Почали за образи, а закінчили за гарбузи або Чому часто ми занечищуємо криницю, з якої п’ємо?

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) ієр. Тарас Гарасимчук   
09.08.2012
ЦеркваСлава Ісусу Христу. Шановна редакціє, до Вас звертається о. Тарас Гарасимчук (парох храму Пресвятої Трійці). Маю прохання, щоб Ви опублікували мою статтю, як відповідь на публікацію на Вашому сайті за 04.08.2012 "Церковний шлюб - пережиток та обтяжлива формальність?" (авторства Марії Петрів). Конт. номер тел.: 3-96-21.

Чуюся до обов’язку дати відповідь не так на публікацію на сайті droginfo.com.ua під назвою "Церковний шлюб – пережиток та обтяжлива формальність?", як на коментарі до неї. Постараюся бути максимально відвертим і не маю на меті нікого образити.

Прочитавши зазначену інформацію на даному сайті, направду був втішений, бо створилася добра нагода, відповідаючи тим молодим людям, дати інформацію про процедуру отримання в УГКЦ святого Таїнства Подружжя. Однак через певний час мені відпала охота це робити, оскільки коментарі і тон у них нагадували ситуацію нещодавніх новин, в яких показали сюжет бійки молодиків на одній із станцій столичного метро. Найбільшим дикунством у цьому, вибачте, дикунстві був вчинок молодої людини, яка підбігла до скопаної і лежачої безборонної особи, наносячи останній удари своєю ногою. А найголовніше: відходячи від потерпілого, той, що наносив удари, чувся великим "героєм".

Остаточним поштовхом до написання цієї статті стала подружня пара, яка прожила у цивільному шлюбі понад тридцять років, і підготовлялася до прийняття Святого Таїнства. На моє запитання, а що ж все таки привело вас до рішення повінчатися, відповідь була наступною: доки будемо ховатися перед Богом, як це робили впалі Адам та Єва; жили ми як жили, а помирати потрібно.

У даній статті постараюся дати відповідь на всі поставлені у коментарях запитання, пропозиції та закиди, хоча свідомий, що буде як у тій притчі з батьком, сином та ослом. Її зміст:
- батько веде осла, на якому їде син. Коментар людей: молодий їде, а старий йде;
- син веде осла, на якому їде батько. Коментар: старий всівся, а дитини не жаліє;
- обидва їдуть на ослі. Коментар: диви, які збуї і мучать скотину;
- обидва йдуть, ведучи осла за вуздечку. Коментар: не розумні, маючи скотину, йдуть пішки.


1. Слово до тих, хто не є членом УГКЦ або є не віруючий

Звичайно, лише єдина Католицька Церква має монополію на істину у справах віри і моралі. Ми, католики, у це віримо. Інакше не має сенсу бути у церкві, що не посідає істини. У даному випадку не хочу образити тих людей, які належать до інших церков, бо, напевно, вони також вірять, що в їхній церкві є істина. Однак із Божественного писання випливає, що Христос заснував свою Церкву на скалі-Петрі. І це дає нам підставу вірити у правдивість Христової Церкви, що збудована на Петрові і ми переконані, що ворота аду не подолають Її. Правдивість цих слів неодноразово підтвердила історія. Тому недоречно є ображати почуття мільйонів вірних Української греко-католицької церкви, це наше право сповідатися, причащатися, шлюбуватися і так дальше, одним словом ісповідувати та виявляти свою віру у той спосіб, який для нас є святим і незмінним. А якщо хтось не вірить у Таїнства Церкви, так як віримо ми, то це, погодьтеся, не наша трудність.

Загальновідомим є той факт, що о. Бачинський шлюбує на другий день після звернення людини до нього. Добре це чи зле - не мені грішному судити. Часто сьогоднішній українець говорить, що не має різниці, яка церква. Ось маємо перший приклад різниці. Католицька церква зобов’язує священнослужителя перше, аніж уділити Святе Таїнство, провести навчання, усвідомити людину і воцерковити. Якщо Православна церква цього не зобов’язує, то це виключно її внутрішня справа. Хоча знаю непоодинокі випадки, коли священики Православних церков рекомендували подружнім парам пройти курс передшлюбних наук, які у нашому місті централізовано проводить УГКЦ.

Впродовж останніх двох тисячоліть часто були спроби переслідування Церкви. Такі часи блаженний Іван-Павло ІІ називає благословенням. Заклики, які звучать в коментарях згадуваної публікації, вбивати чи знищувати священиків свідчать або про невихованість чи хворобливість тих, хто до цього закликає, або про їхню нетерпимість до всього Божого. Як приклад, приводжу ситуацію 40-50-х років минулого сторіччя. Скажіть, чи міг священик, який не мав зброї, війська та інших силових структур, бути небезпечним для такої страшної атеїстичної і людиноненависницької системи. Скажемо, ні. Постає запитання: чому саме духовенство нищили найперше? Значить зброя священика, Слово Боже, було великою загрозою для їхньої звірячої поведінки і злих помислів. І сьогодні, Слово Боже, яке голосить в імені Церкви священство, стає загрозою для свавілля, якого може допускатися людина. Тому легше для неї, щоб не було тих, хто буде голосити слово Істини. Саме тим можу пояснити позицію людини, яка би вбивала… Однак, друзі, вас сьогодні мало, тому вбивати не будете. А якщо вас стане багато, то в історії людства буде ще один період благословення, а саме період ісповідництва і мучеництва.


2. Слово до тих, хто є членом УГКЦ

2.1. Велике спасибі всім тим, хто своїм коментарем даної ситуації виявив свою християнську зрілість і не завагався стати на захист своєї Церкви. Лише відважні і глибоко духовні миряни можуть у пристойний спосіб виявляти свою позицію, толеруючи особу опонента. Дякую вам.

2.2. Дорогі греко-католики, вважаю, що ваші негативні вислови у даній публікації спричинені або незнанням, або нерозумінням або, не виключаю, негативною поведінкою особи, яка представляє Церкву. Однак переконаний, що всі ви, без винятку, хочете лише добра і процвітання своїй Церкві-Матері і бажаєте бачити своїх священиків праведними перед Богом і людьми. Таке бажання наштовхнуло вас до висловлення своєї позиції чи якогось обурення.

Перш за все усім нам потрібно навчитися кількох справ:

1. Бути ввічливими і тактовними. Вміти висловити свою точку зору чи навіть обурення у такий спосіб, щоб воно було почуте, однак не образило іншої особи. Якщо ми цього не дотримуємося, то у нас не все в порядку із духовністю, культурою та відчуттям самокритики.

2. Вміти триматися тематики. Молода особа висвітлила свою проблему, з якою вона зіштовхнулася: "ось який перелік потрібного нам дали, що потрібно принести та зробити, щоб нам дали шлюб". А ми почали за пости, машини, празники тощо. Якщо є актуальними і ці питання, їх потрібно піднімати і обговорювати, не скидаючи поважних тем до помийної ями.

3. Як на мене, такий спосіб висвітлення не є найкращим для покращення ситуації у наших парафіях, якщо, насправді, ми такого покращення хочемо. Творімо церковні організації чи будьмо членами існуючих внутріцерковних спільнот, а Устав парафії та Канонічне право регулює всі ті питання. Саме через пасивність мирян часто-густо багато речей занедбуються. Блаженніший Святослав у синодальному посланні "Жива парафія - місце зустрічі із живим Христом" закликає і заохочує мирян до співпраці із своїми пастирями у розбудові живого організму Церкви.

4. Цілком погоджуюся із думкою, що багато людей, які висловилися щодо вище згадуваної публікації не є практикуючими християнами і парафіянами. На підтвердження своєї позиції наведу простий приклад. "Правила та вимоги…" про які йде мова, не є секретною інформацією, адже вони публікувалися у парафіяльному часописі "Святотроїцький Собор", а також є виставлені на офіційному сайті катедральної парафії katedra.org.ua. 

Виглядає, що ви ніколи не заходите на церковні сайти. Тому виставлення даної інформації на сайті droginfo.com.ua і стало для вас сенсацією. Будьте активними членами парафіяльних спільнот і будете більш обізнані із зарядженнями Церкви.

2.3. Щоб зрозуміти відповіді на поставлені питання, потрібно знати природу Церкви. Христова Церква, яка є заснована на скалі Петра, і до якої ми належимо, є Божою інституцією, в якій поєднано Божим Провидінням Його святість і гріховність людини. Тому все, що належить до проповідування Слова Божого, життя у Святих Таїнствах і молитві Церкви, святі обряди, які є зовнішній виявом Богопочитання, – є святе і непорочне. Все інше – витвір людини, а людський елемент у Церкві часто є гріховним. Однак кожен член Христової Церкви покликаний до святості і, то незалежно, чи він священик, чи монах, чи мирянин.

