Повідомити адміністратора про коментарі

Дякуємо за повідомлення адміністратору.
Заповніть форму і натисніть "Надіслати" для відправки.

Ім’я:
 
E-mail:
 
Причина повідомлення про коментар
 
 
 

Коментар:
 
Прочитав дві думки: відомого дослідника Володимира Садового та невідомого автора коментаря, який чомусь ховається за ніком "історик-фахівець". Кожна думка має право на визнання, однак, шановні дописувачі, будь ласка, ніколи не переходьте межу ввічливості і взаємоповаги, як це часто трапляється. 
У мене також є своя думка з даного питання, яку нікому не нав'язую, оскільки humanum errare est. Поважаю і наших науковців, і активних дослідників. Але, якщо вік дерева можна визначити за кількістю кілець на зрізі, то вік людини, яка втратила пам'ять і документи, паспортистки визначають "на око". 
Припустимо, що Дрогобичу не понад 900 чи 1000 років, а трохи більше 600. То ж все-таки, що своїми твердженнями домагається вчений Л.Тимошенко: святкувати відтепер трохи більше 630 років? 
Шановний пане історик, Ви самі собі ж і заперечуєте, як у своїй статті заперечував Леонід Тимошенко на сайті "Трускавецький вісник". Ось Ваші слова: "Щоб це доказати, то звичайно потрібні масштабні археологічні розвідки, які б дали нові археологічні джерела, а ті, натомість розставили всі крапки над «і»". Тож може перш, ніж робити резонансні заяви, що місто помолодшало, слід провести ґрунтовні археологічні розкопки, і аж тоді резюмувати: Дрогобичу - стільки-то років? 
Тепер щодо писемних згадок. Доводжу до Вашого відома, що цілком на них не варто покладатися і поспішати констатувати дати як остаточні. Зобов'язаний Вам нагадати про масштабні фальсифікації історії України, а саме всієї документації про події, імена, явища, які розпочав українофоб Петро І, - той самий хворобливий московський царьок, якого уму-розуму навчав українець Іван Мазепа. Фальсифікація історії України, нагадую Вам, продовжувалася і тривала в часи окупації України московським режимом СРСР і триває, наголошую, досі! Що робилося з документами, що складали величезну наукову цінність, думаю, нагадувати буде зайвим. Тому перш, ніж робити гучні заяви, які перекреслюють прийняті за основу історичні довідки, варто логічно довести до кінця незавершені археологічні дослідження. 
Чесно, дивно ми виглядатимемо в очах світової спільноти: спочатку Дрогобич відсвяткував 920 років, через рік-два раптом відсвяткує 632 роки, а через 10 (20, 30) років десь в архівах якийсь черговий вчений-історик знайде документик, який засвідчить, що Дрогобич був позначений на карті ще на витоках заснування Київської Русі, і за сіллю сюди їздили десь у Х ст. н.е. Скільки тоді будемо відзначати Дрогобичу і кого тоді назвемо "аматором"? 
З повагою до сторін дискусії,  
Юрій Федчак
 
Юрій Федчак, 17:32 18.05.2013
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5841 день)