Під знаком води

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) Ярослав ГРИЦИК, Галицька Зоря   
18.11.2009
ВодаСесія вдруге розглянула нові тарифи на водопостачання. 12 листопада відбулось четверте засідання ХХХІV сесії Дрогобицької міської ради. У зв’язку із карантином воно тривало лише до обіду, поте депутати встигли розглянути низку важливих питань.

Спершу народні обранці заслухали інформацію начальника відділу охорони здоров’я Андрія Шевкенича про стан захворюваності на грип та ГРВІ у Дрогобичі та Стебнику. За словами Андрія Івановича, протягом останніх днів кількість захворілих поступово зменшується. Пан Шевкенич подякував депутатам міської ради за виділені 260 тис. грн. на ліквідацію епідемії грипу та ГРВІ, а також усім медичним працівникам, які самовіддано надавали і продовжують надавати допомогу хворим у час епідемії.

За словами головного лікаря Стебницької міської лікарні Романа Пукала та лікаря Ігоря Ямелинця, у Стебнику епідемія грипу та ГРВІ також іде на спад. Начальник оргвідділу міської ради Юрій Мацюрак розповів про отриману від польських міст-побратимів Дрогобича гуманітарну допомогу – захисні маски та медикаменти.

Згодом розпочалась традиційна «розминка». У ній депутати порушували проблеми поганих доріг, торгівлі азіатами на приринковій території, самовільної побудови незареєстрованою релігійною громадою каплички у провулку З.Копистенського, кадрових призначень мером нових керівників окремих комунальних підприємств.

Першим у порядку денному було питання «Про тарифи на водопостачання та водовідведення». Нагадаємо, що сесія вже розглядала його кілька тижнів тому, проте позитивного рішення прийнято не було. Справа в тому, що затвердження нових тарифів є компетенцією міськвиконкому. Більшість його членів зробили це, проголосувавши 15 жовтня.

Однак міський голова своїм розпорядженням призупинив це рішення виконкому, мотивуючи тим, що зростання тарифів на 47% – це надто сильний удар для населення. Тому, згідно з процедурою, Микола Гук виніс дане питання на розгляд сесії міськради 16 жовтня. Запропонований проект рішення про затвердження нових тарифів двічі ставився на голосування – у звичному режимі та поіменно – і в обох випадках не набрав достатньої кількості голосів.

Тож Микола Гук вирішив провести громадські слухання, на яких мешканцям міста мали запропонувати визначитися, що для них краще: залишити чинні тарифи, запровадивши постачання води за графіком, чи отримувати воду цілоденно за вищими цінами?

Однак у зв’язку з епідемією слухання відклали на невизначений термін. Тому до питання тарифів ще раз довелося повернулися депутатам міської ради. На трибуну знову запросили директора КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагалу. Він коротко обґрунтував необхідність підвищення тарифів на водопостачання і водовідведення у зв’язку з погіршенням фінансового стану підприємства (через подорожчання енергоносіїв, паливо-мастильних матеріалів, зростання розміру мінімальної зарплати тощо) і повідомив, що нові тарифи пройшли процедуру погодження в інспекцій з контролю за цінами та антимонопольному комітеті, були оприлюднені у ЗМІ.

У разі неприйняття нових тарифів керівнику підприємства доведеться запровадити чотириденний робочий тиждень і повернутися до постачання води за графіком (лише в певні години дня). Під час обговорення більшість виступаючих – Тарас Кучма («Пора»), Богдан Іванців («Наша Україна»), Леонід Мищатин (ПППУ), Богдан Звір (УНП), Володимир Сабат і Микола Летнянчин (БЮТ) – зазначали, що водоканал не може працювати собі у збиток, бо це призведе до банкрутства комунального підприємства і продажу його за безцінь у приватні руки. А тоді приватний власник встановлюватиме ціни на свій розсуд і міська влада не матиме на нього жодного впливу.

Тому підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення є хоч і непопулярним, але вимушеним кроком. А для малозабезпечених громадян слід задіяти механізм житлових субсидій, посприяти їм у встановленні лічильників спожитої води.

Володимир Кулина («Пора») додав, що міський голова вирішив схитрувати, скинувши прийняття непопулярного в народі рішення на депутатський корпус. Але депутатам необхідно брати на себе відповідальність за долю водоканалу і приймати рішення. Люди мають це зрозуміти.

Натомість Віра Байса (НРУ) говорила, що зростання тарифів майже у півтора рази – надто значне. Тим більше після нещодавнього підвищення квартплати і витрати людьми коштів на ліки у період епідемії. Пані Байсу підтримав міський голова Микола Гук, додавши, що все ж таки радив би дочекатися громадських слухань.

Мер також запропонував шукати інші шляхи для покращення фінансового стану водоканалу, а також провести там аудиторську перевірку. У підсумку проект рішення депутати підтримали. «За» проголосували 33 народні обранці, «проти» – 3, у тому числі і Микола Гук. А згодом стало відомо, що мер дав вказівку підготувати розпорядження про призупинення дії рішення сесії щодо тарифів на послуги водопостачання і водовідведення, тобто вирішив накласти на нього вето.

Цього дня депутати також розглянули блок приватизаційних питань. Серед них варто виокремити призначення у місячний термін повторного аукціону з продажу приміщення «Універмагу» на вул.М.Грушевського,58, оскільки попереднього разу до участі в торгах не зголосився жоден учасник. І це пори те, що оголошення були розміщенні в «Урядовому кур’єрі», мережі Інтернет, «Галицькій Зорі», а пропозиції про участь в аукціоні розіслані 26-ом найбільшим торгівельним мережам України.

На прохання Дрогобицького міськрайонного управління юстиції йому на 10 років передано в оренду приміщення колишнього магазину «Дари ланів» на вул.М.Грушевського,76. Занедбану споруду мають відремонтувати за кошти державного бюджету. Після цього управління юстиції справить новосілля, а свої кілька кабінетів на пл.Ринок,3 планує передати Пенсійному фонду.

Депутати також затвердили експертну оцінку вартості приміщень КП «Дрогобичкнига», які приватизуються шляхом викупу, та декількох інших об’єктів комунальної власності. Наступне сесійне засідання заплановане на четвер, 19 листопада. Воно розпочнеться із розгляду земельних питань.


Переглядів: 4656

Ваш коментар буде першим
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5869 днів)