Христова Церква є також ієрархічною структурою, і ця ієрархічність випливає із догми про Пресвяту Трійцю. Не буду заглиблюватися у ці тлумачення, а то вийде не стаття, а богословський трактат. Видимим Головою Церкви є апостол Петро, на якому збудував Христос свою Церкву. Його наступниками, і цього не заперечує жодна некатолицька церква, є папа римський. Він є видимим символом єдності Вселенської (католицької) церкви, яка складається із помісних Церков: Римської, Коптської, Української, Мелхітської, Румунської і так дальше. Кожна така Церква має свого Главу, який євхаристійно об’єднаний із папою римським і є символом єдності своєї місцевої церкви (патріарх, верховний архиєпископ, митрополит). Кожна помісна Церква складається із єпархій та екзархатів, які очолюють єпархіальні єпископи чи екзархи і творять євхаристійну єдність із своїм Главою. Єпархії та екзархати складаються із парафій, на чолі яких є парох, і ті парафії творять євхаристійну єдність із своїм єпископом. Таким чином встановлення меж парафій не є поділом на сфери впливу, бо кожен парафіяльний священик має лише делеговану владу в імені свого єпископа уділяти Святі Таїнства та проповідувати Слово Боже. Рівнож, євхаристійна єдність вказує на приналежність до Церкви, а також, і це засадничо, що центром життя церковної спільноти є Христос, який залишився у видимому світі, як каже апостол Павло "той самий вчора, сьогодні і навіки" під видами Найсвятіших Таїнств Тіла і Крові.

2.4. Церква сповняє місію навчання, освячення та керівництва. Тому перше чим сповнити уряд освячення, потрібно сповнити уряд навчання. У євангелії від Матея Христос чітко дає наказ апостолам іти навчати, а лише тоді хрестити. У тому всьому Церква встановляє певні правила і приписи, їх називаємо канонами (місія керівництва), які регламентують життя і адміністрацію Церкви. Тому УГКЦ керується Кодексом канонів східних церков, у якому зібрані 1546 канонів із своїми параграфами та підпунктами. Цей Кодекс для східних церков цілого світу є затверджений папою римським.

2.5. Повірте, як людині, мені було б набагато простіше поступити так, як наводили у приклад православного священика, однак я є священнослужителем Католицької церкви, на вірність якій я присягав. А вірність виражається не у самоуправстві, а у послусі, який основується на любові і регламентується канонічним правом.

2.6. Щоб шлюб був важний і законний, його має уділити компетентна влада, тобто єпархіальний єпископ або парох. Поза межами своєї парафії наречені можуть прийняти Святе Таїнство Подружжя, отримавши канонічний дозвіл від свого пароха чи місцевого ієрарха. В іншому випадку таке подружжя є незаконне. У моїй практиці не було жодного випадку, щоб я комусь не надав або мені не було дано дозволу на уділення Таїнства.

2.7. Є недопустимим, щоб наречені греко-католики брали шлюб у православній Церкві, хіба вони не можуть звернутися до свого (священика УГКЦ) чи іншого католицького священика. При тому їхнім завданням є ствердити перед православним священиком, що вони є католики, лише через брак Католицької церкви у тій місцевості, вони прибігають до послуг Православної церкви. Це саме стосується і православних, які мають приймати Святі Таїнства у своїй Церкві, хіба такої немає, то католицький священик вправі уділити таке Таїнство. В протилежному випадку такий шлюб є незаконним. Якщо хтось такого проступку допустився, потрібно дану ситуації ввести у правове канонічне русло.

2.8. Документи, які потрібно зібрати для отримання Таїнства Подружжя, не є видумкою поодинокого священика. Ті, що брали шлюб в УГКЦ, знають, що всюди вимагають:

- довідку про хрещення. Її видає кожна парафія безплатно на основі запису у книзі реєстрації хрещень або на основі свідків хрещення. Видавши довідку, у парафії вноситься зазначення, що такий документ видавався і для чого призначений. Адже беруть довідки про хрещення не лише для шлюбу. Також, священик, який уділив Таїнство Подружжя відповідним бланком повідомляє парафіяльний уряд, де був хрещений наречений чи наречена, а парох, який отримав таке повідомлення, вносить у книгу хрещень та парафіяльну книгу позначку, що така особа є вінчаною. Такий механізм зменшує ризик даній особі повторно неправосильно уділити шлюб;

- священик, який уділятиме шлюб, зобов’язаний дослідити, що кандидати не мають канонічних перешкод. Тому голосяться оповіді як за місцем проживання нареченого, так і нареченої. І тоді парох парафії, де не буде відбуватися шлюб, повинен надати довідку про прочитання оповідей. Трудність в отриманні такої довідки полягає у тому, щоб за місяць до вінчання зголоситися до пароха, а за тиждень – забрати довідку. Якщо врахувати, що кожний християнин зобов’язаний у неділі і свята брати участь у Божественній Літургії, то трудності взагалі не має.

2.9. Зазначені молитви, які мають знати наречені, це рівень дитини 2-3—го класів, коли вона приступає до Першої сповіді та урочистого Причастя. Якщо християнин практикує молитву, то всі ці молитви входять у щоденне правило.

2.10. Людина, яка каже, що їй не має потреби вчитися, не є відповідальною особою. Тому і хизується, що сім років є публічним грішником, живучи на віру. Мені не відомо, щоб Господь Бог відміняв шосту заповідь чи когось звільняв від дотримання цієї вимоги. Також, якщо б ви відвідали курс передшлюбних наук, то напевно знали б, що виявлення перешкоди прилюдної пристойності не належить до осудження тих, хто цього допустився чи зневаження дітей, які народилися поза шлюбом. Виявлення такої перешкоди потрібно для важності шлюбу. Наводжу приклад. Подруги проживали у шлюбі понад двадцять років. Нажили двох синів і, в принципі, добре жили. В один прекрасний день до їхньої хати зайшла молода особа, зовнішність якої нагадувала господиню хати. Так – це була дочка, яку у студентські роки ця леді залишила у пологовому будинку. Гостя не претендувала ні на що, тільки побачити і подивитися у вічі своїй матері. Через кілька годин спокійного спілкування відвідувачка поїхала, а сім’я … розпалася. Це сталося тільки тому, що був скритий сам факт існування дитини у нареченої. Це зовсім не означає, що вона не мала права вийти заміж. Дана особа повинна була сказати про це своєму нареченому. Оскільки цей факт був скритий, у самому корені шлюб був недійсний.

2.11. Я не є до кінця компетентний у питанні функціонування церковного суду. Однак знаю, що на даний час компенсовуються затрати суду у касу єпархії у розмірі 1200 грн. Крім цього існують надані єпархіальним єпископом певні знижки чи звільнення від покриття витрат, тільки потрібно подати підтвердження про свій матеріальний стан. Мені не є відомим факт, щоб суд не розглянув справи через брак коштів у позивача.

