Автономне опалення: правові підстави
|
|
Роздуми
|
27.02.2012 |
Багато хто з дрогобичан хоче встановити собі у помешканні автономне опалення, позбувшись неефективного та нерентабельного центрального. Та не кожен може це зробити, адже міська влада не йде на зустріч людям. Наш постійний читач Юрій Васильович пропонує увазі відвідувачів Дрогобич Інфо низку витягів із нормативних актів, з яких випливає, що влада Дрогобича нехтує правами мешканців, порушуючи чинне законодавство, коли не видає дозволів на встановленні автономного опалення.
Стаття 4 частина 4 Закону України Цивільне законодавство. Закони України мають верховенство права над постановами кабінету міністрів.
Стаття 19 частина 2 Конституції України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані діяти лише на підставі та у спосіб що передбачені Конституцією та Законами України.
Господарський кодекс України стаття 25.
1.Споживач має право вибору товару.
2. Органам державної влади та органам місцевого самоврядування забороняється приймати акти та вчиняти дії що визначають привілейоване становище суб’єктів господарювання тієї чи іншої форми власності.
Цивільне Законодавство України
Заборона на відключення від системи централізованого опалення суперечить статтям:
Стаття 321. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійснені ю.
Стаття 383 Власник квартири МАЄ ПРАВО на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, якщо ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир і не порушать правил експлуатації будинку.
Стаття 651, частина 3. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
Стаття 907. Договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах встановлених цим кодексом або іншим законом.
Стаття 319, частина 1. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Частина 2. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. част.6. Держава не втручається у здійснення власником прав власності.
Закон України "Про житлово-комунальні послуги"
Стаття 26 частина 6. У разі зникнення потреб в отриманні послуг або відмови споживача від користування послугою виконавця/виробника споживач має право розірвати договір у порядку встановленим законом.
Закон України "Про теплопостачання".
Стаття 6. Оптимальне поєднання систем централізованого та автономного опалення. Забезпечення прав інтересів споживачів.
Стаття 18. Об'єктам господарської діяльності забороняється зловживати монопольним становищем у будь-якій формі.
Стаття 24. Споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії. Споживач має право відмовитись від договору про теплопостачання.
Роз'яснення міністерства юстиції
Жодним законом або нормативно-правовим актом України не передбачено обов’язок споживача укладати договір на надання послуг, примусово користуватись цими послугами та сплачувати за них. Це суперечить Конституції України, Цивільному та Господарському кодексам України.
Встановлення котлів в багатоквартирних будинках проводиться згідно ДСТУ Б.В.-2, 5-33: 2007 року.
Переглядів: 22069
|