Панькевич Лариса Іванівна. Народилася 11 березня 1960 року. Закінчила із золотою медаллю середню школу №2 м. Дрогобича, з відзнакою Львівський національний університет, біологічний факультет. З 1986 року - заступник директора Дрогобицької спеціалізованої школи №2, з 2001 року - директор цієї школи. Одружена, виховує двох синів.
(натисніть на фото для перегляду, всього 1 фото)
1. Ви пам'ятаєте, що обіцяли виборцям, коли йшли на вибори?
Звичайно. Запевняла, що буду чесно служити громаді міста, відстоювати інтереси мешканців свого округу.
2. Що виконали з тої програми?
Я добре обізнана з проблемами округу, оскільки маю можливість щоденно спілкуватися з батьками, які приводять дітей до школи. Для вирішення багатьох проблем округу потрібні значні кошти, яких у бюджеті міста немає. Найбільше занепокоєння у мешканців викликав стан доріг. За підтримки депутата обласної ради М. Задорожного відремонтовано вул. Опришківську. Розпочато роботи з ремонту вул. Козловського, а у 2012 році заплановано ремонт вул. Війтівська Гора. Проведено роботи з освітлення алеї, яка веде до школи. За дорученням міського голови у наступному році буде проведено утеплення стін та ремонт даху багатоповерхового будинку по вул. Грюнвальдська, 16. Сподіваюся, що у 2012 році виконаю свою обіцянку і буде встановлено каналізаційний колектор по вул. Некрасова. Користуючись нагодою, я хочу подякувати А. Яніву, В. Недбальському та Г. Яців, які допомагають вирішити найбільш гострі питання.
3. Ви підписали коаліційну угоду співпраці з міським головою?
Звичайно, оскільки з перших днів виборчої кампанії підтримувала кандидата на посаду міського голови О. Радзієвського. Вважала і вважаю, що саме він є людиною, яка може співпрацювати з представниками усіх політичних партій, здатна зупинити протистояння між головою міста і депутатами, яке ми спостерігали роками. Завдяки його персональним контактам у Києві Дрогобич отримав додаткові інвестиції, за рахунок яких проводиться ремонт основних автомагістралей.
4. Ваше рішення по приватизації комунальних об'єктів?
Сьогодні у комунальній власності практично нічого не залишилося. А ті об'єкти, які рахуються у власності дрогобицької громади, є збитковими. Ні один власник не допустив би таких боргів. Тому я вважаю, що приватизація є неминучою, і голосувала за її проведення. Мені, як і багатьом мешканцям Дрогобича, байдуже, хто стане власником КП "Берізка" чи "Тустань". Але мені не однаково, як пройде ця приватизація, які кошти будуть вилучені і на що вони будуть витрачені. У Дрогобичі необхідно вишукати гроші на ремонт плавальних басейнів ДЮСШ та ЗОШ №16, облаштування спортивних майданчиків, площадок для скейтспорту та велотреків, модернізації матеріальної бази навчальних закладів особливо позашкільних. Це дасть можливість забрати школярів із вулиці і сприятиме їх розвитку. Щоденно доводиться спостерігати за змінами, які відбуваються у парку по вул. Трускавецькій. Це результат заміни орендаря. З'явилася надія, що у місті запрацюють нові атракціони, з'явиться площадка для дозвілля малечі.
5. Ви багата людина?
Якщо духовно, то, можливо. Якщо ви маєте на увазі матеріальні цінності, то я багата настільки, наскільки багатим може бути український учитель.
6. Чи депутатська діяльність зробила вас багатшою?
Ніколи не вміла скористатися благами для себе. Мені не соромно дивитися в очі дрогобичан, оскільки намагалася жити чесно.
7. Як ви оцінюєте роботу депутатського корпусу?
Коли проходить сесія міської ради, я інколи думаю, що б було з нашим містом, якби на виборах переміг інший міський голова. На превеликий жаль, у нас і далі користуються підтримкою люди, які постійно створюють конфліктну ситуацію, відстоюють свої політичні амбіції, намагаються довести, що вони найбільше люблять Україну і дбають про народ. Деякі депутати самі роками були у виконавчій владі і допустили занепад нашого міста. Критикувати і заперечувати завжди легше. Учні ЗОШ №2 уже три роки беруть участь у Міжнародному проекті "Молодь світу дебатує". У травні школярі мали змогу спостерігати за роботою депутатів Європарламенту у Стразбурзі. Молодь вчиться полемізувати, доводити свою думку аргументами, шукати компроміси. Іншу картину вони б спостерігали під час деяких засідань сесії міської ради. Сьогодні в депутатському корпусі працюють депутати з великим досвідом роботи у виконавчих органах. Як би хто не ставився до М. Лужецького чи П. Суди, але вони висувають конструктивні пропозиції і до їх думки варто прислухатися. Депутати виконують свої обов'язки поза основним місцем праці. Багато питань доводиться вирішувати під час особистих зустрічей з міським головою, заступниками, керівниками підрозділів, які завжди відкриті до співпраці. Мені здається, що важливо те, скільком людям ти допоміг, а не скільки депутатських запитів озвучено з трибуни сесії міської ради. Я, як депутат, вибрала комісію з питань освіти, культури, молоді і спорту. Свідомо не обирала комісію з питань приватизації чи земельну, оскільки вони не є в межах моєї професійної компетенції.
