Стебницьке сміття вже немає куди подіти

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) Перо Народа   
26.03.2018

smittya_956d9.jpgСьогодні на понеділковій оперативній нараді стебницький міський голова Петро Старосольський повідомив,
 

що в Стебнику вже нікуди подіти сміття, і з приходом тепла місто скоріш за все опиниться у жахливій ситуації. На його запитання до дрогобицького очільника, що робити і куди подіти сміття, Т.Кучма звів плечима і сказав: "Будемо робити те, що робимо". Так от, питання до Вас, Тарасе Ярославовичу: а що Ви робите і як утилізуєте дрогобицьке сміття?
Переглядів: 4390

Коментарі (20)
 
В першу чергу має піти у відставку чинна міська влада, віри до них громадян немає і вони з мешканцями Брониці вже ніяк не домовитись. А вихід один - знайти спільну мову з мешканцями села.  
З брехуном вже ніхто не говоритиме як вони кажуть
Рейтинг: 41+ -36-
 
Ярослав, 15:38 26 березня 2018 р.
 
А робити те, що робимо, це возити за автокрановий завод?
Рейтинг: 35+ -17-
 
Вова, 15:58 26 березня 2018 р.
 
А чого це влада має піти? :grin :grin :grin  
Її обрали на чесних та прозорих виборах, більшість мешканців сказали свою думку. Ми ж обираємо бо: файний хлоп, був на Майдані, а хто інший? і так далі. Чого нарікати зараз, терпимо :grin :grin :grin  
На наступних виборах оберемо аналогічного і продовжимо шлях.
Рейтинг: 14+ -20-
 
стебничанин, 16:13 26 березня 2018 р.
 
Нормальна практика коли стається кризова ситуація а керівництво не може вирішити проблему воно добровільно йде у відставку. Але це переважно в цивілізованих державах . Терплять тільки раби і кріпаки
Рейтинг: 27+ -50-
 
До стебничанина, 16:21 26 березня 2018 р.
 
За що проголосували дорогі дрогобичани і стебничани, тепер насолоджуйтеся до самого "ой неможу".  
 
Це за те що ви вірите в ордена і вишиванки, та не хотіли подумати над тим, хто реально бачив проблеми і казав як їх вирішити.  
 
Ваші ж керовніки прийшли з майдану, очищена і нова влада, а як і 6 млн грн. перекинути дружній фірмі-підряднику, яка і половини робіт не зробила, та до такого навіть б користельов не додумався, який він вже там г@лімий не був))) 
 
Радієвськй з компанією хоч якось це порядніше робили і голова брониці до нього спокійно приходив і спокійно бесідували. Давали Брониці з дрогобича на миколая дітям подарунки кожен рік. Гроші перераховували до бюджету брониці і проблем не було.
Рейтинг: 49+ -12-
 
, 16:22 26 березня 2018 р.
 
Та кого б не вибрали, якщо немає відповідальності за злодійство при владі і контролю і тиску громади , то ті всі кандидати нічим кращими не були б. Тим більше всі вони вже були скомпроментовані минулими діяннями на різних посадах
Рейтинг: 16+ -7-
 
..., 16:38 26 березня 2018 р.
 
На його запитання до дрогобицького очільника, що робити і куди подіти сміття, Т. Кучма звів плечима і сказав: я не при ділах, засипайте в яму після землетрусу.
Рейтинг: 21+ -5-
 
Warsteiner, 17:13 26 березня 2018 р.
 
Я думаю що потрібно міському голові Стебника їхати в Стрій і домовлятись там , як це зробила влада Трускавця , а не чекати рішення від пана Кучми! Туди вже возить сміття 5 районів та Львів і нічого страшного .  
:cry :cry :cry
Рейтинг: 21+ -5-
 
, 19:27 26 березня 2018 р.
 
Ви здивуєтеся, але суті, побутові відходи, що представляють собою суміш з органічних речовин різного походження, є нічим іншим як висококалорійним паливом , які не поступаються за енергетиці традиційного бурого вугілля. За підтвердженням цих слів можна звернутися до досвіду західноєвропейських країн, де в останні роки проблема утилізації ТПВ вирішується найбільш успішно. Так, наприклад, в Копенгагені (столиці Данії) близько 30% тепла для систем централізованого теплопостачання добувають завдяки термічної утилізації відходів!  
 
