Дрогобиччина страждає від пожеж смітників

Надрукувати
Новини
Написав(ла) Ігор (читач ДІ)   
02.09.2010
Земля Львівська область – це мальовничий куточок західної частини України, який відомий світу як курортно-лікувальний центр (місто Трускавець, селище Східниця), видатним дрогобичанином Юрієм Котермаком (Дрогобича), постать якого давно вже перестала бути persona incognita. Бібліографія про нього налічує сотні позицій в українській та зарубіжній науці, який вшанований на своїй "малій" батьківщині в центрі міста Дрогобича, містом Борислав, про яке писав у своїх творах славнозвісний письменник та поет Іван Франко, чистими лікувальними водами, чистим повітрям, яке виділяється хвойними лісами, що простягаються майже по всьому периметру території. Цей перелік можна продовжувати до безкінечності, адже всі, хто відпочивав на курортах Трускавця, це все бачив на власні очі.

Але не все так добре у нашому домі.

З приходом на ринок продукції, яка виготовляється для продажу у поліетиленовій тарі, виникла необхідність утилізації даної тари майже по всій території України.

Смітники, які використовують для збирання сміття не відповідають сучасним стандартам, все навалом скидається в один ящик (і відходи їжі, будматеріалів, пластмаси і т. д.). Це все не один день і не тиждень стоїть, накопичується, кисне, вітер роздуває, а бродячі собаки та коти розтягують в радіусі до 100 метрів ...

Таке саме становище і у багатоповерхових будинках. Сміттєпроводи можуть бути заповнені навіть до дев'ятого поверху. Комунальщики пояснюють це тим, що немає коштів для замовлення автотранспорту для вивозу сміття на сміттєзвалище.

Тому для економії коштів, які виділяються, але не йдуть по призначенню, керівники комунальних служб дають розпорядження про підпал смітників.

Щоденно в містах Дрогобицького району (Дрогобич, Борислав, Стебник) не обходиться без горіння смітників. Це все туманом (густим димом) на перший погляд стелиться по долинах території вищеназваних міст. Гості та відпочиваючі на курортах, купивши путівку не за малі кошти, надіючись поправити своє здоров'я, попити чистої лікувальної води та подихати чистого карпатського повітря навіть не підозрюють про катастрофічний стан району і тратять не малі на це кошти. А власники курортних закладів продаючи путівки навіть 1 % від доходів не тратять на те, щоб край з якого збагачують свої кишені трохи очистити від сміття, прибрати та навести порядок.

Та й як працюють комунальні служби міст, хто дає такі смертельно небезпечні розпорядження, чому не своєчасно прибирають прилеглу до будинків територію і не вивозять сміття, а якщо вивозять то десь до лісу, скинувши у яр (потік, який впадає в річки), щоб ніхто не бачив (зекономивши гроші на вивіз до сміттєзвалища).

З їхній дій виходить, що можновладці думають та говорять про покращення екології тільки коли йдуть на вибори, а як тільки вже дорвуться до влади, то зразу про неї забувають, головне щоб за визначений термін встигнути збагатитись.

Про те, що даним повітрям, водою дихають і їхні діти, онуки, рідня та знайомі не задумуються. Про те, що приїхавши до лісу подихати повітрям, відпочити та прогулятись, не має де ступити ногою, бо вся територія аж "кишить" від одноразових тарілок, стаканчиків, кульків, пляшок від спиртного , сміття.

Чому екологічні служби не проводять рейди, не перевіряють ліси, прилеглі до річок, озер території? Чому не працює санітарно-епідеміологічна служба району, чому не ведеться контроль? Чому вирубується зелений масив району, чому за це ніхто не наказаний, чому це все не припиняється, а навпаки набирає темпів? Чому вони живуть тільки одним днем?

Нагадаємо що при згорянні органічних відходів, в атмосферу виділяються поліароматичні вуглеводні. З них найбільш небезпечні бензaпірени, поскільки володіють найбільш по порівнянню з подібними класами речовин канцерогенними властивостями. При горінні пляшок із поліетилентерефталата, в атмосферу попадають канцерогенні ароматичні вуглеводні, акролеїн і інші речовини. А при горінні відходів пластмас і пластикових упаковок (виробів із полівінілхлорида - прим. автора) виділяється карбоніл хлорид, який використовувався в роки Першої світової війни як хімічна зброя, і діоксини. Діоксини уражають імунну систему і шкідливо діють практично на всі органи життєдіяльності людини. В великих кількостях вони - смертельні, а в середніх і невеликих - володіють канцерогенними, мутагенними і тератогенними властивостями. Надзвичайно стійкі до хімічного і біологічного розкладу, зберігаються в навколишньому середовищі на протязі десятків років і безперешкодно переносяться по харчовим ланцюгам.

