"Львівгаз" Фірташа поставив Дрогобицький сільзавод на коліна

Надрукувати
Новини
Написав(ла) Юрій Федчак   
07.11.2012
СільзаводПро історичне серце Дрогобича – солеварний завод читачі сайту "Дрогобич Інфо" прочитали п’ять місяців тому у статті "Сіль - не золото. Дрогобицький сільзавод на порозі краху". З тих пір нічого на краще не змінилося, і навіть більше того – 13 серпня завод припинив своє функціонування через брудні і протизаконні дії постачальника газу – ПАТ "Львівгаз". Про відсутність кухонної йодованої солі на полицях крамниць дрогобичани помітили не одразу, а лише коли попит на сіль зріс у вересні-жовтні. На жаль, магазини сьогодні пропонують нам сіль лише з далекого Донбасу; унікальна ж дрогобицька сіль стала недоступною.

(натисніть на фото для перегляду, всього 1 фото)

13 серпня на території Дрогобицького сільзаводу побували представники ПАТ "Львівгаз", які в пошуках невідомо чого раптом виявляють "несанкціоновану врізку" до газової труби, по якій газ спочатку поступає до ГРП з лічильником, а відтак – до соляних топок. Не провівши належної експертизи, газовики перекривають вентиль газової труби та опломбовують. Просто і безпардонно. Наступного дня на територію підприємства прибувають працівники дрогобицької газової служби і починають розкопувати іншу трубу (врізку) з метою виявлення крадія. В землі вони побачили кран та з’ясували надалі, що на цьому їх пошуки завершилися – труба заглушена і не має продовження; нею вже давно було припинено постачання газу!

Здавалося б, на цьому інцидент мав би вичерпатися. Але аж ніяк не в сучасній Україні. "Львівгаз" через начальника дрогобицького управління експлуатації газового господарства І. Волкова раптом виставляє рахунок в сумі 57 325 712 грн. (в т.ч. ПДВ у сумі понад 9, 5 млн. грн.) за начебто виявлену приховану врізку на газопроводі, оцінивши уявні витрати газу в кількості 12 176 400 м. куб., тобто по ціні 4, 70 грн. за 1 кубометр. Водночас, як повідомлялося у "Віснику державних закупівель", ПАТ "Львівгаз" 23 лютого цього року уклало угоду з ПАТ "НАК "Нафтогаз України" на постачання в 2012 році 1, 25 млрд. кубометрів газу на загальну суму 1, 38 млрд. грн., або по 1.10 грн. за кубічний метр палива. Непоганий "навар", чи не так? Основними акціонерами ПАТ "Львівгаз" є компанії з групи Дмитра Фірташа, в тому числі ПАТ "Газтек". Але мова тут йде не про стосунки "купив-продав", а про необґрунтований фінансовий "наїзд" на невеличкий дрогобицький завод, душа якого й без цього ледь дихає на ладан, а в макроекономічних показниках дрогобицьке соледобування в Україні нікому не складає жодної конкуренції. Цікаво, що у листі від 14 серпня до директора ПрАТ "Галка-Дрогобич" О. Ортинському наводиться такий розрахунок: діаметр газопроводу, яким начебто відбувалася крадіжка – 32 мм; при тиску газу 0, 8 кгс/см. кв. витрата газу становить 1390 м. куб за годину, тобто за 365 днів – 12 176 400 м. куб. Цікаво, хто все-таки поживився неіснуючим газом, якщо насправді у землі виявився лише шматок наглухо завареної труби?

Далі – ще цікавіше. Коли новітній Остап Бендер збагнув, що з дрогобицького маленького заводу понад 57 мільйонів дармових гривень викачати не вдасться, то надсилає на завод новий рахунок, у відповідності з яким заявлена сума станом на 23 серпня зменшується до числа понад 6, 7 мільйона гривень. Ну, мовляв, хоч би щось, але оплатити за повторне підключення газу мусите. Інакше… інакше сільзавод не працюватиме. Шантаж? Скоріше безвідповідальна вакханалія.