Розглядаючи побутове сміття як поновлюване джерело енергії, ми враховуємо в першу чергу економічний інтерес населення. З огляду на постійне зростання тарифів на енергоносії, побутові відходи як різновид альтернативного палива стають як ніколи актуальні.  
 
Отримуючи енергію зі сміття ми одночасно вирішуємо проблему утилізації ТПВ та отримуємо дешеву, можна сказати, практично безкоштовну теплову енергію, яку можна пустити на забезпечення комунальних теплоресурсів. Ну а застосування сучасних технологій утилізації сміття в процесі вирішення проблеми утилізації відходів дозволить знизити негативний вплив, який чинить полігон відходів (ТПВ) на навколишнє середовище.  
 
Які види палива можна отримати із звичайних ТПВ.  
Якщо з тепловою енергією, що утворюється при термічній переробці сміття все досить зрозуміло і передбачувано, то рухаємося далі. Ви будете здивовані, але з відходів можна отримувати не тільки енергію, але і паливо. Паливо, що отримується з звичайного сміття, буває: 
 
Газоподібне (біогаз, що містить метан) 
тверде 
рідке 
Отже, розглянемо способи, завдяки яким отримують ці види палива з ТПВ детальніше.  
 
Газоподібне паливо можна отримати в першу чергу з відходів органічного походження. У розвинених країнах, де біогазові технології розвинені досить добре, за допомогою газу, одержуваного з харчових і рослинних відходів, опалюються цілі житлові мікрорайони.  
 
Тому не дивно, що в даний час в різних країнах створюються сміттєпереробні заводи , обладнані спеціальними сховищами, облаштованими для правильного твердих побутових відходів з метою отримання з них біогазу. Однак, варто зауважити, що газове паливо погано піддається транспортуванні, і тому воно як правило використовується прямо на місці його видобутку для виробництва теплової та електричної енергії.  
 
Тверде паливо з ТПВ (або RDF) є висококалорійної фракцією, що складається з побутових відходів. Даний вид палива знайшов широке застосування як дешевий замінник горючих корисних копалин. Воно може замінювати такі ресурси як: 
 
буре вугілля 
кам'яне вугілля 
нафтопродукти 
деревина 
Заміна копалин горючих ресурсів подібним твердим паливом з побутових відходів вже на протязі багатьох років є одним з найбільш яскравих показників сучасного технічного рівня. Дана тенденція найбільш чітко проявляється в цементній промисловості.  
 
Сьогодні багато цементні заводи використовують в технологічному процесі тверде паливо з відходів, тому саме вони є основним покупцем даної сировини. Однак крім подібних підприємств, RDF можуть використовувати тепло і електростанції. Переробка сміття (ТПВ) в тверде паливо є досить перспективною, оскільки негативний вплив на навколишнє середовище, що виникає в процесі спалювання подібного палива, є відносно низьким у порівнянні з спалюванням традиційних теплоносіїв.  
 
До числа незаперечних переваг твердого палива з ТПВ можна віднести його постійну (що не змінюється) теплотворність та стандартну форму. Все це істотно спрощує управління і контроль над процесами спалювання, оскільки при використанні даного палива забезпечується максимально якісне згоряння, яке до того ж є практично безвідходним. Не дивно, що утилізація відходів шляхом виготовлення з них твердого палива і подальше його спалювання (замість традиційного спалювання самих твердих побутових відходів) сьогодні є одним з найбільш ефективних способів переробки сміття .  
 
Рідке паливо з ТПВ навчилися отримувати відносно недавно, проте результат перевершив всі очікування вчених, адже на виході вийшло синтетичне дизельне паливо, яке можна використовувати в двигунах внутрішнього згоряння. Причому, воно вигідно відрізняється від дизельного палива, одержуваного на основі нафтопереробки, оскільки воно не має в своєму складі сірки, яка засмічує двигуни, що негативно позначається на їх довговічності.  
 
