Користь чиновницького мурла

Надрукувати
Новини
Написав(ла) Юрій Винничук, УНІАН   
04.11.2009
ЧиновникиЯка може бути користь з такого чиновницького мурла від медицини, яке не може правильно вимовити "таміфлю", перекручуючи його то на "тенафлю", то на "терафлю"?
 Спочатку хотів би, щоб ви прочитали такий текст:
"Реформістам вдалося значно скоротити державні витрати, оголосивши про початок ери скромності. Вони скасували спеціальні відомства, що надавали вози і коней, які належали державі, а також охороняли парки та озера. Чисельність палацової варти скоротили, а чиновникам наказали зменшити свої витрати. Економія торкнулася державних прийомів і транспорту, а всі ігри для розваги знаті були скасовані. Закрили мисливські будиночки, а також фабрики, що забезпечували палаци шовковим одягом. Поступове скорочення персоналу Палати музики завершилося її скасуванням, і 829 співаків та музикантів залишилися без роботи."

"Ще більші можливості для економії представляли релігійні обряди. В столиці і провінціях налічувалося 343 храми для поклоніння предкам імператора, що вимагало 25 тисяч жертвопринесень щорічно, а обслуговувало ці храми понад 60 тисяч осіб — вартових, жерців, кухарів, музикантів, працівників, що опікувалися жертовними тваринами і т. д. Імператорський указ наказував закрити понад 200 храмів. Традиційні місця релігійних церемоній, здійснювані імператором, знаходилися на деякій відстані від столиці, що вимагало дорогих імператорських процесій, а також використання нефритових посудин і щедро прикрашених вівтарів. Велику частину витрат за цими статтями вдалося скоротити, побудувавши нові храми в самій столиці, з фаянсовими посудинами замість нефритових і простими вівтарями".

Ось так повела себе влада у Китаї під час економічної кризи у 7 році до н.е.

А тепер кожен може легко підставити під ці китайські статті скорочених витрат відповідну статтю з нашого задрипаного сьогодення, яку теж можна було б скоротити: вози і коні – це іномарки, парки та озера – це усі ті величезні гектари, які захопили та пообгороджували наші можновладці, імператорські процесії – це галасливі кортежі, нефритовий посуд – це шикарні гардероби, а коштовні вівтарі – палаци чиновників та держслужбовців.

Мабуть, кожному сподобалося скорочення персоналу Палати музики, внаслідок якого ціла зграя представників попси залишилась без роботи. Це у Китаї. А у нас усе з точністю до навпаки. У час кризи головний банкір Стельмах купує собі авто за мільйон, бо його державна задниця уже не може сидіти на чомусь скромнішому. Можна тільки уявити, який у нього унітаз. Платня у нього теж така, що зашкалює – вища, ніж у Президента. І поява цих даних у пресі нічого не міняє. Уже ніхто ні на що не реагує.

Прокурори, судді, митники, податківці вибудовують розкішні палаци. І ніхто їх не запитає: аткєда дравішкі? Попса хизується своїми заробітками, уся країна вже знає, що Потап і Настя заробили за рік мільйон доларів. Воістину: "птічка пєвчая пайот і нє сєєт і нє жньот". 

Та їм усе мало. Руслана достукується до гарячого серця Юлі і нарікає на страшні втрати, яких зазнає поп-індустрія. Адже їхні безсмертні пісні грають у ресторанах, крутять у маршрутках, а їм з того пшик! І Юля рішає питання. Тепер усі ті попки радісно співають своїй благодійниці бадьорі пеани. Одна з них ще вчора була "нє криса, і нє сука", а вже зараз із Юлею в серці. Інша спочатку зажигала для гаранта, потім без трусів для Януковича, а зараз для нової пасії. Цікаво, чи в трусах?

А я отак собі думаю: кого із представників цієї численної Палати музики згадають за п’ятдесят років? Чи буде ще хтось співати "Дикі танці" або "Мілий пупсік"?

Президент у час кризи не вигадав нічого кращого, як ініціювати нову "стройку вєка" – пам’ятник голодомору у Вашингтоні. Тут інтелектуальний рівень діаспори і нашого Президента на диво гармонійно збігається. Мізків на те, аби профінансувати фільм про голодомор на Голівуді, звичайно ж, не вистачає. А те, що знімають наші дроворуби від кіно про голод чи про УПА, годиться хіба для сільських клубів. Я б за такі фільми орендував для них кілька гектарів Колими.