Право на безпечне для здоров'я навколишнє середовище гарантує стаття 50 Конституції України. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізнодорожніх переїздів, правил користування ними і охорони" N198 в межах "ліній міських вулиць і доріг забороняється: спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання". У "Правилах утримання жилих будинків і прилеглих територій" забороняється "спалювання всiх видів відходів на території домоволодінь". В статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення сказано, що вогнище "без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням такого дозволу, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятидесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян". Згідно статті 241 Карного кодексу України забруднення атмосферного повітря карається штрафом в розмірі від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів або обмеженням волі на термін до трьох років. Якщо ці дії супроводжують за собою важкі наслідки, то вони караются обмеженням волі на термін від двох до п'яти років або позбавлення волі на цей же термін.

З вищевикладеного все зводиться до одного, що на даний час ніхто не хоче працювати на благо Батьківщини, що всім наплювати на екологічний стан, головне вчасно збагатитись.

Невже Україна – це країна дибілів, злодіїв та нахаб. Невже наші діди та прадіди полягли в боротьбі за волю України, щоб ми так зараз "круто жили"?


Переглядів: 5025

Коментарі (12)
 
Щось від статейки тягне рекламою Партії Зелених чи іншим екологічно-політичним проектом. 
Пан автор звинувачує владу, що та вивозить сміття до лісу! ? І що влада дає розпорядження про підпал смітників - БРЕД СИЗОЇ КОБИЛИ, дешева провокація.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Дрогобичанин, 11:02 02 вересня 2010 р.
 
Гарна стаття. Питання "Чому" - до кого? Україна - не країна дЕбілів, а країна-рай. До автора_________Опублікуйте фотографії з коментарями, що свідчать про вивезене сміття до лісу, з номерами автівок порушників. Гарантую: доможуся їх покаранню. 
А влада - це і є ми всі. Давайте змінювати самих себе, а водночас і заср...у владу. Вважаю, що всіх тих, що управляли містом і його службами та за цей час виявилися нікудишніми господарями слід заборонити повторно займати будь-які керівні посади. Навіть на роботу зав. свиноферми їх допускати неможна. :grin 
Нині ендокринолог в дитячій поліклініці запізнилася на півгодини на роботу; ні перед ким не вибачилася (черга з дітьми - чимала), але й приймати почала ще пізніше - балакала собі зі зав.поліклінікою Сметаною. Ще б трохи, і моєму терпінню прийшов кінець. Хотів ногою двері вивалити і нахамити. Розум взяв гору. Зате про безлад в дитячій поліклініці прочитають відвідувачі сайту. От і раджу всім: пишіть факти. Тільки без брехні і перекручених наклепів. Будемо знати про всіх і кожного.
Рейтинг: 7+ 0-
 
Франсуа, 12:15 02 вересня 2010 р.
 
То всьо моделяція сміттєспалювального заводу, який пободував Гук. він просто замаскував його під смітниками. А дим то злі москалі роздмухують аби викрити такий патрійотичний вчинок.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Дрогобичка, 12:16 02 вересня 2010 р.
 
Для автора та інших читачів. 
В Україні не існує такого правового акту як Карний кодекс. Частково цитована автором стаття 241 міститься в Кримінальному кодексі України
Рейтинг: 12+ 0-
 
Очевидець, 13:00 02 вересня 2010 р.
 
До Очевидця_______________ А хіба поняття Карний кодекс і Кримінальний кодекс не тотожні?
Рейтинг: 3+ 0-
 
Франсуа, 14:30 02 вересня 2010 р.
 