Використання палива з ТПВ дозволяє не тільки відчутно продовжити термін служби двигуна, але і позитивно позначається на довкіллі, оскільки відходом від згоряння такого палива є вуглекислий газ, який в ході процесів фотосинтезу перетворюється в кисень. Ну а той факт, що горючість даного палива нічим не гірше ніж у традиційного дизеля, не дивно, що подібні технології починають отримувати все більш широке поширення.
Рейтинг: 9+ -2-
 
, 20:21 26 березня 2018 р.
 
Переробка пластикових відходів – надприбуткова ідея Бізнес з переробки відходів актуальний з тієї причини, що з кожним роком в будь-якому місті проблема утилізації полімерної продукції стає все гострішою. Половина всього обсягу відходів – це саме пластик, який не переробляється стандартним способом. Однак основна складність в бізнесі полягатиме не в переробці, а в зборі та сортуванні відходів. В ідеалі, потрібно привчити людей самостійно сортувати по контейнерах сміття, яке вони викидають, але це дуже складно. Домогтися цього, просто встановивши у дворах відповідні контейнери, не виходить. У Німеччині, наприклад, є навіть спеціальна система штрафів і заохочень. Якщо людина добре сортує своє сміття, то його квартплата набагато менше. У Японії перероблені відходи служать матеріалом для будівництва нових земель. Мало хто знає, але 5% Токіо розташовується на місці, де зовсім недавно було море. В Україні немає штрафів і заохочень для людей, що змусило б їх сортувати сміття. Заводів з переробки також не вистачає. Звичайно, є відповідні потужності, але вони завантажені на повну і все одно не справляються. Проте мало хто знає, що займатися цим можуть навіть дрібні підприємства. Бізнес з переробки пластикових відходів вигідний і перспективний, оскільки продукція переробки (поліетилен в гранулах, поліпропілен, тощо) користується величезним попитом у виробників будівельних матеріалів, техніки та іншої продукції, в складі якої є дані елементи. Особливо вигідно займатися переробкою пластикових пляшок, адже їх набагато простіше перебирати та сортувати. Перший крок на шляху реалізації бізнес-плану з переробки відходів – отримання екологічного висновку та ліцензії. Як тільки вони у Вас будуть, приступайте до пошуку відповідного приміщення. Воно повинно бути мінімум 200 квадратних метрів, і бажано, щоб розташовувалося воно в промисловій частині району або навіть за межами (але не дуже далеко). У другу чергу подбайте про пошук обладнання – воно виготовляється і в Україні і за кордоном (скільки коштує, буде сказано нижче). Технологія переробки виглядає так: Дроблення матеріалу. Тут матеріал подрібнюється на крихти. Агломерація – спікання крихт у дрібні грудочки. Продукт після агломерації вже можна продавати, проте часто його ще і гранулюють. Грануляція, що дозволяє отримати чисту та якісну сировину, яку можна продати більше дорого. На початковому етапі обов’язково вирішите, що конкретно Ви перероблятиме і в яких обсягах, оскільки переробка пластикових відходів передбачає вибір потрібного обладнання. А зробити цей вибір неможливо, не визначившись попередньо з обсягом і типом матеріалу. В першу чергу Вам знадобиться дробарка і агломерат – ці елементи обійдуться Вам у 30 тисяч гривень. Персонал повинен складатися з трьох осіб: майстри і двох звичайних робітників. Плюс до цього потрібно додати витрати на отримання ліцензій, на пожежну служби, податки, тощо. Також витрати включають: Оплату комунальних платежів; Нарахування заробітних плат робітникам і майстру; Податки; Обслуговування; Матеріали та інші витрати. Все це обійдеться приблизно в 40 тисяч гривень на місяць. Разом на відкриття бізнесу буде потрібно близько 150 тисяч гривень. На місяць за умови продажу гранульованого пластику бізнес з переробки відходів буде приносити 200000 гривень, але це не чистий прибуток. Первинні вкладення окупляться протягом одного місяця, але лише за умови, що Ви зможете успішно переробити і реалізувати всю сировину, тому подбайте про попередній пошук покупців. Скупити пластик можна в пунктах прийому відходів, або організувавши свій власний. В цілому, чистий прибуток в місяць становитиме 80000 до 150000 гривень.
Рейтинг: 8+ -1-
 
, 20:22 26 березня 2018 р.
 