Звісно, таких грошей завод не має, а навіть якби мав, то платити шарлатанам не збирається.

Але хто ж так ошукав дрогобицьке підприємство? Монополістом ВАТ "Львівгаз", як і решти обласних газопостачальних підприємств є олігарх Дмитро Фірташ. Згідно з останньою інформацією на сайті Асоціації "Газові трейдери України", власником контрольного пакету акцій облгазів чи їх левової частки є той же Дмитро Фірташ і частково – НАК "Нафтогаз України".

Контролери українських облгазів, % акцій

Газопостачальна компанія "Нафтогаз",% Фірташ,% Контроль Голова наглядової ради
Житомиргаз 15,86 59,37 Дмитро Фірташ Ігор Воронін
Львівгаз 27,55 54,65 Дмитро Фірташ Ігор Воронін
Хмельницькгаз 26 50 Дмитро Фірташ Ігор Воронін
Рівнеоблгаз 0 48,5 Дмитро Фірташ Ігор Воронін
Сумигаз 50,79 46,85 Дмитро Фірташ Ігор Воронін
Інші Від 0 до 51 Від 10 до 45 Дмитро Фірташ Ігор Воронін


А нещодавно компанія "Газтек" олігарха Дмитра Фірташа купила на біржі невеликі пакети акцій трьох облгазів, які виставив на торги Фонд держмайна. Про це йдеться у повідомленні ФДМУ. Зокрема, як повідомила "Українська правда", Фонд продав на біржі 2, 554% акцій "Львівгазу", реалізаційна ціна яких становила загалом 1 138, 9 тисячі гривень. При тім в разі перевищення рівня концентрації на ринку 35% акцій в одних руках Антимонопольний комітет повинен уживати якихось заходів або хоча б публічно обґрунтовувати, чому він цього не робитиме. Але АМКУ мовчить…

Філія Дрогобицького управління експлуатації газового господарства належить ПАТ по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" дочірньої компанії "Газ України". Як повідомляє "Дзеркало тижня", "суто юридично все те, що відбувається, виглядає так: дочірні підприємства нікому не відомих офшорок через свої українські дочірні структури викуповують газорозподільні та газопостачальні підприємства, від яких залежить життя цілих регіонів. Власне, про це навіть писала СБУ, але жодної реакції на це немає, та й не буде. Дві третини великих українських компаній мають таку саму офшорну структуру власності, так що коли говорять про український бізнес, то формально такого майже немає — він у нас скоріше кіпрський".

Але повернімося до стосунків між сільзаводом і газопостачальником. У листі до в.о. начальника філії Дрогобицького УЕГГ Миколи Буня директор заводу Орест Ортинський повідомляє наступне: "14 серпня 2012 року разом з працівниками Дрогобицького УЕГГ ПАТ "Львівгаз" проведено подальшу перевірку газотранспортної системи підприємства. Було встановлено, що від врізки відсутні подальші комунікації (труби), внаслідок чого це виключає будь-яку можливість користування даною врізкою та здійснення несанкціонованого відбору газу. Також доводимо до Вашого відома, що на ПрАТ "Галка-Дрогобич" відсутня газова служба, і обслуговування зовнішніх газопроводів з 2008 року по сьогоднішній день здійснює Ваша організація, що підтверджується відповідними договорами. Колишні працівники сільзаводу дали пояснення, що даною врізкою раніше здійснювалося газопостачання будівлі дитячого садка, який знаходився на території підприємства... На даний час на підприємстві повністю припинено постачання газу, чим зупинено його роботу та нанесено великих збитків, які з кожним днем збільшуються. Зростає соціальна напруга в колективі, оскільки в ПрАТ "Галка-Дрогобич" відсутні кошти для виплати заробітної плати, внаслідок чого 50 працівників залишаються без засобів для існування. Припинення постачання газу приведе до банкрутства та ліквідації підприємства. Заборгованості за природній газ та його транспортування на сьогоднішній день немає. Просимо поновити постачання природного газу та скасувати донарахування природного газу у серпні 2012 року". Як повідомив директор сільзаводу авторові цих рядків, через зупинку завод щомісяця зазнає збитків на суму 300 000 гривень, тобто до кінця року втрати сягнуть позначки майже півтора мільйона гривень (!). І все це – завдяки нечесним правилам ринкової гри приватного монополіста.

