Театр знову оживе

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
09.11.2009

РатушаНеодноразово на електронну пошту редакції приходили питання від читачів, чому не працює театр, і коли вже продовжить роботу. А згадали про це саме зараз тому, що сьогодні (9 листопада 2009 року) на черговій сесії міської ради Дрогобича було прийнято рішення про виділення коштів у розмірі 100 тис. грн. на завершення реконструкції театру.
Оновлено і доповнено 10 листопада о 17:00.


До речі, наш театр - не зовсім "наш". Офіційно він називається Львівський обласний музично-драматичний театру імені Юрія Дрогобича. І заснований був зовсім не як філія львівського театру імені Марії Заньковецької. Та й називався театр іменем Ярослава Галана (як і ЗОСШ№4 на вулиці Стрийській).

Якщо міркувати по справедливості, то Ярослав Галан був все-таки письменник і драматург, але - радянський. Тому з початку 90-х музично-драматичний театр названо іменем Юрія Дрогобича і передано у підпорядкування міській раді (саме приміщення, а колектив і далі залишився на фінансовому утриманні області).

Цього року театр святкуватиме своє 70-річчя. Його директору, Миколі Гнатенку, у березні цього року було присвоєно звання "Заслужений діяч мистецтва". А у складі театрального колективу були і будуть народні та заслужені артисти, і надзвичайно талановиті люди.

Незважаючи на важкі часи (непридатність приміщення до виступів), театр і далі проводить вистави, щоправда лише виїзні. Тому бажаємо колективу і далі працювати з натхненням та ентузіазмом.

Сьогодні (10 листопада) на електронну пошту редакції Дрогобич Інфо надійшов лист від творчого колективу театру, в якому виправили допущені в даній статті помилки (просимо вибачення у працівників сфери мистецтва за неточності) і розповіли деякі факти.

Так ось, постановлених сесію до виділення 100 тис. грн. мало. Потрібно ще 900 тис. грн., що передбачені у кошторисі реконструкції глядацького залу. Тому, як це не прикро, наш музично-драматичний театр оживе ще не так скоро, як хотілось би.

Колектив театру і жителі міста надіються на підтримку міського голови Миколи Гука - адже буде дуже прикро, якщо до святкування 70-річчя театру у грудні не буде відремонтовано зал.

Дане приміщення знаходиться у комунальній власності міста, і тому міська рада зобов’язана сприяти проведенню його ремонту. Але зважаючи на дефіцит міського бюджету і вибори 2010 року, у народних обранців Дрогобича дещо інші пріорітети.

Переглядів: 5234

Коментарі (9)
 
Міська рада зобов*язана профінансувати ремонт. Якщо у Дрогобичі небуде театру то ми станемо переферією.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Глядач, 18:04 09 листопада 2009 р.
 
А куди пішли кошти обласногн бюджету?
Рейтинг: 0+ -1-
 
Саша, 19:54 09 листопада 2009 р.
 
швидше б відремонтували.!
Рейтинг: 0+ -5-
 
оксана, 22:23 09 листопада 2009 р.
 
В місті нема куди піти відпочитию.Едине місце був театр і той не прцюе.Владі повинно бути соромно.Зробіть нарешті театр.Влада кричить що робить дороги, а де це видно.Схаменіться!
Рейтинг: 0+ -2-
 
, 13:48 11 листопада 2009 р.
 
Прикиньте. Потрібно ОДИН мільйон. Думаю, що можна було минулого року не латати одну ямку десь на НЕВІДОМІЙ вулиці міста та відремонтувати театр. Сьогодні тих грошиків НЕ МАЄ. Минулого року ЖОДЕН не гавкнув в сторону ДЕПУТАТІВ КУДИ ІДУТЬ КОШТИ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ?! І що тепер ми можемо казати на те що НЕ МАЄ 900 тис. грн. Їх і ніколи не буде, бо театр якби був потрібний то про нього би згадували не тоді коли він не працює уже цілий рік. Во.
Рейтинг: 8+ 0-
 
Дрогобичанин, 21:17 11 листопада 2009 р.
 
чого можна запросити депутатів і зробити кукло-шоу)) застелити сцену кліионкою і кожному зрителю дати 5 помідорів і 3 яика))
Рейтинг: 0+ -11-
 
макс, 23:08 11 листопада 2009 р.
 
яйок треба дати більше - в ідеалі хто більше принесе. а то всі почали під януковича підкошувати - най взнають як то по справжньому яником бути
Рейтинг: 1+ 0-
 
Дрогобичанин, 23:44 11 листопада 2009 р.
 
Підтримую "Дрогобичанина" на рахунок того, що театр давно вже треба було відремонтувати. Недбалість нашоЇ влади - викопали яму біля Ратуші, ніби хотіли побудувати фонтан. В результаті засипали великі гроші піском. Це моя думка. Може влада схаменеться і зробить собі рейтинг перед виборами. Інакше нащо ж вона нам!
Рейтинг: 0+ -1-
 
, 10:08 12 листопада 2009 р.
 
Театр знову оживе...КОЛИ?
Рейтинг: 7+ 0-
 
Саня, 23:21 15 листопада 2009 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5869 днів)