Можливостей переробки сміття є багато.  
Якщо влада нехоче просто утилізувати сиіття, то хай роблять на тому бізнес.  
Сміття утилізують, людям зроблять добро і ще й самі зароблять.  
Для чиновників суми не є захмарними, а реальними. Будуть мати чим похвалитись " от я такий хроший, утилізую сміття" 
8) :)
Рейтинг: 25+ 0-
 
, 20:25 26 березня 2018 р.
 
До IP: 46. 211. 156. 123 
Ну так терпимо ж, ні? :grin :grin :grin  
 
Влада не вважає цю ситуацію кризовою. Криза, можливо, й настане, якщо сміття залишиться в містах. Поки що вивозять, з тяжкою бідою.  
А якщо ви про ситуацію в цілому, так криза і не йшла з міста. Як було, так і залишилось. Навіть, ще гірше. Так в чому суть? Одразу після виборів міняти владу чи вибори робити кожні 2-3 місяці? :grin :grin :grin
Рейтинг: 7+ -22-
 
стебничанин, 21:43 26 березня 2018 р.
 
В тому то й справа що вже як 3 день не має куди везти. Вибори хоч що пів року можна проводити, це дешевше буде для громади і невигідно для нечистих на руку бажаючих добратись до владної кормушки
Рейтинг: 4+ -29-
 
До стебничанина, 22:16 26 березня 2018 р.
 
Фірма Оленича будувала лавочки, світильники, коло Гетьмана не погані бабки заробив чесний лідер Самопомочі .
Рейтинг: 56+ 0-
 
Снайпер-, 22:53 26 березня 2018 р.
 
пане Роман! як бачите, те розумне що Ви подаєте нікого не цікавить. Справжні революціяни ніколи не думають про те що буде після. Головне когось вигнати і самим влізти в ті крісла. Потім валите все на папередніков і чекаєте коли вас виженуть ще більші революціяни.
Рейтинг: 20+ -1-
 
БЕЗ РЕЙТИНГА до Романа, 08:05 27 березня 2018 р.
 
хай би ЯнІв з куЧмою не приймали львІвського смІттЯ І не зароблЯли на ньому-350 дол, з машини, а тепер через свою жадність самі потрапили у сміттювий колапс. ганьба ненажерливим ганьба депутатам
Рейтинг: 8+ -73-
 
ганьба ЯнІву з куЧмою І каЧмар, 10:38 27 березня 2018 р.
 
Ти можеш собі уявити, скільки б львівяни мали платити за то сміття, якщо б, як ти пишеш, одна машина 350 дол коштувала? Задумайся, а краще візьми калькулятор. Математик.
Рейтинг: 74+ -7-
 
до того ганьбуванця, 16:44 27 березня 2018 р.
 
Львів*яни як і дрогобичани платять за сміття в кубометрах, а машини вивозять і отримують плату у тоннах чи кілограмах. Правди вам ніхто не розкаже в КМГ. Про це знає хіба адміністрація, бухгалтер, юрист підприємства. Жоден математик не порахує. І Ви не порахуєте, останній дописувач.
Рейтинг: 9+ -69-
 
Наталія, 18:06 27 березня 2018 р.
 
На Калійний завод пускай ведуть закидаю ШАХТИ.
Рейтинг: 33+ -1-
 
, 12:45 29 березня 2018 р.
 
Пропоную партнерство в області створення повного циклу по переробці полімерних відходів в Німеччині та в Україні.  
В рамках німецької державної програми з розвитку і поліпшенню регіональної економічної структури дотаційних регіонів, яка стимулює державні інвестиції в окремі регіони Східної Німеччини, створення повного циклу переробки полімерних відходів можливо за рахунок використання державних субсидій, грантів, дотацій і гарантій.  
Додаткова інформація за запитом.  
 
Андрій 
+38 097 0573057 WhatsApp 
finecobcf@gmail. com
Рейтинг: 0+ 0-
 
Андрій, 12:05 16 березня 2019 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6074 дні)