З відповідними зверненнями директор заводу звернувся до голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка, начальника головного управління агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Романа Верещинського, голови правління ПАТ "Львівгаз" Ігоря Марчака, і вже минуло більше місяця з часу звернення, проте від львівських чиновників – жодного відгуку.

І останнє. Сьогодні діють вироблені механізми цілковитого тотального знищення українських підприємств. Мова йде не про рейдерські захоплення підприємств, а про їх знищення. Можна, наприклад, дешево викупити акції підприємства та за короткий час його безконтрольно зруйнувати, порізавши на метал устаткування чи шляхом систематичної невиплати заробітної плати працівникам, штучного підвищення норм виробітку. Так діють деякі лобісти іноземної продукції або ж новоспечені скоробагатьки. Дрогобич як промислове місто не оминув цієї фатальної участі, зокрема такі його підприємства: частково - ТзОВ "Універсальна бурова техніка" (колишній Долотний завод), повністю - "Дрогобицьке заводоуправління будівельних матеріалів" (№ 40) на вулиці Війтівська Гора, Машинобудівний завод, завод "Граніт" та чималий перелік інших дрогобицьких підприємств, що припинили своє існування. Саме на них працювали десятки тисяч дрогобичан та жителів приміських сіл. Причиною "наїзду" на Дрогобицький солеварний завод може послужити й земельна ділянка, на якій він розміщений. І хоч це – історична частина міста, жоден олігарх таким не буде перейматися. Можна розглянути й інші версії, зокрема, елементарне викачування грошей для участі у марафоні "Вибори-2012", чи задля закупівлі чергового пакету акцій. Але яка різниця? Адже ж живемо нинішнім днем, панове!..

Післямова

Сотні років у Дрогобичі працював сільзавод, забезпечуючи всіх білим золотом, при тім пережив різні режими і окупаційні влади, і лише в часи незалежної України зазнав ганебного знищення.

Переглядів: 11259

Коментарі (36)
 
Іде до гіршого, незалежність України - це лише назва, за комуністів було краще, олігархів стільки небуло, і так ніхто некрав.
Рейтинг: 12+ -6-
 
мешканець, 09:14 07 листопада 2012 р.
 
За комуністів було краще?.А Коростильов, Радзієвський..хіба не ті самі колишні комуністи тепер при владі?.
Рейтинг: 19+ -1-
 
ми, 10:08 07 листопада 2012 р.
 
Треба звернутись до новообраного Ілика - нехай покаже, на що здатен!
Рейтинг: 28+ -2-
 
Виборець, 10:37 07 листопада 2012 р.
 
Так! І перший, ! другий КОЛИШНІ комуністи, але , якби вони витворяли таке за комуністів - їх би вже розстріляли! Я не за комуністів, але нахапались вони вже в незалежній Україні, коли їм дозволили красти!
Рейтинг: 20+ -1-
 
ксеня, 10:45 07 листопада 2012 р.
 
За комуністів! За ще когось! Понеслося і поіхало! Ясно, що при СССР було спокійніше, в нашому житті не було такоі напруги.Була можливість полікуватися безкоштовно\може і не так як треба\, але було.Людина могла поіхати на курорт за рахунок профспілок, працювали заводи - люди мали роботу! Ксеня правильно примітила, що в нашому не великому місті Дрогобичі є своі так звані "БОСИ" -мають магазини, і не один.Кафе, бари і т.п.То все викуплено за копійки з допомогою хабарів і панібратсва.Так що нашим "крутим" бізнесменам немає що і нарікати.Особисто я не завидую нікому - мають нехай мають.Але не треба ім всім трендіти, що ім заважають жити москалі і жиди! Краще мовчіть і працюйте на благо дрпогобичан і іхніх гостей! Не махлюйте!
Рейтинг: 11+ 0-
 
Снайпер +, 10:59 07 листопада 2012 р.
 