2.12. Гроші… Без них зле і з ними біда. Мені невідомо, щоб у парафії, яку я очолюю, хтось із священнослужителів (а їх є 4 парафіяльних і 2-3, що проходять душпастирську практику після свячень) чи служащих вимагав грошей, встановлював таксу чи не сповнив свого уряду поки йому не заплатили. Чому у "правилах і вимогах…" є зазначено два пункти щодо коштів. Устав парафії дозволяє просити покриття заитрат, які йдуть виключно у парафіяльну казну. Ми просимо покрити 20 грн. При цьому, я у кожної пари запитаю: чи спроможні вони це зробити? Сподіваюся, що тим особам, які виставили це на публічне обговорення стане сміливості підтвердити правдивість моїх слів. Взагалі не говориться про покриття цих коштів особами, які є активними парафіянами, і часто прикладаються своїм різноманітним служінням для добра парафії. "Лічильник на затрати": 15 грн. – свідоцтво про шлюб (зайди у магазин "Свічадо" і взнай ціну цупкого бланку); пересилка листів із повідомленням, про які йде мова у попередніх пунктах – тому не знаю, я не математик, чи залишаються кошти для потреби вимірювання затрат електроенергії чи тепла. Якщо у когось склалося вражіння, що тут йдуть розрахунки на кілька десятків, сотень чи тисяч гривень, то сума - 20 грн. і кошторис, що вона покриває, розвіває будь-які підозри. Інший пункт щодо третьої частину для дяка від священика, то цей звичай є із-за непам’ятних часів. Браття, корупція – це коли людина не сповняє свого обов’язку, поки їй не заплатять або встановляє тарифи, на які не має права. Якби у "правилах та вимогах…" була зазначена сума, то це було б непорядно із нашого боку. Запитання: скільки то коштує? або що з мене?, а при тому витягання купюр і часто хизування ними, є певним викликом та спокусою навіть для священика. Щоб вказати людині, що Свята Тайна не має вартості, а також захоронити священика чи служащого від спокуси, а також, виходячи із слів Христа "кожен робітник вартий своє винагороди", а також те, що священики УГКЦ живуть виключно на пожертви мирян – задля того є внесений цей пункт. Проте ніколи священик не стоїть над нареченими, чи охрещеною дитиною, чи померлою людиною і не чекає, поки йому заплатять. Виконавши требу, священик йде геть. Браття, це є добровільна справа кожного чи подякувати чи ні, так як і бути членом Церкви – справа добровільна і свідома. Тому той, хто причисляє себе до Церкви в цілому і до парафії окремішньо, має бути свідомий, що храми чи інше церковне майно набувається та утримується в нашій Церкві виключно за пожертви парафіян. Утримання священика – це виключно завдання парафії. Прошу не робити із цього сенсації, і не брати до уваги великі парафії. Їх у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії є 15 відсотків. 85% – це як було у коментарях "10 номерів при трасі на Старосамбірщині". Неварто порівнювавти ситуацію в Україні із ситуацією в Італії. Священики, які душпастирюють в Італії для українських заробітчан, є на повному отриманні італійської римо-католицької Церкви. Не знаю, чи вам відомий цей факт, що більшість священиків нашої Церкви не є соціально захищені, тобто що роботодавець (парафія) не спроможний сплатити відповідних податків. Кожна парафія виходить із своїх можливостей, тому часто замість відповідної винагороди утримує священика частково продуктами. Щоб все це знати, треба належати до парафії і бути її активним членом. Це і є відповідь, чому малі спільноти щомісячно вносять певну суму із кожного двору на утриманя храму. Не думаймо, що якщо церква збудована і помальована, то нащо їй гроші. Зайдіть у крамниці церковної утварі і поцікавтесь: скільки коштують ризи, свічі, лампадна олія, ладан тощо. А ще хочеться у храмі поставити живі квіти. Сподіваюся, що кожний орієнтується, яку суму виносить найпростіший букет, а їх потрібно кілька і т.д. Зовсім не погоджуюся із думкою щодо "церковних хоромів". Храм – це дім Божий, це дім молитви. У ньому, а ми це віримо, живе утаєнний Христос. Знаємо із Святого Письма, як цар Соломон облаштовував храм для Бога Ізраїля. А історія України говорить нам про величезні собори і маленькі каплиці та церковці по всій землі руській, які утримувалися із десятини кожного члена Церкви. Можливо нам потрібно звернутися у своїй жертовності також до біблійного припису десятини. Пишу нам, маючи на увазі і священиків, і мирян. І тоді відпаде у нас питання, а для чого у Дрогобичі стільки церков. Храми будують віруючі люди. Якщо ми ними є, то таке питання не може стояти на порядку денному. Якщо ми не віруючі, то що нас обходить кількість храмів. Чи може боїмося стати віруючими???

Зовсім не розумію закидів щодо соціальної праці Церкви. Той, хто це писав, чи він цікавився тим питанням? Якщо б він поцікавився, то знав би, що парафія Пресвятої Трійці утримує благодійну їдальню, в якій щоденно харчуються майже 30 осіб потребуючих. Зайди о 13.00 год. на вул. Чорновола, 2 і переконайся. А там взнаєш, що є Карітас, який займається дітьми-інвалідами, дітьми вулиці, особами, які потерпіли чи потерпають від домашнього насильства. Там взнаєш, що є церковний реабілітаційний центр "Назарет" для узалежнених від наркотиків і алкоголю. Не говорю вже про дитячий садок "Ангелятко" та про інші просвітницькі ініціативи Церкви. Поцікався, і якщо ти справді є великим благодійником, то ми партнери. Можемо, якщо є потреба, об’єднати зусилля.

2.13. Цілком зі всіма згідний, що священик повинен жити скромно, про те він не може бути веселим нищим. Запізнюватися на празники – це не є чеснота до наслідування. Повнота чи худорлявість будь-якої людини не залежить від посту. На це питання краще б дали відповідь лікарі чи дієтологи. Бо можна цілий піст їсти печену картоплю та капусту, а ще хоча б у неділі - вареники з картоплею і грибну підливку підбиту борошном, і як результат сорокоденного посту - 2-5 кг плюсу. Що значить - іномарки? Скажіть, яка є українська машина, щоб, придбавши її, хоча б 5-7 років від’їздити без капіталовкладень у її ремонти. Також слово іномарка голосно звучить, проте потрібно подивитися на рік випуску, спосіб пригнання, оформлення і багато похідних. Пересічний парафіяльний священик не може похизуватися ані джипом, ані лексусом, ані іншої із наворотами автомашиною. Також варто знати, хто із якої сім’ї походить, де знаходяться батьки священика чи його дружини, а часами і сама дружина. У багатьох знайдемо їх далеко за межами України. Тому всі ці питання є дуже неоднозначні і все підганяти під один шаблон є неправильно. Хочу чітко прояснити, що церковна скарбонка і сімейний бюджет священика не є одно і те саме. Парох не є той, хто тримає чи торкається церковних грошей. Для цього є відповідні люди із церковної громади, вибір чи призначення яких регламентується Уставом парафії. Якщо у якійсь парафії так не є, то є повна підстава вимагати у парафіяльного уряду війти у канонічну колію чи звертатися до місцевого ієрарха, щоб він своїм втручанням навів порядок.

2.14. Останнє. Як часто і чи взагалі хоча б будь-коли ви молилися за своїх священиків, щоб вони своїм життя сповнили Божу волю. Спробуйте хоча час від часу, а якщо кожний день, то це прекрасно, відмовити за свого пастиря та й за все священство одне Богородице Діво… Це займе вас 30 секунд, а результати будь гарні. Спробуйте.


3. Слово до збаламучених "правилами і вимогами…" молодят

Я просив вас, якщо щось не зрозуміло або виникнуть питання приходьте чи телефонуйте і запитуйте. Ви зробили те, що зробили. Я більш ніж переконаний, що даний ваш крок не мав злих умислів. Однак він привів не одну людину до гріха і не одну людину далеко незаслужено полили болотом. Варто вам прийти і сказати: вибачте. І ще.

1. Якщо робити щось на подобі цього, то потрібно виставляти матеріал під своїм іменем, а не ховатися за чужі імена. Записи на поданому вами папері чітко вказують, яка пара це зробила. Будьте спокійні, вам ніхто за це не дорікне.

2. Хоча ви підняли "хай", однак, якщо і надалі бажаєте взяти шлюб, вам все ж таки необхідно дотриматися правил і вимог, які передбачені канонічними приписами Церкви.

Дякую всім за можливість поспілкуватися.

Переглядів: 9365

Коментарі (75)
 
Все правильно. Кричать найбільше про пожертви на храм ті, хто нічого не дає, або дає дуже й дуже рідко. Щодо оплати священникам, то я за своє життя не стикався з випадком, коли священник за певну требу (хрещення, вінчання, похорон) встановлювв певну таксу. Хоча чув, що є й такі (особливо ті, що стали священниками в радянські часи виключно з корисливих мотивів). Але в цьому в більшості винні самі парафіяни, так як в нашому менталітеті є одна риса така як показати себе кращим і багатшим за свого сусіда чи знайомого. Тому і дають більше, а потім самі й нарікають.
Рейтинг: 14+ -15-
 
Мирянин, 08:10 09 серпня 2012 р.
 
Не надо "ля-ля". 
В советские времена священнослужителями становились по зову сердца и души, это была непрестижная и низкооплачиваемая работа.
Рейтинг: 18+ -7-
 
Малкольм Икс, 08:17 09 серпня 2012 р.
 
Погоджуюсь, що це була непрестижна робота, хоча священник в ті часи користувався набагато більшою повагою і був значно матеріально забезпеченим, ніж зараз. Якщо всі йшли за покликом душі і серця, то як з одного села на Турківщині за декілька років виходили десятки священників. Невже було стільки покликань?
Рейтинг: 11+ -7-
 
Мирянин, 08:28 09 серпня 2012 р.
 
У пункті 2.10 пан піп пише про шосту заповідь - "не чини перелюбу" (івр. Ь№Р кґа°Рёг, ло тин’аф). 
В оригіналі це відноситься лише до сексуальних відносин між заміжньою жінкою і мужчиною, що не є її чоловіком. 
Також є думки, що до цієї заповіді відносяться всі т.з. заборони кровозмішання, включаючи мужо- і скотоложство. 
Але кохання і секс між вільними (неодруженими) людьми гріхом не є, нехай пан піп почитає для загального розвитку отців-богословів і теологів. 
 
Хоча, поки католицька церква не викорінить попів-педофілів, жодний з її служителів не може мене чомусь вчити.
Рейтинг: 19+ -13-
 
Слов’янин, 08:36 09 серпня 2012 р.
 