Я от дивлюся, як мудро діє вірменська діаспора. За її ініціативою і фінансовою підтримкою знято уже понад десять фільмів про геноцид вірменів під час Першої світової. Останній цьогорічний фільм "Замкнуте коло" з Жаном Рено присвячений вірменській мафії у Франції. А починається фільм із кадрів кінохроніки, яка розповідає саме про геноцид і те, як вірмени змушені були покинути свої рідні землі у Туреччині та рятуватися в еміграції. Всього кілька хвилин кінохроніки, а далі йде нормальний сучасний бойовик. Та цього цілком достатньо. Бо я думаю, що цих кілька інформаційних хвилин важать набагато більше, ніж черговий фігурний хрест у будь-якій точці земної кулі.

Але ж тут йдеться не про те. Тут же ж хочеться попіардитися – приїхати на відкриття, виголосити промову, розповісти американцям історію України від Адама, потрясаючи якомога фантазійнішими цифрами.

Недавно на одному з політичних шоу Олег Тягнибок приголомшив мене таким відкриттям: "Під час голодомору загинуло п'ятнадцять мільйонів українців! Люди! Вдумайтеся – п'ятнадцять мільйонів!" Реакція залу була така, якої і слід було чекати: ніяка.

Я вже колись писав, що є лише дві нації, які ніяк не можуть порахувати своїх жертв і готові геть усю планету обсадити жалобними пам’ятниками і стінами плачу. Невже чотири мільйони померлих від голоду можуть применшити трагедію? Навіщо доводити усе до маразму і перетворювати на фарс?

А як цікаво й злагоджено переплелися виборча кампанія з епідемією грипу! Політики враз перетворилися на докторів. Яценюк навіть відмовився від камуфляжу і з'явився в білому халаті. Невже з палати №6 вискочив, щоб дати інтерв’ю?

Усі поради і рекомендації ми чуємо лише з уст людей, які в цьому всьому тямлять найменше, зате медики пробитися на телебачення не можуть. Виняток – лише ті медики, які займають високі посади. Тобто давно не практикуючі чиновники. Користі від їхніх порад, як від козла молока. Та й яка може бути користь з такого чиновницького мурла від медицини, яке не може правильно вимовити "таміфлю", перекручуючи його то на "тенафлю", то на "терафлю"? 

 

Не дурний сказав, що коли в країні хаос, то чекай багато пилюки, начальників і паперів.


Переглядів: 5418

Коментарі (25)
 
:cry Повний капець!
Рейтинг: 0+ -9-
 
сусід, 22:05 04 листопада 2009 р.
 
До адміна.  
Із задоволенням перечитую ваші статті, гарно, цікаво . В сьогоднішній ситуації хочеться мати більше інформації про нашу місцеву медицину., про бездарні дії наших медиків, про некваліфіковані дії медадміністрації. Чому стільки смертей в Дрогобичі. Як вони можуть спокійно спати , ходити собі на роботу, сторюючи вигляд ніби працюють, як ВОНА .
Рейтинг: 4+ 0-
 
Спартак, 22:18 04 листопада 2009 р.
 
це не адмін :) 
тут стиль зовсім інший... злосніший... 
адмін так сильно і відверто, як правило, не обси*ає...
Рейтинг: 0+ -3-
 
Роман, 00:10 05 листопада 2009 р.
 
Звісно, не я :) 
 
Погляньте на початок статті. Там пише автора: 
Написав Юрій Винничук, УНІАН
Рейтинг: 1+ 0-
 
Адміністратор, 00:15 05 листопада 2009 р.
 
Є..єєє 
 
От наші вчора показали, як треба у футбол грати...((( 
 
Сильна стаття. В тридцятих роках такі перед смертю писали.  
 
Та надоїв вже той весь Морлок. Таке враження, що всі вмирати зібрались. З кожної ситуяйції є вихід. Мені здається, що всі забули, що на все є воля Божа. Посміхніться і не ображайте одне одного. Значить так ми заслужили !
Рейтинг: 0+ -5-
 
, 20:41 05 листопада 2009 р.
 
Зрозуміло, що писав статтю не адмін, але розмістив то адмін. На даному місцевому Дрогобицькому сайті статті такого змісту стають нецікавими. Це ж не газета" Голос України" або "Известия.".  
Адмін, -не міняйте функції сайту, його призначення. Тримайте свою лінію, не ставайте схожими на інших. 
Задум Ваш хороший. В коментарях ідуть об'єктивні висловлювання. Люди пишуть те, чого не можуть сказати. І влада, (якщо Вона розумна зробить правильні висновки). 
 
Дякуємо за міркування, Спартак. Обов’язково врахуємо. Я ж не один в редколегії сайту.
Рейтинг: 0+ -6-
 
Спартак, 10:23 05 листопада 2009 р.
 