Всі облгази, надра землі, інші енергетичні підприємства треба на всі 100% повернути у власність держави, а не давати наживатися різним злодіям.
Рейтинг: 18+ 0-
 
Ейнштейн, 11:45 07 листопада 2012 р.
 
де Батьківщина, де наш депутат? піаритись уже не потрібно? може Томенка привезли би, може поможе?
Рейтинг: 10+ 0-
 
, 12:32 07 листопада 2012 р.
 
журналісти і люди зверніться до влади місчької, депутатіцв, яких Вим вибирали, а то писати тільки вмієте! :roll
Рейтинг: 3+ -2-
 
дрогобичанин, 16:34 07 листопада 2012 р.
 
Пригадую, десь в туристичному довіднику було: єдине діюче протягом тисячі років підприємство Європи! Та тільки за рахунок туристів (виготовлення сувенірів, екскурсій, і т.д. ) воно могло б процвітати. Правда, в іншій державі- Польщі, Чехії. . .  
Жаль . . . .
Рейтинг: 14+ 0-
 
Небайдужий, 17:02 07 листопада 2012 р.
 
А хто дав цим всім злодіям у власність стратегічні енергетичні об"єкти? Такі самі злодії, що були при владі і яких обирали ми з вами. Чи не так?  
 
Коли ж все новим і новим народним обранцям стане зрозуміло, що не можна віддавати все, що держава має, всі монополії, які за визначенням є прибутковими, у чужі загребущі руки? 
 
КОЛИ?!
Рейтинг: 9+ 0-
 
До Ейнштейна, 17:19 07 листопада 2012 р.
 
Зверніть увагу: назви партій змінюються, час-від-часу змінюються посади, а обличчя - одні і ті самі вже протягом 10-ти років...Коростильови, Радзіки, Мулі, Буги, Юзефіви.та їх нащадки.. Невже в країні так все запущено..?!
Рейтинг: 13+ 0-
 
ніні, 17:43 07 листопада 2012 р.
 
Не мартеся, ми вам завезем сiль за евро...то не проблема...готовтесь...
Рейтинг: 2+ -6-
 
jes, 18:15 07 листопада 2012 р.
 
До jes_____________ Привозьте, якраз вчасно, ми вашою сіллю дороги посиплемо взимку. А ось Дрогобицька сіль - найкраща, ви такої не куштували. ;)
Рейтинг: 8+ -1-
 
Франсуа, 18:41 07 листопада 2012 р.
 
Писати і заговорити підняту тему - ми можемо всі.Ясно, Єщо солевиварочний завод був спокін віків, і він повинен бути, поки є сіль на територіі заводу! Газ! Прийшли круті пацани \пахани, якщо хочете\і виробляють чудеса - все прибрали до своіх рук, бабла мають купу, що хочуть то і виробляють.Всі надра - газ, вода, вугілля, енергія - все в іхніх руках.Попридумували якесь таке слово, я це слово ніколи не чув, тільки при "вільній" Украіні "ОЛІГАРХ".Що то таке, незрозуміло! купка недолугих і не шибко грамотних "пацанів" керують мільйонами украінців! Завод має громадну територію, я добре знаю територію, бо ми там гуляли з німецькою овчаркою, моєю, бігали, і іі дресировали ...На територіі солезавода колись був навіть готель-будинок, який потім розбили вщент.Інші дерев*яні приміщення зруйновані.Або треба це все віддати в добрі руки, або наша влада, дрогобицька, зобов*язана з цим щось робити.Може інвестора запросити, але так щоб люди не пострадали.Завод гине на очах, може навіть хтось в цьому зацікавлений., щоб потім накласти мохнату лапу на це все і накручувати на цьому хороше бабло"!
Рейтинг: 4+ 0-
 
Шуткувати можемо,але ..., 20:53 07 листопада 2012 р.
 