Коли в нашому місті проводяться якісь зустрічі з народом, наприклад, з кандадатами у депутати і інше, то завжди на це все дійство запрошують представників церкви \ксьонзі.І виступаючий завжди перше ніж звернутися до сидящих в залі людей, говорить "ВІТАЮ ВСЕЧЕСНИХ ОТЦІВ".Це факт.Так що чесніших ніж ксьонзи - немає.Це раз.Коли хтось скоів злочин\за який можна і не садити\, але ті що вершать "правосудіє" в лапках, судді, яких також чомусь обзивають "ВАША ЧЕСТЬ", так хочуть ніби-то посадити того нещасного, бо нібито такі праведні, бо впевнені в тому, що той нещасний дасть на лапу 1-2-3-4-5.штук баксів.Дивлячись яка стаття! А той пан ОТЕЦЬ, що каже про автомашини нашого виробництва, що вони не відповідають Європейським стандартам, правий на 300 %, тому майже всі вони мають імпорт.Особняки.І не бідують.І не нарікайте ні на ксьонзів і не на суддів - бо перші "НАЙЧЕСНІШІ", другі - судді - також не "пасуть" крайніх.
Рейтинг: 15+ -9-
 
Говоріть правду ..., 10:03 09 серпня 2012 р.
 
Все ж таки , судячи по коментах попередньої статті, питання більш глобальніше, а ніж наразі аналізує отець. 
На мою думку така кількість коментарів доводить, що церква, як структура НАРОДНА, своїми діями все більше віддаляється від свого ж НАРОДУ !  
Хто б, що не говорив церква - це один з різновидів ВЛАДИ в буть-якій країні, хіба що з іншим підгрунтям, та основами ніж привична для нас - державна. Ось вам і відповідь на запитання ".чому саме духовенство нищили найперше?" Щоб мати максимальну владу в країні в 40х-50х роках минулого сторіччя державна гілка влади, старалась зменшити вплив духовної гілки влади - це не настільки важко , щоб зрозуміти. 
"Значить зброя священика, Слово Боже, було великою загрозою для їхньої звірячої поведінки і злих помислів" - це також досить філософський погляд. Звернувшись до історії можем пригадати часи інквізиції, хрестових походів - речі якими не гордиться Католицька Церква і які робились з благословенням декількох Пап Римських в різні часи. Отже церква , як структура уже не одне сторіччя бере дуже активну участь в політичній діяльності держав. Для цієї діяльності повинна бути чітка структура та іерархія - ось звідки певні бюрократичні елементи в "народній структурі". Фактично всі ці довідки, про хрещення, науки.. і т.д. - це ще один з важелів залежності та впливу на парафіянина. Пророк Іван НЕ ВИДАВАВ довідок про хрещення Ісусу - тому фактично всі ці довідки, це плід самої структури і напевне, я процитую слова ж отця Тараса "Тому все, що належить до проповідування Слова Божого, життя у Святих Таїнствах і молитві Церкви, святі обряди, які є зовнішній виявом Богопочитання, – є святе і непорочне." А особливо я б наголосив на фразі:" Все інше – ВИТВІР ЛЮДИНИ, а людський елемент у Церкві часто є ГРІХОВНИМ". 
Хотілось би бачити Церкву в першу чергу, як духовний фундамент, а не частину владного елементу. Повірте процесів отримання різних довідок та паперів в нашому житті настільки багато, що наявність їх в духовній частині просто відштовхує, та нагадує діяльність керманичів нашої держави. 
Основа церкви - ВІРА!  
Так роз"ясніть мені, чому люди, які самі проповідують ВІРУ - вимагають її паперове підтвердження (довідку) ? 
Шлюб - свідченням віри і любові перед БОГОМ! Так чому "щоб шлюб був важний і законний, його має уділити компетентна влада, тобто єпархіальний єпископ або парох" ? Як це можна зрозуміти по іншому, ніж бажання мати також частинку ВЛАДИ ? На мою думку священнослужитель повинен ДОПОМОГТИ, а не вирішувати одноосібно в відмові в таїнства шлюбу. А при порушенні певних обов"язків шлюбу- це в першу чергу відповідальність порушника перед БОГОМ за свої гріхи.  
Церковний судоустрій - фактично також елемент владної структури - і лишній раз нагадує елемент державної діяльності. 
Приходим до висновку: 
В даному вигляді ЦЕРКВА - ЦЕ ЕЛЕМЕНТ ВЛАДИ! З її як позитивними, так і негативними моментами, і наразі дуже нагадує депутатський корпус нашої країни. А духовна влада може попадати як в "хороші" руки так і не зовсім... Знову ж багато прикладів, як в історії так і в житті. 
Священника просто зайшовшого до парафіянина поспілкуватись на ту ж церковну тематику, напевне можна побачити нажаль лише в селах і то не всіх. Зато кожен рік можна побачити освячення магазинів та лотків на базарі, навіть без попереднього запрошення, зато з "тацьою для пожертв".  
На мою думку церковна діяльність мала б бути ближчою до народу.Так як основою є ВІРА, напевне все ж таки не варто духовну частину нашого життя лишній раз "збагачувати" бюрократією та елементами владних "заморочок". 
Все ж таки, це ж віра в БОГА- яка більша від матеріальності, що нас оточує і завдання церкви максимально допомогти та піднести вище матеріальних речей віру, а не перетворити в сіру буденність яку ми маєм живучи в теперішній державі!  
І напевне вартувало б робити висновки, чому цей же народ бачить ситуацію іменно ТАК, як він коментує, а не оправдуватись бо такий устав, канон чи іерархія.І можливо варто також робити зміни в тих же устава, канонах та іерархії ?
Рейтинг: 32+ -8-
 
, 10:22 09 серпня 2012 р.
 
Дрогобичанин ВАХ МОЛОДЕЦЬ! Кожен абзац коментаря в десятку.
Рейтинг: 17+ -7-
 
Кантор, 11:37 09 серпня 2012 р.
 
От почитав і дійшов висновку: типова політична партія із всіма відповідними наслідками. Добре , що тепер нема інквізиції, а то б спалили всіх дописувачів у великій ватрі біля ратуші. Думаю, що тепер при сповіді, будуть запитувати: "А чи не писав ти коментарі в Дрогінфо ...?".
Рейтинг: 21+ -8-
 
!, 11:55 09 серпня 2012 р.
 
... в інформаційних війнах виграє не той, хто правий, а хто зуміє нав’язати суспільству свій дискурс, – той дискурс, який позиціонує твою сторону у вигіднішому світлі та розрахований на більше число прихильників ...
Рейтинг: 6+ -1-
 
!, 12:08 09 серпня 2012 р.
 
До дрогобичанина! Якою має бути віра, а яка віра без молитви, а що таке молитва (розмова з Богом), а де зустрічаємося з Творцем, як не у храмі на Літургії у Святому Причасті (Пр. Євхаристії)? А як можемо користатим з жертви Пр. Євхаристії без священослужителя, котрий має владу передану від Христа. Христос навчає свій народ через своїх послідовників, але біда в тому, що так само як і тоді вони маючи очі не бачать і маючи вуха не чують. Тому залишається лиш жертва розп"яття на яку Христос йде щодня на Літургії, так і священики є розп"яті від свого народу, Христос ж розп"ятий вибраним народом...
Рейтинг: 8+ -14-
 
%%%%%%%%%%%%%%, 12:16 09 серпня 2012 р.
 
Хтось там писав, що у Дрогобичі забагато храмів? Зате в нас не достатнь клубів, пив-барів, розваг, супермаркетів, що свідчить про споживацьку ментальність суспільства, що тоді говорити про духовність та культуру?
Рейтинг: 8+ -12-
 
???????????????7, 12:20 09 серпня 2012 р.
 
Скільки в нас є в дрогобичі шкіл, коледжів, університет, а скільки там є вчителів і викладачі щоб чогось навчити наших дітей (хоча й старшим вчитись ніколи не пізно, у християнстві), хоч здебільшого пояснюють на пальцях? А тепер подумаймо скільки в нас є священослужителів, щоб здійснювати належну опіку над своєю паствою?
Рейтинг: 7+ -13-
 
???????????????, 12:25 09 серпня 2012 р.
 
найправильніша, найморальніша католицька церква серед якої НАЙБІЛЬШЕ ЗБОЧЕНЦІВ ПЕОФІЛІВ.
Рейтинг: 9+ -16-
 
z, 13:05 09 серпня 2012 р.
 
Дрогобичинину - 101% підтримую кожне слово.
Рейтинг: 12+ -6-
 
Федис М.Б, 13:15 09 серпня 2012 р.
 
Підтримую того, хто підписався псевдо Дрогобичанин. Прикро, звісно, що всі ми боїмося назвати свої імена. Отця Тараса не підтримую, його словам не вірю, він, як це робить часто, лукавить. Маю право те казати.
Рейтинг: 14+ -10-
 
До дрогобичанина, 13:48 09 серпня 2012 р.
 