Абсолютно не тотожні. 
для прикладу: 
Делікт - це протиправний вчинок за який наступає відповідальність (накладають стягнення чи застосовують покарання). 
Є делікти кримінальнокарні - злочини, відповідальність наступає за Кримінальним кодексом 
Є делікти адміністративнокарні - адміністративні правопорушення, відповідальність за їх вчинення за Кодексом України про адміністративні правопорушення. 
Є делікти дисциплінарнокарні - дисциплінарні проступки, відповідальність за їх вчинення за дисциплінарними статутами чи в порядку групи статей Кодексу законів про працю України. 
Якщо застосовувати поняття "Карний кодекс" то якими деліктами слід вважати злочини? "Карнокарні"?
Рейтинг: 0+ -1-
 
Очевидець, 14:51 02 вересня 2010 р.
 
Я не мовник, тож фахово тлумачити не маю права. 
Але давайте Ваше останнє речення перекладемо, згідно Вашого поясення так: "Якщо застосовувати поняття "Карний кодекс" то якими протипраними вчинками слід вважати злочини?" Злочин - це хіба не є протиправним вчинком? А протиправний вчинок хіба не є складовою загального поняття "злочин"? Звичайно, якщо сусід до мене наставив свій писок і продемонтсрував свою ницість, то це не є злочином. Але якщо я йому у відповідь мовчки заціджу у смертельнонебезпечні точки на тілі, чим відправлю його на виховання ангелам, то я здійсню злочин. Однак і його, і мене за такі протиправні дії Закон прописує поКАРАти. Його - за те, що від його протиправних дій у мене стався ... (не буду на себе таке каркати:) ), а мене - за те, що перестарався. 
Злодія за часів козаччини на Запорізькій Січі за крадіжку КАРАли: відрубували руку (руки). Звісно, тепер тих, хто нахабно багато краде і майстерно бреше не карають. Їх навпаки: за вкрадені гроші вихваляють, возвеличують і т.д. Хоча, можливо, все ж таки це питання слід краще довірити мовникам. Я б просто змінив формулювання: делікти, за якими наступають кримінальна, матеріальна та адміністративна відповідальність.
Рейтинг: 0+ -3-
 
Франсуа, 15:56 02 вересня 2010 р.
 
Дрогобичка,  
тобі вже ніякий лікар не поможе!
Рейтинг: 3+ 0-
 
Іван, 16:49 02 вересня 2010 р.
 
Адміну__________ Дякую, що вперше не опублікували мою різку відповідь щодо деліктів. Справді, нехай мовники з юристами ламають собі списи над термінологією. 
Па-па!  
 
Опублікували. Руками. :)
Рейтинг: 1+ 0-
 
Франсуа, 17:19 02 вересня 2010 р.
 
сірко-очевидцю.вибач, ти що дійсно знаеш такі слова.напевно довго вчився?ЧИ ПРОЧИТАВ В НЕТІ?вибач це слово нагадуе мені слово глист.де ти його взяв?дай сноску.буду признателен.аривидерчи.твій-ФАН-сірко. :grin
Рейтинг: 2+ 0-
 
сірко, 18:03 02 вересня 2010 р.
 
Франсуа, любий друже, при законах козаччини наші владні коридори мали б нагадувати історії про вершника без голови, або по крайній мірі теритрію інвалідів.Тому козаччина і досягнула таких результатів, рубанули 2, задумалось 100.Про боротьбу з стихійним сміттям спитайте війта Медвежі, просив, благав, а потім сів в засідку при смітті, і так вчесав рагулям, що дотепер носять сміття куди положено! Душа радіє як їду через Рудники, при дорозі контейнери, чисто, гарно.Є господар в селі, треба створити умови людям, а не вивезти контейнери, а я особисто плачу гроші а сміття вожу за кілометр .Франсуа -молодець, ходи до влади, може щось змінимо!
Рейтинг: 5+ 0-
 
Довбуш, 12:39 09 вересня 2010 р.
 
Довбушу__________Дякую!  
З сільським головою Медвежі ми давно знайомі. Надзвичайно енергійний і грамотний пан Степан. 
Рудники теж багато разів проїзджав. Це - відоме в області велике селище. Звичайно, найбільше - Зимна Вода, але краса населеного пункту прямозалежна від якостей і роботи його голови і культури населення. 
Я б взагалі керувати містом поставив таких, як пан Коваль Степан, Бугай Богдан, Костів Степан та ряд інших. На жаль... 
За пропозицію йти у владу дякую, та свою причину відмови я вже оголосив Анжелі. ;)
Рейтинг: 0+ 0-
 
Франсуа, 22:28 09 вересня 2010 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6046 днів)