Ось тепер маєте "Свободу", "Батьківщину" , типа аппазицію. Скигліть їм за 2-гий ДНПЗ, СІЛЬЗАВОД, за дороги, ДАКЗ.. ___Так вам і треба, ЛОХАМ плаксивим.Тільки і можете, що вулиці перейменовувати, мітингуватиі і соплі розпускати.А наші проблеми хай Ілик, Танюк, Лавринович вирішує.Демократи грьобані.
Рейтинг: 6+ -2-
 
Мешканець, 21:42 07 листопада 2012 р.
 
Не в тему, проте на сайті бракує статті про наглий холод від якого просто звірієш в маршрутці Дрогобич-Львів і Львів-Дрогобич через Пісочну, що відправляється з жд вокзалу! Коли будете писати, обов"язково вкажіть власника, вивісіть його фото, мобільний телефон, де живе і т.д. А справа вверху сайту, де було місце для симпатій кандидатам, вивішуйте фотки водіїв з номерами їх машин і графіком руху і най тими маршрутами їздять начальники всяких контор разом з мером і заступниками, а і ще тими шоферами в яких теж пічка не працює! І до Львова нехай їдуть через Волощу, - заодно по дорозі всі позбираються! І перевіряти їх щоб не мали чим зігрітись при посадці! Пане Ілик, і Ви не пошкодуйте 50 гривень, - ввійдіть в стан справи, - давайте вирішуйте!
Рейтинг: 1+ 0-
 
Dr. Netrup, 21:44 07 листопада 2012 р.
 
А чому мер Радзієвський не реагує
Рейтинг: 4+ 0-
 
?????, 23:08 07 листопада 2012 р.
 
Це просто жах, якась маячня - ось вона, влада, яка піднімає життєвий якісний рівень українців, яка робить те, що не вкладається в здоровий глузд свідомого чоловіка. Ось воно - українське свавілля чи карще сказати провладний "безпрєдєл". Ніби-то підприємства зараз діють в ринкових відносинах, але це тільки наби-то, а в дійсності в "бандитських відносинах". Ось таке тепер життя панове
Рейтинг: 2+ 0-
 
дрогобичанин, 09:31 08 листопада 2012 р.
 
Хай беруть цю заводску землю багаті і там же проваляться під нею. Завод був є і буде. Олігархам не місце в нашій Державі. Дрогобитчани треба відстояти символ Дрогобича це наша візитна карточка. Владо допоможи. Служи народу а не олігархам.
Рейтинг: 4+ 0-
 
, 11:56 08 листопада 2012 р.
 
За виявлену врізку хай працівники сільзаводу подякують працівнику ФДУЕГГ Бобельському Богдану, який дуже хотів повернутись на роботу в ФДУЕГГ (попередньо довелось піти за зловживання) та й легенько "злив" цю тему львів"янам. Тепер цей хлопець знову працює в газовні та за свій інтерес продасть всіх і вся. Запитання : звідки ж ти хлопче про це знав, якщо не приймав участь в організації врізочки...
Рейтинг: 5+ 0-
 
, 12:01 08 листопада 2012 р.
 
З огляду на неправомірне відключення газу , та завдані збитки виробництву " Львівгаз " в особі його керівника повинен понести юридичну відповідальність . Працівникам заводу об"єднатись і блокувати пікетами офіс шарашкіної контори .
Рейтинг: 3+ 0-
 
Аналітик, 12:06 08 листопада 2012 р.
 
Працівникам заводу об"єднатись і блокувати пікетами офіс шарашкіної контори ! :)
Рейтинг: 3+ 0-
 
дрогобичанин, 12:46 08 листопада 2012 р.
 
Вже і на сільзавод бандюки лапу наклали..хочуть прихапати
Рейтинг: 5+ 0-
 
ох, 14:22 08 листопада 2012 р.
 