Писаки! Схаменіться вже, бо кара Господня на вас нагряне. Через таких і зявляються всякі секти догнала, білі братства. А може то і вони тут основні писаки?
Рейтинг: 7+ -18-
 
123, 13:49 09 серпня 2012 р.
 
Цікаву притчу навів на початку о. Гарасимчук і тлумачення різні навів, як кожен це бачить зі свого пагорбка. Як на мене, то на нинішній день цю повчальну картину я б домалював, як син і батько вгроміздилися на ослі, а він ледве ноги волочить їх везучи. В містах і селах людей змушують утримувати свої парохів і їхнє сімейство, хоча самі люди в більшості ледь зводять кінці з кінцями. А тут і хату треба отцю придбати і всі послуги сплатити, на машину грошей зібрати. А отець все витискає, бо ще й дітей треба вивчити, і за це мають люди заплатити.  
У всіх своїх відповідях о. Гарасимчук, закликаючи до дотримання тематики, проте свідомо переводить мову на більш зручні для себе завчені теологічні теми. Навіщо? Адже не вони ж були темою попередніх дискусій. 
Але не можна втриматись, читаючи те місце, де він згадує апостола Петра, підкреслюючи, що нинішні служителі церкви це сподвижники Петрові. В мене тут завжди перед очима виникає картина, як Петро голодний і босий, в обдертому лахмітті стоїть перед римськими можновладцями, знесилений, але сила віри горить в його очах. Як далеко від цього нинішня церква, де служителі з'їжджаються на лімузинах під храми на чергові Літургії. І сам о. Герасимчук далі демонструє, що він дуже добре знається як придбаваються автомобілі, тут може повчити багатьох. 
А "приклад" про подружжя і студентські роки – явно надуманий. Хоча висновки, які робить отець про те "у самому корені шлюб був недійсний" вельми дивують. А як тоді щодо більше як 20 прожитих років, двох синів? Вони також недійсні? 
Коли отець торкається наріжної, для більшості церковних служителів теми грошей, то також багато в чому лукавить. Зокрема, він апелює до того, що ніде ж не вказують суми грошей, як він каже за різні треби, мовляв, хто скільки може, стільки дає. Якби не так! Ці суми не оголошуються привселюдно в церкві, зате всі їх знають, і хай попробує хтось заплатити менше.  
Багато ще було чого сказано, а на завершення о. Герасимчук дає зрозуміти, що вони твердо стоятимуть на всьому і не поступляться, а в людей, виходить, немає вибору.
Рейтинг: 16+ -8-
 
, 14:08 09 серпня 2012 р.
 
Складається враження, що стаття написана до конкретної людини, яка з думкою: "я дартаньян, а всі п(апу)аси" використала надану у церкві інфу, щоб себе троха пропіарити. А весь текст статті (я ледь подужав) лише роз"яснення самоочевидних речей.
Рейтинг: 8+ -1-
 
Когіто ерго сум!!!, 14:13 09 серпня 2012 р.
 
Cogito ergo sum. Memento mori.
Рейтинг: 6+ -2-
 
Кантор, 14:56 09 серпня 2012 р.
 
Дорогі дописувачі, сам факт, що піднялась така тема для обговорення, свідчить про певну зацікавленість такого роду питаннями і це добре! Вартувало б тільки витримати тон спілкування в тих межах, в яких не принижується людська гідність. Є беззаперечним той факт, що на сьогоднішній день є багато "критиків" які бачать Церкву в негативних кольорах і кожен має на те свої підстави, але дорогі мої, не забуваймо, що Церква-це ми з вами і що священики це наші діти, родичі іншими словами хтось з поміж нас. Думаю що Біблія дає нам правильні орієнтири для врегулювання драстичних питань: "Коли згрішить твій брат, піди і скажи йому..." Оце "піди й скажи" це заклик до прямого діалогу а не до образ поза очі. Врешті маємо таких священиків, яких заслуговуємо, хоч виклик перед Церквою є великий, аби формувати добрих душпастирів свого народу. Думаю що заклик до молитви в тому наміренні, який звучав попередньо є влучним, а розмови на ці теми потрібні але завжди з повагою одні до одних.
Рейтинг: 14+ -2-
 
, 15:10 09 серпня 2012 р.
 
"Не кидайте перли перед свинями, бо вони їх потопчуть", - слова Христа. Думаю по даній темі дано обширу і вичерпну відповіль, і лишається лише поспівчувати тим людям, які так виливають бруд на свою Церкву і критикують, а ти піди і доклади свою руку і зміни щось, вимоли у Бога кращої долі для народу і святих душпастирів!  
Отже, тему закрито!
Рейтинг: 10+ -17-
 
!!!!!!!!!!!!, 15:34 09 серпня 2012 р.
 
Отець Бачинський - це отець, який заслуговує поваги, та викликає довіру. Ми 23 роки тому брали шлюб у нього, хрестили донечку. Він не лицемір і не зрадив віру, як більшість. Багато вірян йдуть до нього як до провідника.
Рейтинг: 6+ -14-
 
Оксана, 16:31 09 серпня 2012 р.
 
Тільки один раз перейшов з Російської православної церкви в Українську православну, а другий з УПЦ в УАПЦ
Рейтинг: 18+ -1-
 
До Оксани, 16:37 09 серпня 2012 р.
 
Чому люди які мають по 50 років стажу і не мають машин мають вам здавати гроші на машини . Громадський транспорт ходить регулярно . Якщо не підходить то завжди можна купити осла , Ісус їздив на ослах , чим ви кращі . І не треба тут прикриватись Церквою
Рейтинг: 21+ -10-
 
грішник, 18:19 09 серпня 2012 р.
 
Я попів не бачив ні у маршрутках, ні у електричках. 
Хіба монахів, і то надзвичайно рідко. 
 
Попики, почитайте, яка ваша цінність для людей.  
А ви, люди, не будьте дурними, краще дома моліться, Бог вас так почує.
Рейтинг: 17+ -9-
 
Слов’янин, 18:24 09 серпня 2012 р.
 
Прошу отця, чому така висока вартість ціни становить у вашому храмі провести церемонію шлюбу кожної пари, раніше ж такого не було? Всі кажуть , що ви годуєте сім"ю, вам треба заробляти. У монастирях такого теж нема, хто скільки дасть.Теж стикалась не одноразово й у вашому храмі Пресвятої Трійці 40 днів після смерті людини, щоб помолитись треба заплатити...Чому?
Рейтинг: 11+ -7-
 
Християнка, 19:21 09 серпня 2012 р.
 
Все добре написано, отче. І ототі заблудші вівці почитавши Вашої праці відразу відчули себе винними, що так слабо соціально захищають Вас всечесних отців - соціально не захищених... А то що пишуть в коментарях то ви їх простіть за нерозуміння їхнє, бо пишуть те що бачать. 
Як казав один єврей: Хоч по паспорту я руский, але б`ють не по паспорту, а по писку!
Рейтинг: 8+ -7-
 
сивий, 19:29 09 серпня 2012 р.
 
Відповідно до ст.182 Кодексу України  
про адміністративні правопорушення у нічний час, із 22-00 до 08-00 забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. 
Питання: чому в Дрогобичі дзвонять о 7.30, в т.ч. у вихідні дні.Їм що Закон не писаний?
Рейтинг: 7+ -11-
 
Нервовий, 19:31 09 серпня 2012 р.
 
В мене є пропозиція до всіХ мудрагелів. Вас ніхто не заставляє бути в середині Церкви. Ніхто вас не тягне до храмів, елементарно підійдіть до місцевого пароха так і скажіть я не хочу належати до такої Церкви. Вас би виключити з Церкви. Варто би створити єдиний реєстр відлучених від Церкви. Просто пора балаган в Церкві поборювати!
Рейтинг: 6+ -7-
 
Досить того!, 19:37 09 серпня 2012 р.
 
Нервовий - та тобі як мінімум до спеціаліста!
Рейтинг: 10+ -2-
 
Вилікую, 20:01 09 серпня 2012 р.
 
В країні де 70% населення бідних , скільки людей ти навернув до Церкви , словами , "що священик не може бути веселим нищим". Треба думати що пишеш , бо такими словами відвернеш від Церкви стільки людей що за все життя не відмолиш свою дурницю . Добре, що більшість пенсіонерів ( веселих ніщих) не сидять в інтернеті
Рейтинг: 10+ -3-
 
спочатку думати, 20:55 09 серпня 2012 р.
 
Щось ніхто не переживає скільки дармоїдів годуємо в парламенті і обласних та інших рада і то на мільярди, а якби в нас був нормальний суспільний статус та рівень життя населення то розуміли і дозріли б до поняття жертви Богові (який спосіб). а так всі горла один другом уперегризуть.  
А щодо дзвоні то ще наші батьки 20 років назад хотіли б їх чути та не було, напевно вже забули червоного монстра, треба знову бича від Бога!
Рейтинг: 10+ -4-
 
!!!!!!!!!!, 21:00 09 серпня 2012 р.
 