Велике дякую адміну, нехай тобі друже закидають, що хочуть, та по сусідських сайтах гостроти не знайдеш.Шукай друже хороші статті, і нам добре і народу цікаво.Молоток!
Рейтинг: 0+ -3-
 
Довбуш, 10:31 05 листопада 2009 р.
 
До Ігора. Для чого такі вульгарні висловлювання. Не треба про нас, Дрогобичан, на цілий світ складати думку невихованності, безкультурщини. А Адміністрації на місці таких тез пропоную ставити три крапки в лапках " . . . " читачі здогадаються, що "великий писака" має на увазі. І до Вас будьть ставитися з розумінням та повагою.  
Булоб цікаво почитати неофіцийне інтерв'ю від медиків, фахівців. Із останньої селекторної наради стало зрозуміло, що прим"єрміністру-пані-Ю цікаво чути тільки позитивні моменти, а недоліки, проблеми, негативи вивели її із себе. Так що робимо висновки
Рейтинг: 0+ -10-
 
Спартак, 12:04 05 листопада 2009 р.
 
мер -дурак і всі комальні служби!
Рейтинг: 0+ -2-
 
макс, 12:32 05 листопада 2009 р.
 
Хто бачить, як кладуть асфальт, зніміть на телефон, або камеру, закинем на урядовий портал.Та й наробимо в Колі передвиборчих плакатів! Де пора.юбют, наша украйна(файна).Чому на сесії ніхто не стане, і не спитаєЧОМУ!
Рейтинг: 0+ -1-
 
Довбуш, 12:45 05 листопада 2009 р.
 
наш мер сьогодні вів передачу на радіо в передачі фрнкова земля!
Рейтинг: 0+ -4-
 
макс, 13:53 05 листопада 2009 р.
 
Довбушу. Чого ти ображаєш Чахлика - невмирущий пишеться з великої букви. 
Рецепт спасіння. Як треба чхати. Не так, як моя сусідка (псік), а вже чхати, то чхати - абщхуй !
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 14:22 05 листопада 2009 р.
 
В статті про Яценюка пише. Негайно впіймати і повернути в палату номер 6 ! Приписати арбідол і випустити десь приблизно у 2015 - 2018, бо спочатку буде Янукович, а потім вже дійде черга і до малого. А йому вже не терпиться. Хай поки відсидиться в тихому. Я може теж в президенти хочу, щоби вами правити. І корито буде, і тепло, і бабло, і маску носити не треба. Але в мене немає два с половиною мільйони...  
Не хворійте, і не вмирайте. А як будете вмирати, то не забудьте сказати, де грошики лежать, бо на той світ не забереш. Про місце пишіть прямо на сайт. Або тому придурку в "Наша Раша", що з телевізором розмовляє.
Рейтинг: 0+ -7-
 
, 14:47 05 листопада 2009 р.
 
Шановні дописувачі, вмієте розсмішити.Коли читаєш - весело, як тільки подумаєш, що живеш у цьому абсурді, страшно робиться.І щонайгірше ніхто нас не чує, ні у кого совісті нема з тих майбутніх "президентів" та "городоначальників".Кожен з них каже як тяжко і непросто навести порядок в країні, що усі вони відстоюють наші інтереси, а за це вдячності від нас ніякої немає.Але погляньте як всі вони до влади рвуться - "рідну матір би продали та й батька в могилу б загнали" - тільки щоб ту владу над всіма нами у свої руки взяти... 
 
І все це не для того, щоб НАМ було ДОБРЕ...
Рейтинг: 0+ -4-
 
, 15:40 05 листопада 2009 р.
 
Прийде Янукович і все буде добре!  
 
Я просто в шоці! Поясніть мені, ви що не знали, що Ющенку від початку обмежили владу? Хто вам сказав, що президент може кого хоче посадити в тюрму, вигнати, або призначити? Дорогі мої, наші злодії на бентлі і порше, вертольотах, як і кожен громадянин підлягають процедурі розслідування, офіційного звинувачення, і суду. Без цих трьох речей людей такого високого сорту позбутися неможливо! Хіба це тяжко так догнати? Та ж зрозуміло, що вони безпроблемно контролюють якщо не всі три етапи то бодай один і справа до гратів ніколи не доходить і не дойде!  
При чім тут Ющенко? Да, я згідний Тимошенко є нічого більше ніж злодійка і працює на Росію. 
 
Що робить мафія з тими кому їм мішають? Так, правильно, або усувають, або обмежують її дії. 
Так зробили з Ющенком від самого початку, ви так як би на майдані не були! Йому вудразу обмежили повноваження, а зараз він взагалі не може нічого зробити! І не через те, що верховна зрада не дає, а через те, що ми за тих ідіотів голосуємо!  
Мої дорогі, виноваті ми самі і за те ми платимо!  
 