За все, що відбувається в місті, відповідає голова міста. Якщо закриваються підприємства і люди без роботи в місті, такий голова недостойний громади і повинен підти у відставку, а якщо в його роботі є ознаки злочину, повинен бути притягнутий до кримінальної відповідальності.
Рейтинг: 5+ 0-
 
Роман, 15:21 08 листопада 2012 р.
 
Їджте си сами вашу сул за еври, хот клейти по снінам- ми си надбали навіт власний цукер!
Рейтинг: 1+ 0-
 
Jesові, 17:07 08 листопада 2012 р.
 
та в вас цукор дорожчий нiж у нас...
Рейтинг: 0+ -2-
 
jes, 18:35 08 листопада 2012 р.
 
Де то у 'нас'? Ти ж в Нідерландах - турист з України, народжений зайдом з Рассєі.
Рейтинг: 1+ 0-
 
jesові, 14:58 09 листопада 2012 р.
 
повернІть нам дрогобицьку сІль!
Рейтинг: 5+ 0-
 
дрогобичанка, 08:25 12 листопада 2012 р.
 
"повернІть нам дрогобицьку сІль! " 
Дрогобицькі автокрани, долота, бензин, цегла і т.д. нам не потрібні!
Рейтинг: 2+ 0-
 
Ха-ха, 20:40 14 листопада 2012 р.
 
Газовщики малюють цифри зі стелі. 
А тим часом купуватимемо газ у Європи, яка у свою чергу купує газ в Росії? Азарови рулять! Ціна європейського газу для України на 40-70 доларів нижче від російського. Про це повідомив міністр палива і енергетики Юрій Бойко в ефірі телеканалу "Інтер". "Ми почали прокачку з боку Європи, і у нас навесні був підписаний контракт на 5 мільярдів кубометрів газу з німецькою компанією", - зазначив він. При цьому на питання про те, що джерела оцінюють вартість тисячі кубометрів газу купленого в Європі на 40-70 доларів нижче, ніж російського, міністр уточнив: "Сьогодні це так... Ціна може бути оприлюднена, але вона постійно змінюється, тож ми там прив'язані до поняття спотового газу". "Ми сподіваємося, що це буде на 100 доларів нижче влітку, оскільки у нас влітку завжди витрачається менше", - додав Бойко. "Фізичні поставки газу йдуть через територію Польщі. З 1 січня поставки почнуться через територію Угорщини... Ми провели велику роботу, провели переговори з країнами, отримали дозвіл регуляторів і викупили потужності", - уточнив міністр. При цьому він зазначив, що 5 мільярдів кубометрів газу - "це 2 мільярди доларів". "Через три роки закупівля газу по кожному з контрактів, будь то німці, "Газпром" чи Катар, буде не більше 5-7 мільярдів кубометрів, а все решту будемо добувати у себе в країні", - сказав Бойко. 
Телебачення повідомило, що росія тепер транспортуватиме газ південним трубопроводом в обхід України. То скатертиною - дорога! Пора перейти на власний український газ і альтернативні джерела енергії, а москалям побажати щасливої дороги на всі штири боки. :grin :grin :grin
Рейтинг: 4+ 0-
 
Франсуа, 11:18 17 листопада 2012 р.
 
Скільки разів на телеекранах йшла інформація про те, що на Прикарпатті, на Закарпатті поблизу багатьох міст та сіл виходить із-під земляних пластів газ. У деяких селах бояться багаття розпалювати, щоб не вибухнув. А ми тепер будемо знову ж таки за долари закуповувати скраплений газЬ Замість того, щоб вкладати кошти у побудову терміналів, плати за той газ, чи не краще б нам свій газ добувати? Так ні... А те, що там цей Бобельський Богдан продав людей, так вони ж по всіх околицях своїм працівникам і родичам, і знайомим поробили ось такі врізки. Тепер з них видоюють гроші, щоб не довідалися контролери, бо тоді буде величезний штраф. Люди платять, бо колись купилися на дурничку. А ті "добродєтєлі" розкошують. Бобельський напевно вже склав список, кого буде здавати наступним.
Рейтинг: 2+ 0-
 
До всіх, 13:10 28 листопада 2012 р.
 