у донгалівців простіше шкода як будуть іти до тих сектантів
Рейтинг: 3+ -2-
 
sens, 21:08 09 серпня 2012 р.
 
Чому люди з храму Пресвятої Трійці ходять до сповіді до о. Бачинського. до речі і з наколишніх сіл та міст приїзджають також ? Невже в розчарувались у своїх священниках ?
Рейтинг: 4+ -9-
 
, 21:21 09 серпня 2012 р.
 
Прочитав статтю і цілий день не можу заспокоїтися - ЖАБА ДАВИТЬ. Я знаю , шо то гріх, але людина слабка... Так от, працюю, працюю - а практично зводжу кінці з кінцями, дітей годую, маршруткою їжджу... Поо машину тільки МРІЮ ! А вельмишановний отець ще й перебирає, вітчизняні авто, бач, погані. А Ви мені подаруйте свої погане авто, молитися за Вас буду ! Як там в притчі про вушко голки і верблюда, га ...? А на рахунок повноти, то виходить тільки в наших попів з обміном речовин проблеми - похудати не можуть, римо-католики (за дуже невеликим виключенням) всі фігурові. ШОСЬ ТО НЕ ТО !
Рейтинг: 20+ -7-
 
!, 21:42 09 серпня 2012 р.
 
Останній коментар просто у ціль! браво
Рейтинг: 7+ -6-
 
Браво, 22:53 09 серпня 2012 р.
 
Людоньки ! Та ви ж не до священиків ідете молитись а до Бога ! Про що мова ?! Пліткарі нещасні.
Рейтинг: 11+ -7-
 
Дивак, 22:58 09 серпня 2012 р.
 
Тему зачепили потрібну. Перечитавши статтю і коментарі дійсно думка: церква стала на рівні партій - зі своїми цінностями (далекими від повчань Христа), зі своїм бізнесом (таци, тарифи). А бізнес непоганий, бо не йшло би так багато охочих студіювати у семінарії та з музикантів робитися "покликаними" то в отців то в паламарів. 
Отже пани отці робіть висновки, навіть як вони не вигідні, бо це народні (може й грішні думки). Є на все границя. Я про тарифи на шлюб, хрестини, похорони (хто ці події пережив, підтвердить). Стадо овець чи баранів може стати зграєю вовків. 
Тому і придумуються все нові і нові секти, діляться і релігія і мова і далі територія.  
Я за об'єднання у всьому!
Рейтинг: 10+ -5-
 
Оксана (не IP: 178.210.134.32), 23:36 09 серпня 2012 р.
 
до Автора...ну ось бачите як виходить...люди Вам про свої проблеми, а Ви їм про свої.треба знаходити консенсус! А ось з заможними священиками у яких родичі за кордоном..та ось нехай ті родичі утримують священика, а він утримує бідних і пенсіонерів потребуючих.. за гроші від проданої машини можна поставити на ноги декількох хворих...
Рейтинг: 9+ -6-
 
olga gt, 00:51 10 серпня 2012 р.
 
хай Бог спасе і помилуєусіх нас
Рейтинг: 7+ -2-
 
+, 01:37 10 серпня 2012 р.
 
Для всіх кого обтяжують (як Ви стверджуєте) побори у храмах маю добру новину. Я домовився з священиком який готовий уділити Тайну Подружжя безкоштовно, без найменшої компенсації, ба навіть бажаючі можуть не проходити передподружньої катехизації. Він готовий уділити Вам тайну подружжя у любу зручну для Вас пору доби і у любому зручному для Вас місці. 
З цієї нагоди можна буде скористати в липні-серпні 2013 р.Б. 
АЛЕ ЩОБ СКОРИСТАТИ З ЦІЄЇ ПРОПОЗИЦІЇ КАНДИДАТИ ДО ПОДРУЖЖЯ ПОВИННІ ЗДАТИ ДЕКІЛЬКА ІСПИТІВ:  
- катехитична частина; 
- натуральні методи планування сімї; 
- відповідальне батьківство; 
- місія і послаництво християнина; 
- фундаментальні засади ККСЦ. ОБЄКТИВНІСТЬ ОБІЦЯЄМО. 
Успішна здача іспиту обидвох кандидатів допускає до отримання св. Тайни. 
Бажаючим зголошуватися:
Рейтинг: 5+ -4-
 
СеваКов, 02:01 10 серпня 2012 р.
 
про машини дійсно не варто писати тоді, як інші люди ледве перебиваються з місяця в місяць.це образливо чути, що машина має бути якась краща в той час коли ти приносиш ту нещасну 1500 додому і думаєш як оплатити з них 600 грн. на комунальні а за решту вижити двом дітям, відкласти собі на дорогу і купити щось поїсти.а в селах, доречі, якщо ти не оплатив певну суму в місяць- тебе зачитують привселюдно в церкві або вивішують тебе в списках що ти не здав гроші..І ніхто тебе не питає чи маєш.Хочеш- не ходи до церкви.хочеш- ходи а тобі всі тикати пальцем будуть. отакі то у нас справи
Рейтинг: 17+ -2-
 
вася-мася, 03:55 10 серпня 2012 р.
 
для тих хто заздрить на рахунок машини . потрібно шановні працювати а стогнати що їздите на маршрутках. бо під лежачий камінь вода не тече ... а не чекати що хтось вам щось принесе готове ...а заздрите статкам священників ідіть і ВИ навчайтеся зараз з цим проблем нема ... УДАЧІ ВАМ НЕУДАЧНИКИ
Рейтинг: 10+ -13-
 
, 08:51 10 серпня 2012 р.
 
Бреши та май міру. Я завжди ходжу до Трійці. Брала тут шлюб, хрестила дитину, наймала служби - ніхто ніколи мені не сказав за гроші.  
Кілька днів тому була невиносима жара. Я мала зустрітися з людиною і попросилася сісти у захристії, бо там холодніше. Бачила на свої очі, як прийшла жінка, подала карточки на соборові Служби на цілий місяць і нічого не заплптила (можлива забула). Однак їй ніхто нічого не сказав. А коли вона вийшла, сестра спокійно їх розписувала і розкладала по папках.  
Ходячи щонеділі до храму, я ніколи не чула від священиків, ні від тих, хто працює в парафії про збори на годування сімей священиків. Це вже явне очорнення і брехня , а очорнення - це гріх, а батько брехні - диявол. Видно християнка є прихожанкою сусідньої парафії, і тут особисте не сприйняття одруженого священства.  
Не бачу жодних проблем у статті священика. Він виклав позицію Церкви і написав певні проблеми, з якими стикається духовенство. Навіть не сподівалася, що позиція священослужителя може бути іншою. І пререконана, що вищі чини, тай самі священики боряться із хапугами у своїх рядах. Але виставляти на посміховисько - це не стиль християнської церкви. 
Звичайно, як практикуюча парафіянка, для мене не має жодних проблем ані з канонами, ані пожертвами, ані життям священиків. Я вірю у справедливість і милосердя Боже.  
Питання певної бюрократії мені також не зовсім подобається, але ліпше закон чим беззаконня і це питання не до окремого священика. Таке загальні правила церкви, може, колись вони будуть змінені. 
А до сповіді до о. Бачинського з Трійці йдуть ті, хто живе на віру, тобто без шлюбу, а католицькі священики таким недають розрішення. Також так звана загальна сповівдь, як практика московської церкви, яку практикує священик в анріївській церкві багатьом на руку. На моє переконання, треба бути або католиком або православним. А тенде і сенде - то не шлях вдосконалення і сасіння душі. Тут і вся відповідь на питання. А ви б постояли у черзі у Трійці до сповіді, де у великий піст сповідає кілька десятків священиків щоденно, і побачили багато православних, які сповідаються тут. Що, тоже біжать від своїх священиків?
Рейтинг: 12+ -11-
 
До брехливої християнки, 09:18 10 серпня 2012 р.
 
Ліпше би отець Тарас тої статті не писав. В ній навіть натяку нема на святість, а лише про потреби. Зрештою, він так і мислить. Тому і не ходжу до " Трійці", бо давно склав про цього пана свою думку./місто надто мале, щоб можна було щось приховати від людей/  
Люблю молитися біля ц. Петра і Павла. Якщо молодого священника часто"заносить" у проповіді-просто виходжу. Кожен в цьому житті завжди має право вибору.
Рейтинг: 12+ -4-
 
Ліпше, 10:51 10 серпня 2012 р.
 
