тратять до 3 років), а потім починати будувати завод.За виділення ділянки владі надзвичайно вдячні будуть жителі Рихтич, Вороблевич, Почаєвич та мікрорайону на Коновальця.Не можна в такому місці будувати, ще один смітник, а все тому , що немає перспективного плану розвитку міста.Так, у Відні такий завод є, але будований 30 років тому, і самі австрійці погоджуються, що треба було винести такий завод до 100 км від міста.Не хочу , щоб мене віднесли до противників будівництва, але такі речі поспіхом робити не можна, і я хочу бути певним, що мої внуки через 10 років, зможуть дихати чтстим повітрям, тому , що я не втечу ні в Севастополь, ні в Відень.Я хочу жити в Дрогобичі.А питання можна, і вважаю потрібно винести на референдум(згідно закону про місцеве самоврядування, на який так люблять посилатися наші чиновники).Думаю, що завод буде будуватись для спалення сміття, це єдиний метод досягти виробництва дешевої електроенергії, а викиди куди? Дихаймо на повні груди!
Рейтинг: 1+ -4-
 
Довбуш, 10:56 07 жовтня 2009 р.
 
Довбуш ти мене пугаеш!
Рейтинг: 5+ 0-
 
макс, 12:40 07 жовтня 2009 р.
 
Максик! Є ідея, подарувати нашому письменнику ліцензію на сажу, яку в необмеженій кількості буде продукувати завод.А брешуть, ой як брешуть! ЗІК повідомляє, що на завод інвестор дає 5млн баксів, а не гривень, як думав такий баран як я.ОТО буде з чого вкрасти! Познайомте мене з Джоном, хочу "поучаствовать".Маю, ще одну пропозуху для Джона-а крематорій? Слабо!
Рейтинг: 1+ 0-
 
Довбуш, 12:51 07 жовтня 2009 р.
 
2 Довбуш: 
Ти проосто логнічно мислиш. Такий варіант практикується у всій Європі та й в цілому світі. Першочергово налагоджуть вивіз сміття. А вже згодом вивчивши морфологію сміття, його основні компоненти, кількість і ще багато компонентів, лише після того можна визначатись, чи то буде сміттєпереробний завод, чи то буде сміттєспалювальний завод чи просто полігон. Але в нас один вусатий поет, котрий не хоче думати, другий вже рахує скільки відкату він покладе собі в кішеню, а третя вже думає що вона заробить на землі. Ось так і живемо.
Рейтинг: 2+ -3-
 
Дрогобичанин, 17:44 07 жовтня 2009 р.
 
Колись заводиком цікавився Грицак , а тепер Чабаненко. В Грицака , окупність проекту -30 років ! ? А тепер порівняйте з проектом Інсілу .
Рейтинг: 0+ -1-
 
Архімед, 14:11 13 червня 2015 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5884 дні)