Те, що дрогобицька сіль пропала з продажу, а на прилавках з'явилась ерзац-сіль з донецьких копалень або кримських солончаків, використанням якої досягнути смакових якостей приготовленої їжі, або закруток, з недавніх пір зауважила не одна дрогобицька сім'я. Різні чутки про дрогобицький сільзавод ходять по місту, що вказує про непрозорий стан господарювання цього суб'єкта. Аж нарешті публікація Ю.Федчака від 07.11.12р.пролила світло на причину зникнення з прилавків крамниць найдавнішої та найкращої в Європі - дрогобицької кухонної солі. За нею на волах їхали чумаки, європейські купці, фортеця Тустань збирала податки. В геральдиці міста Дрогобич стали зображати дев'ять стопок солі, завдяки якій про Дрогобич знали люди звідусіль. З дитинства кожному малому дрогобичанину в школі розповідають, що завдяки солі виросло рідне місто. І саме це повинно сьогодні об'єднати всіх дрогобичан, незалежно від політичних чи релігійних поглядів, переконань та стати на захист нашої, без ніякого сумніву , святині. Тиша яка зараз панує в подіях довкола сільзаводу, приведе до закономірного фінішу - з символіки герба міста треба буде забирати стопки з сіллю. Саме тому громадські організації міста, влада, інтелігенція, спеціалісти в галузі права, юриспруденції повинні допомогти цьому приватному акціонерному товариству зберегти своє існування, а в майбутньому вийти на більш прогресивні, сучасні, менш енергоємні та незалежні від природного газу технології виробництва кухонної солі. Обговоривши цю кричущу подію тільки на форумі сайту ситуацію не виправити. Треба створювати на базі цього товариства комітет порятунку і випрацювати план дій, як врятувати хоч один з перспективних заводів міста. На противагу нафтопереробному заводу, сировина, в даному випадку концентрований розчин солі, або ропа, як його ще називають, в дрогобичан під ногами. А звідси і перспективи ефективного виробництва, а відповідно і залучення інвестицій, можливо міжнародних грантів при привабливому бізнес - плані розвитку. Але спочатку треба розібратись з тою ситуацією, що сталась. Звичайно "хруні", як їх називав І.Франко, в нас не перевелись, і, можливо підставили керівництво заводу по несанкціонованій врізці відбору газу. Але з юридичної точки зору можливий відбір газу і фактично виявлений - це різні речі. В першому випадку це тільки можливий намір, в другому випадку злодія ловлять за руку. Враховуючи, що супровід використання газового господарства на підприємстві, згідно угоди, проводив сам постачальник газу, то цей факт є виною самого постачальника, а він в свою чергу своїм внутрішнім розслідуванням повинен знайти винного. Що треба зробити як найшвидше в даній ситуації ? Оскільки господарська форма існування нашого сільзаводу - ПрАТ, або інакше, приватне акціонерне товариство /до недавнього часу такі товариства називали закритими акціонерними товариствами /, то то найвищий орган управління його господарською діяльністю є загальні збори акціонерів. Основна відмінність цього ПрАТу від ПАТу / публіного акціонерного товариства / - розміщення акцій серед засновників і обіг акцій відбувається тільки всередині товариства між засновниками. Це призводить до укрупнення пакетів акцій керівного складу, який має більшу платоспроможність. В цивілізованій Європі такі товариства вже ліквідовані, як обмежені в розміщенні для відкритого продажу акцій на фондових біржах, а відповідно і по залученню інвестицій. Управління таким товариством здійснюється невеликою групою осіб / або одоособово /, фінансово - господарська діяльність непрозора, громадськість про стан справ не інформується, що в даному випадку призвело до паралічу. Таким чином, загальні збори акціонерів / які можуть відбутись тільки при бажанні мажоритарних акціонерів - власників великих пакетів акцій, а саме: керівників, чи керівника, що забезпечить легітимність прийняття рішень зборів / повинні прийняти рішення : 1. Про створення слідчої комісії по факту звинувачень "Львівгазу" та нарахувань за неспожитий природній газ з залученням юристів, слідчих МВ УМВС , прокуратури, громадських організацій і ін. Про результати розслідування провести широку інформкомпанію з залученням місцевої, обласної, центральної преси в т.