Звертаюсь До брехливої християнки яка прикрилась під таким іменем, є і дійсно брехлива християнка , яка прикриває свою парафію, а чужі люди все бачуть, гріх брехати, гріх...скажи будь ласка чому у Пр.Трійці така такса майже на все, а Петра і Павла нема, бо то є монастир де всі люди а переважно всі перехолили до цього затишного храму, де можна дійсно відчути благодать Божу, яка була є і буде . Монахи не їздять на шикарних авто, не міняють їх що місяця, не купляють хати, а живуть якось...
Рейтинг: 7+ -2-
 
не чиніть гріх ..., 11:22 10 серпня 2012 р.
 
А які питання задають у Трійці при сповіді дівчат-підлітків : "Чи не брала грішне тіло до рота ?" і т.п. а то що місто поділене на сфери впливу ГАНЬБА ВСІХ СВЯЩЕННИКАМ МІСТА !
Рейтинг: 19+ -4-
 
, 11:40 10 серпня 2012 р.
 
А скільки коштує місяць в садочку? Чи туди ходять задаром і скільки коштує в цей садок потрапити?
Рейтинг: 5+ -3-
 
!!!, 14:37 10 серпня 2012 р.
 
600 грн коштувало колись, і платиш не залежно від того чи дитина ходить
Рейтинг: 4+ -1-
 
Наталія, 15:29 10 серпня 2012 р.
 
Отче Тарасе Герасимчук як ВИ можите так писати про Отця Бачинського? Тоді що чекати від вівців?Священник має допомагати у любому випадку , ВИ грішите -бо осуджуєте.Я іду і в православну і в католицьку церкву і різниці не замічаю Хіба не так хрестимось? Покайтеся і в майбутньому цього не робіть , А за те що Отець Бачинський допоміг у таїнстві шлюбу хай Отцю ГОСПОДЬ БОГ здоров"я пошле.
Рейтинг: 6+ -6-
 
ми грішні, 15:41 10 серпня 2012 р.
 
Вся біда в тому, що сьогодні маємо формальне християнство. говорю до всіх хто писав комертарі!  
 
Молитися потрібно не біля храму, а в храмі!
Рейтинг: 8+ -3-
 
До Ліпше, 16:03 10 серпня 2012 р.
 
Право кожного ходити куди хочеш. Хоча від таких ходаків толку не має ні тут, ні там. 
Не бачу потреби іменно у цьому о. Гарасимчуку каятися, адже він не звинувачує о. Бачинського, а тільки коментує наведену інформацію, при тому зазначає, що "не йому грішному судити правильно це чи ні". Можна кидати мулі, навіть потрібно. Але не треба наставляти священика проти священика, тим більше, що вони між собою, виглядає, ладять. Вони не дурні люди, самі розберуться. 
А здоровя, дай, Боже, кожному. І в гріхах каятися, і то бажано у своїх, дай, Боже, кожному.
Рейтинг: 9+ -2-
 
до православної-католички, 21:05 10 серпня 2012 р.
 
Короче я понял одно...вы ходите и целуете им руки сутанистам(или сатанистам), а они может как раз не помывши руки блудом занимались... 
чтоб они вам бумажку дали что вы не попадете в пекло(а они вам как раз бумажку дают за деньги)ч тоб вы в пекло и попали. 
Индульгенция 21 века...на Украине и в России идет полным ходом, и оббалванивание тоже.
Рейтинг: 7+ -7-
 
знаючий, 21:29 10 серпня 2012 р.
 
Ви би знали хоча б один відсоток про релігію від того що знає о.Тарас ви такого би не писали . 
Люди дають до церкви гроші, бо бачать реально в церквах все щось оновлюється, чого не скажеш про все решта в Україні. ДАЙ БОЖЕ мудрості!
Рейтинг: 7+ -7-
 
прикро, 23:49 10 серпня 2012 р.
 
Ті, що пишуть коментарі не жертвуюють на Церкву, тому й кричаить. Нікчемні не думають де йдуть гроші і то не малі з їх податків на державу. Бояться виступити, бо слабаки духовні, поневолені страхом та зневірою! Тому і їздять у жахливих маршрутках по страшних дорогах, купаються у смітті тапробують оправдатися перед собою (підсвідомо) примітивними коментарями. Не є такі люди загрозою Церкви, а її болем. якщо уявити, що прийдуть визволителі і повернуть те, що було ще 30 років тому, то такі відважні сьогодні писаки, перші зі страху несли би на першотравневі свята транспоранти "Слава великому вождю".
Рейтинг: 5+ -8-
 
, 00:09 11 серпня 2012 р.
 
а знете що? Менi на той переважний брэд в коментарях аж ападло щось писати, бо лише щоцно все це дочитав, завтра напишу щось мудрiше а сьогтднi розстроений пiду чже спати :x
Рейтинг: 0+ -7-
 
, 01:08 11 серпня 2012 р.
 
Люди покайтесь, що за брєд ви дійсно тут виписуєте, про священика НІЯКОЇ ОБМОВИ, не судіть людину, можливо Він о.Тарас не правий в деяких речах, можливо не так до всіх ставиться, але він священик, яким би не був, але обрав свій шлях
Рейтинг: 2+ -5-
 
Не розумію народ.., 22:01 12 серпня 2012 р.
 
Чуеш, кізко американсько, Та що "не з України" приїдь з Америки і дай багато-пребагато своїх грошей, віддай іномарку і перепиши кредитований особняк на місцевих священиків! Бо бач, ми не встигли чкурнути в Америку і сидимо тут на Батьківщині, терпимо священиків які гірше Леніна, Януковича і Кучми! Поділися Ти з ближнім, якщо така багата і пафосна! З Біблії саме так сказано :p
Рейтинг: 2+ -4-
 
olga gt, 04:17 13 серпня 2012 р.
 
Когда я приезжал в гости, и уже получил паспорт, дом и все остальное, мне родственник священник, и его родня, ну и моя тоже-дали понять что я должен им до гроба все что имею.И их должен кормить, и поить(так сказать).Ну конечно я дал денег, привез подарки...но им показалось мало и они ожыдали десятки тысяч евро. 
Когда поехал...они все давай и давай приезжай и давай денег...а потом в один прекрасный день захотели уже чтоб я им одну зарплату отдавал, а на зарплату жены жил. 
Ну я после такой наглости послал их и к черту... 
Ленивые, работать лишь бы где не будут, потому что они священники и их семья близкие родственники священника...просто цабе..надо ходить, руки целовать, и по первому зову евро давать.а взять тяпку и посадить картошку...не пойдут..а что люди скажут, у нас в семье священник(обмолвять до ужаса). 
Я ему говорил что у нас бы вас таких гнали метлой с церкви-а он мы знаем что у вас по другому в Европах...а у нас на Украине вот так, и по другому не будет.Священник это Бог для всех(местный) и должны ему угождать и слушать, все делать...ит.д. 
Вот так я и заимел в семье Божка, Дрогобыческого разлива, и перестал ездить, и денюжки давать просто так, за то что он Божок... 
Теперь он с вас дереть три шкуры...
Рейтинг: 1+ -5-
 
европеец, 09:00 13 серпня 2012 р.
 
Люди! Думайте перед тим, ніж щось писати про церкву і її служителів! Бог усіх розсудить. Не можна лише нарікати на священослужителів і їх очорнювати. Адже ми з вами їхньої роботи не виконаємо ніколи, а вони нашу - звичайно. Пам'ятайте, що кожен священик висвячується єпископом, а це особлива Божа ласка. Тому говорити про те, що це пересічні люди не варто. І ще одне. Вище йшлося про те, що вони не хочуть працювати, а лише чекають на пожертви. Це абсолютна неправда. Можливо, десь таке і є. Але я знаюся із церквою уже декілька десятиліть, знайома із сім'ями багатьох священиків, і, повірте, тут не чекають на пожертви парафіян. Їмость працює на роботі, отримує зарплату, як пересічна громадянка. Знаю особисто священиків, які влітку зранку відслужили Службу Божу, а після неї спішили у село до батьків, аби працювати на полі, щоб був гарний урожай і восени не чекати від парафіян овочів. Це нормальна практика, якщо є така можливість. Не критикуйте всіх підряд, це абсолютно не правильно. Є дуже багато прекрасних священиків, які дійсно допомагають людям у скрутних життєвих ситуаціях. Не думайте, що якщо ви очорните священство, то це буде правильно. Це гріх. Вказувати на недоліки треба, але мудро. І взагалі, піднята тема дуже тонка і делікатна, тому такі вислови, які читаємо у попередніх коментарях, абсолютно недопустимі. Ніхто нікого не заставляє ходити до церкви. Мені жаль тих людей, які у своєму житті так і не можуть прийти до Бога. Життя ж змарноване.
Рейтинг: 8+ -1-
 
Парафіянка, 14:09 13 серпня 2012 р.
 
