Нагадаємо дрогобичанам, що на території нашого міста знаходиться кілька об’єктів природно-заповідного фонду, щодо яких законодавством визначається спеціальний режим утримання. Зазначені об’єкти мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, їх виділення здійснюється державою з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу довкілля.
Окремий статус як об’єктів природно-заповідного фонду мають парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва. Серед таких значиться і парк культури та відпочинку, розташований у межах вулиць Трускавецької, Богдана Лепкого та Шопена. Парк відомий також назвою-рудиментом «Парк ім. генерала Васильєва», яка ще час від часу вживається дрогобичанами старшого віку.
Прогулюючись парком мешканці та гості нашого міста зауважують у тій частині, що прилягає до вулиці Богдана Лепкого, щось незрозуміле, чи то недобудоване, чи то напівзруйноване, те, що кілька зимових місяців слугувало льодовою ковзанкою з розрекламованою назвою «Ice Land». Об’єкт не малий, простими лінійними обмірами ми обчислили його площу – 1300 квадратних метри.
Звертаємо увагу, що мова йде про частину земельної ділянки площею 1300 квадратних метри на території об’єкту природно заповідного фонду, на якій будь-які будівельні чи роботи з реконструкції повинні здійснюватись за проектами, що розробляються спеціалізованими науковими та проектними установами, за погодженням з обласною державною адміністрацією. Така вимога статті 38 Закону України «Про природно-заповідний фонд».
Даючи відповідь на запит Дрогобицької окружної прокуратури Державна екологічна інспекція у Львівській області інформує, що розміщення на території парку льодової ковзанки «Ice Land» проведено з відсутніми розробленими і затвердженими в установленому порядку проектами на утримання та реконструкцію парку культури та відпочинку. Тож весь розрекламований міською владою кіпіш навколо ковзанки переслідував єдину мету – відвернути увагу громадськості від грубого порушення законодавства про охорону природи, яке полягало в самочинному будівництві на території об’єкту природно-заповідного фонду, що супроводжувався знищенням зелених насаджень та родючого шару ґрунту; а також порушення земельного законодавства, що полягало у протиправному розміщенні на земельній ділянці об’єкту комерційного призначення, вважай самовільного захоплення особливо цінної земельної ділянки.
Для порівняння приведемо декілька цифр.
У січні 2023 року виконавчими органами дрогобицького міського самоврядування були проведені земельні торги, на які були виставлені три земельні ділянки на вул. Володимира Великого. Реалізація однієї з них (4610600000:01:003:0236), площа якої становила 29 кв.м., дала можливість залучити до місцевого бюджету понад 1 млн. 100 тис. Таким чином, вартість одного квадратного метра земельної ділянки становила 37 тис. 931 грн. Наголошуємо, по такій ціні продано ділянку, яка не відносяться до категорії особливо цінних. Тож, якщо врахувати ринкову вартість землі, упущена вигода у наслідок самовільної передачі ділянки організатору ковзанки становить, за нашими припущеннями, приблизно 49 мільйонів гривень.
Ось така математика. 49 мільйонів…
Переглядів: 4972
|