8. Як ви оцінюєте роботу ваших однопартійців?
Я безпартійна, хоч балотувалася по одномандатному мажоритарному округу від політичної сили, яка підтримувала О. Радзієвського. Уже не першу каденцію отримують депутатський мандат О. Скірко, А. Янів, І. Хом'як, що є найкращою оцінкою їх роботи і довіри виборців.
9. Ваші рішення як депутата впливають на роботу міської ради?
Думаю, що думка кожного депутата є важливою у вирішенні багатьох питань, які сприяють покращенню життя наших виборців.
10. Ваше бачення роботи міського корпусу в 2012 році.
Думаю, що 2012 рік буде дуже важкий. Поки не відбудеться децентралізація країни, про фінансово-економічну самостійність територіальних громад можна тільки мріяти. Сьогодні все перевернуто з ніг на голову. Формування місцевих бюджетів відбувається згори. Контрольні цифри для нашого міста - вражаючі. Левову частку бюджету забирають освіта, культура, охорона здоров'я, соціальний захист. Утримувати ці галузі повинна держава, а не органи місцевого самоврядування, які перетворилися на органи місцевого саморятування або виживання, причому отримуючи весь негатив від задекларованих і не вирішених державою обіцянок.
11. На вашому виборчому окрузі знаходиться друга школа, якою ви успішно керуєте уже 10 років. Поділіться вашими здобутками?
Усе моє свідоме життя пов'язане з другою школою, оскільки вчителем початкових класів у ній працювала мама, тут навчалась я і мої діти. До речі, протягом багатьох років депутатом міської ради по цьому ж виборчому округу була і моя мама. Другу школу я люблю і разом з педагогічним колективом дбаю про забезпечення позитивного іміджу цього навчального закладу. Ми пишаємося своїми здобутками. У 2008 році саме друга школа отримала у м. Києві громадську відзнаку "Флагман освіти України". Наші учні з першого класу вивчають німецьку та англійську мови. Запроваджено вивчення польської мови. Школярі демонструють високий рівень знань з усіх предметів. Лише у цьому навчальному році вони посіли 68 призових місць у міських олімпіадах з базових дисциплін, з них 13 - перших. Маємо щорічних переможців обласних і всеукраїнських олімпіад. За результатами минулого навчального року один учень одержує стипендію Президента України, двоє - міського голови. Навчальний заклад включений до Міжнародної програми "Школи: партнери майбутнього", занесений до картотеки німецького комітету ЮНЕСКО. За останні два роки 39 випускників школи успішно склали іспити та одержали міжнародний диплом з німецької мови, що дає їм можливість навчатись у вищих учбових закладах Німеччини. Цей міжнародний сертифікат є підтвердженням того, що учні склали іспит на європейськість і мають сформовані компетенції для життя в об'єднаній Європі. Школа плідно співпрацює з багатьма інституціями Німеччини, Австрії, Польщі. Уже важко перелічити міжнародні проекти, учасниками яких були наші вихованці. Ми дійсно відкрили для школярів вікно у Європу. З вересня цього року більше ста наших учнів побували за кордоном. У листопаді одинадцятикласники були учасниками проекту з проблем атомної енергетики. Сьогодні група школярів бере участь у міжнародному проекті "Різдво в Європі". Це не екскурсійні поїздки до Німеччини, Франції, Польщі. Школярі цих країн проживають і працюють в інтернаціональних групах. Учні другої школи під час таких зустрічей презентують не лише Дрогобич, але і всю Україну, вчаться працювати у команді. Наші вихованці вільно володіють німецькою та англійською мовами, демонструють високий рівень знань з природничо-математичних дисциплін. Друга школа має підписані угоди про співпрацю з ліцеєм м. Вроцлав, школами мм. Хожув та Санок, Сілезьким університетом м. Катовіце. Участь у міжнародних програмах, проектах забезпечує формування нової генерації молоді, яка, поділяючи цінності демократичного суспільства, поважає культуру, релігію та світосприйняття інших народів, вільно володіє кількома європейськими мовами, що забезпечує основу для динамічного розвитку і самореалізації в освітньому та професійному відношенні на території об'єднаної Європи. Ми впевнено дивимося у завтрашній день, оскільки виховуємо молодь на позитиві, презентуємо наші сильні сторони, вчимо пишатися своєю країною.
12. Ви готові провести он-лайн конференцію на нашій сторінці?
Так, завжди готова відповісти на всі питання, вислухати критичні зауваження та раціональні пропозиції. Відкрита до діалогу і співпраці.
Переглядів: 13814
|