Так, тема -тонка. але сам факт підняття цієї теми-вже прогрес. Значить назріли великі проблеми в церкві і у суспільстві. І треба їх розв'язувати. А наше спілкування- це перша ластівка...
Рейтинг: 3+ -4-
 
до парафіянки, 15:57 13 серпня 2012 р.
 
нарешті хоть одна людина зрозуміла, а то всі пишуть про отця, та й пишуть, які зовсім далеко -далеко від Бога, прийдуть 1 раз на рік до церкви , а потім шукає причину в церкві, можливо у храмі Пресвятої Трійці є багато недоліків, адже отець Тарас вже кілька років править головуючим, деколи , а це й часто , хтось шось не так зробить може і крикнути.Люди моліться за лад в наших храмах, за нашу державу, і за всіх нас. Бо ми всі грішні люди, нема винятків.
Рейтинг: 6+ -2-
 
до Парафіянки, 16:42 13 серпня 2012 р.
 
Найбільше злостить у тих коментарях загальні. поверхові, примітивні, некомпетентні, репліки дописувачів, змішані з очорненням на Церкву і священнослужителів.
Рейтинг: 6+ -2-
 
Розсудливий, 18:59 13 серпня 2012 р.
 
І ще: "... ті, кому видно лише ззовні, бачать один бруд". Микола Кавасила.
Рейтинг: 3+ -2-
 
Розсудливий, 19:15 13 серпня 2012 р.
 
Дякую за розуміння.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Парафіянка, 20:37 13 серпня 2012 р.
 
Памятайте, що шлюб вершиться на небесах. Його благословляє сам Господь Бог. І саме він керує кому і кого взяти собі за дружину і чоловіка. Священник лише посередник між Богом і людиною. Він також наданою йому владою скріплює союз між зарученими. Він так само обраний Богом і громадою аби вірно вести кожного грішного до спасіння на цій грішній землі. Не варто поливати різно святих отців - бо це великий гріх, який відібється на вас і ваших дітях, внуках. Хотілося також задати запитання - як можна осучаснювати (скорочувати) святу Літургію. ( не брати до уваги деякі актенії). Адже наші предки колись молилися правдиво, бо сам Господь благословляв їх на святе діло. Тому і люди були добріші, і світ інакший. Тепер усе модернішає і від того лише багато зла. Памятаймо, що треба буде колись за все відповідати усім.  
І ще хотілося дізнатися чи можна служити 2 Літургії одного дня на одному престолі.
Рейтинг: 1+ 0-
 
галичанин, 16:05 14 серпня 2012 р.
 
Всі ми люди, всіми грішні, тому не нам судити інших. 
 
Перед тим як добавляти коментарій, задумайтесь над словами Христа: 
"Хто з вас без гріха, - нехай перший в неї той каменем кине" Івана 8, 1-11 
 
На рахунок документа: "Правила та вимоги до наречених перед отриманням тайни подружжя" напишу так: мені соромно за пункти IV. 3., V. 1. и V. 2. тому пропоную їх видалити із документу. 
Тому що: 
Подружжя - це ВЕЛИКЕ СВЯТЕ ТАЄНСТВО. 
гроши - це зло, проних смішно писати. 
 
Вибачте, якщо когось образила моя думка про зміст документу.
Рейтинг: 2+ 0-
 
, 16:48 14 серпня 2012 р.
 
двi лiтургii на одному престолi одного дня служити не можна, а лiтургiю не треба осучаснюаати, вона i так досить сучасна
Рейтинг: 1+ 0-
 
, 01:09 15 серпня 2012 р.
 
Ви знаєте церква стала такою собі державою в державі, анклавом. Звісно, що є прекрасні священики, майже святі.Ті, хто любить людей, хто підтримує, допомагає. Навіть, коли помиляються, не варто їх засуджувати. Бо священики також люди.Але їх, погодьтеся, одиниці. По селах священики приказують жінкам йти полоти їм грядки, куховарити, носити по черзі молоко, сметану, яйця.З кожної хати визначено скільки мають дати грошей. Щоправда люди самі повинні вирішувати ті проблеми, протестувати, знайти розумний консенсус. Справа не в тому. А в тому, що церква якось почала жити своїм життям. Люди лише як глядачі і утримувачі. Як театр. Прийшли, заплатили, подивилися, послухали - і по домах. Священики не знають своїх парафіян. І не хочуть знати. То хіба це церква? Ось чому так багато людей купилися на ті брехливі лозунги Догнала, який проголосив себе новітнім Яном Гусом.Люди хочуть уваги до себе. Розуміння шукають. Шукають порядних священиків. Вірять, що такі є. І не з Догналом треба боротися, а Церква має зрозуміти, що вона почала програвати різним зайдам. І змінитися. Священик не Бог, а лише посередник між людиною і Богом. Тому й має бути посередником. Людиною ж бути зобов'язаний.
Рейтинг: 8+ 0-
 
Моя думка, 18:09 15 серпня 2012 р.
 
СХАМЕНІТЬСЯ! Бо за вашу писанину можуть колись відповісти ваші діти чи родина, аж до сьомого покоління!
Рейтинг: 4+ -2-
 
до тих,що пишуть нерозумні ком, 17:08 16 серпня 2012 р.
 
мало комунiсти то кодло церковне нищило...таки не винищило...розплодилось як саранча, зiдае все на свому шляху.ряси повдiвала, хрести на пуза i воно цабе.
Рейтинг: 1+ -6-
 
знаючий, 18:33 16 серпня 2012 р.
 
Та ти анцихристе проклятий! фу на тебе!
Рейтинг: 8+ -1-
 
до знаючого, 18:43 16 серпня 2012 р.
 
Прочитавши статтю від 04.08.2012р та коментарі дописувачів, була дуже здивована. Це пишуть християни? Невже для практикуючого християнина знати щоденні молитви- це щось надзвичайне і складне? А як ви після шлюбу збираєтесь виховувати ваших дітей? Хто їх приготує до Першої Сповіді, пояснить Заповіді Божі, своїм прикладом навчить дотримуватися їх. Хто за вас це зробить, коли ви самі не знаєте і не прагнете знати засади християнства? Християнин (на мою думку) повинен цікавитися своєю вірою, вивчати її, зростати в ній. А ходити раз в рік до церкви (щоб посвятити кошик) і потім говорити які всі погані - це не християнство. На рахунок пожертв. були різні ситуації у житті ( і весілля, і хрестини, і похорони, і просто замовляла Службу Божу)- ні одного разу не вимагали таких поборів про які пишуть. На запитання я завжди чула " В нас немає тарифів, це ДОБРОВІЛЬНА пожертва." Причому така відповідь була і у Св.ТРІЙЦІ і в храмі ВЕРХ.АП. ПЕТРА І ПАВЛА. Маю знайомих, які вдвідують також інші храми Дрогобича (наголошую, що постіно) . Ні разу не чула щоб від них вимагали гроші. Дописувачі пишуть, що священники вимагають купу паперів, що раніше такого не було. Скажіть будь-ласка, а чи не своїми діями ми це змушуємо робити? Люди беруть шлюб. а за корткий термін вони хочуть розлучитися(не зійшлись характерами, дізнались про якісь таємниці один одного). Для того і існують пердшлюбні науки, щоб люди розуміли що це не іграшки, це не данина моді. Це є відповідальний крок двох дорослих людей, які повинні розуміти для чого вони це роблять. Можна ще багато що відповісти на ці закиди. Напишу ще тільки одне. Якби ми всі розуміли що нас чекає у вічності , то не виникало б ніяких питань. Тому для спасіння наших душ, а не для галочки існують різні вимоги. Мені дуже шкода , що так багато людей цього не розуміють. Підтримую молитву за священників, а також давайте молитися , щоб Господь просвітив наш розум, щоб ми утримувалися від обмов і очорнення, щоб ми виконували одну з головних заповідей любові "Любіть один одного". Дякую Господу за можливість ВІЛНО відвідувати церкву. Цініть цей дар!
Рейтинг: 3+ 0-
 
Надія, 11:53 29 серпня 2012 р.
 
о. Тарас Гарасимчук то взагалі не священик. Це просто служитель культу- чванливий, самозакоханий осел, грубіян та атеїст! Але який був вчитель такі його учні.Ото біда що маємо таку полову у наших храмах.
Рейтинг: 2+ 0-
 
кара, 11:57 28 листопада 2013 р.
 
Який побожний. Сам як був канцлером єпархії то ходив у страсну суботу по парафіях гроші біля плащаниці забирати! І збирав з тац гроші. А як бачив шо мало то йшов до прислуги церкви. І та йому набивала повний кульок. Його давно треба було як роблять в Росії понизити до паламара чи взагалі вигнати з церкви Католицької. Ще й семінаристів ставив на лічильник! Хамське відношення і до священників і до семінаристів було. Не одному крові попив. Але Бог карає. Але тепер швидше ніж коли небуть.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Тарасик, 11:15 27 грудня 2021 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)