Голосуйте за Ющенка. І не тому, що він найкращий, а тому, що Юлька дряна і Янукович зек призведуть до втрати нашої незалежності!  
Міняти свою країну це як міняти свою рідну матір!  
 
Одумайтесь народ, одумайтесь!
Рейтинг: 0+ -4-
 
Адвокат, 21:32 05 листопада 2009 р.
 
Я розумію. Ну і що з того. Rather better than nothing. На могилі Тінкера написано: Quin Sabe? Це означає Who khows ? Адмін, друг, тебе закидують, але я молодий м ій Шахтар. Тобі памятник. Двавй на Новий рік побачимось . Мені все одно, ітак не хт не чекаЄ. Grtiiing down drink.
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 00:21 06 листопада 2009 р.
 
Любой бардак, всегда был поводом для обогощения. А если бардака нет, то первоочередной задачей есть-создать бардак! ВЫ себе не представляете какие суммы сегодня воруют и заробатывают на панике!
Рейтинг: 0+ -6-
 
Алексей, 00:34 06 листопада 2009 р.
 
Все As olone left this struggle off. Yesterday a woman had given me a hrivna. Thanffuly I try tu find her to asswer, . 
She was a nice whirthair. Thanks.
Рейтинг: 0+ -2-
 
, 00:36 06 листопада 2009 р.
 
Наверняка 99 процентам читателей я стою поперёк горла, но это единственныц шанс ВАС хоть как=нибудь всколыхнуть. Мне не хочется жить в стране, которая катится в прорву и ехать отсюда некуда, здесь моя родина! Но сегоднешний рагулизм поглащает всё на своём пути. Вы сами у себя воруете, сами себе врёте и льстите. А ведь на этом ничего не построите. 
Сегодня Вас словили на политической игре "ГРИПОБОЛ", и все как клоуны в неё играют. А самое главное телезрителей стало больше, потому что седят по домам исмотрят в ТВ а некоторые спасают страну от "грипа". КЛОУНЫ неужели Вам самим неприятно, что Вас считают за дебилов?!
Рейтинг: 0+ -5-
 
Алексей, 00:45 06 листопада 2009 р.
 
Олекса, ну що ти постійно стогнеш-я мешаю або вы зацыкленные! Ти нормальний чоловік, який має свою думку.Я можу не поділяти її, але поважати зобовязаний.Гадаю-так і ти! Прохання одне:не волай о 01.45-ПРОСНИТЕСЬ, бо в Москві діти сплять.Маскальські, а все ж діти! :)
Рейтинг: 1+ -2-
 
тед, 07:55 06 листопада 2009 р.
 
І ще одне.Прочитала проте , що ви проводите опитування щодо майбутніх кандидатів у мери.Вношу свої пропозиціі адміністратору-це Олег Дацюк-голова партії ПОРА і надзвичайно порядна людина та Володя Кулина-лікар, голова фракції ПОРА.Більш відповідальної людини я не знаю.Чекаю коментарів, але без бруду. 
 
 
Фідик Л., 23:48 28 червня 2009 г. 
І накінець. Хлопці не ображайте Люсьєну. Без перебільшень вона одна з найкращих депутатів у Дрогобицькій раді.Критика (конструктивна) це одне, а лихослів"я та ще й до жінки - це зовсім інше. А основне - це не достойно справжніх мужчин. Олег Дацюк, 01:22 06 листопада 2009 г. 
Олексо, як там в Крилова:"За что Кукушка хвалит Петуха..." 
 
Правдо, Ви погано дивилися :) Дацюк і Кулина є у списку кандидатів на сторінці "Опитування".
Рейтинг: 0+ -5-
 
правда, 09:46 06 листопада 2009 р.
 
Мером треба ставити Богдана Мозоля. Він пружній і може виправляти свої помилки.
Рейтинг: 0+ -5-
 
, 10:11 06 листопада 2009 р.
 
Розбурхати гниле море може тільки сильний! Про надзвичайно порядних, чесних, відповідальних, правдивих, працьовитих ми чуємо перед кожними виборами.Де результат!
Рейтинг: 1+ 0-
 
Довбуш, 10:26 06 листопада 2009 р.
 
Чи правда що карантин буде 3 тижні? 
 
Правда. Наступного тижня вчитися ще не будете - це 100%.
Рейтинг: 0+ -2-
 
, 11:10 06 листопада 2009 р.
 
поюачання до тих хток ладе асфальт навчіться користуватись інтернетом або попросіть ваших дітеи повідомляти про прогноз погоди!
Рейтинг: 1+ 0-
 
макс, 11:01 06 листопада 2009 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5869 днів)