ч. електронної, через місцевий "АЛСЕТ" вийти на всеукраїнський рівень. 2. Від імені акціонерного товариства / з допомогою міських юристів / подати позовну заяву в суд на неправові дії "Львівгазу", що привело до збитків та простою сільзаводу, та стягнення суми збитків з відповідача та зобов'язати відповідача виконувати умови угоди на постачання природнього газу. Одночасно треба вивчити можливість зміни постачальника природного гагу. Свого часу, Бориславський газоконденсатний завод постачав газ на Дрогобицький НПЗ / нижчий по калорійності, але дешевший в ціні /. 3.В перспективі, коли все буде розставлено на свої місця, а завод запрацює беззбитково, товариство слід перетворити в публічне. Вузькому колу осіб власників, а тим більше одному власнику, вистояти від нападу нечистих на руку суб'єктів в цьому глобальному світі неможливо. Бути директором при непрацюючому підприємстві песпектива очевидна - це зневага громади, представники якої будували, реконструювали, просто працювали на цьому підприємстві, платили податки до бюджетів всіх рівнів. 4.Можна розглянути і варіант продажі цього заводу в комунальну власність міста, яке гордо носить на своєму гербі стопки солі. Реальна ринкова вартість такого заводу з відсталою технологією виробництва невелика, міська господарка може взяти собі на баланс, залучити висококласних технологів, яких у місті не бракує в зв'язку з скороченням виробництва на інших заводах міста. Можуть бути і інші варіанти виходу з кризи. І, останнє. Враховуючи незначні об'єми виробництва сільзаводу в недалекому минулому / до речі зменшення поставок соляної ропи на підприємство за рахунок ліквідації свердловини і трубопроводу з надр біля с. Модричі зменшило рентабельність виробництва солі / можна з впевненістю сказати, що що це не рейдерська атака олігархів, чи владної верхівки, чиєїсь зацікавленості в цьому підприємстві. Окрім самих дрогобичан, як історична пам'ять, воно нікому не потрібне. На підставі вищенаведеного, акціонерам / або одноосібному акціонеру - власнику / приватного акціонерного товариства "Галка - Дрогобич" і владі міста Дрогобич слід доложити зусиль для розв'язання цієї банальної історії, не боячись нікого і нічого, во ім'я нащадків Юрія Дрогобича - Котермака.
Рейтинг: 3+ 0-
 
, 04:33 06 грудня 2012 р.
 
З попереднім дописувачем цілком згідний - є багато можливостей змінити стан справ, але чомусь ніхто не поспішає ? Та Бодя Бобельський другий раз не здасть того, чого немає ! Керівництву підприємства треба вже щось вирішувати, адже за ними працівники та їх сім"ї. Якщо чекати з моря погоди, то дочекатися можна або цілковитого штилю, або шторм - а для чого, адреналіну бракує ?
Рейтинг: 2+ 0-
 
, 22:56 06 грудня 2012 р.
 
Дрогобицька сіль тепер у роздрібній торгівлі - по 6 грн. за кілограм, а донецька кам'яна сіль (хімія) - по 1.80 грн. Дрогобичани, не будьте байдужими, вимагайте справедливості.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Info, 11:09 15 грудня 2012 р.
 
треба змінити ґерб Дроґобича. пропуную проґолосувати
Рейтинг: 1+ 0-
 
олександр, 11:54 30 грудня 2012 р.
 
Журналістський консорціум: у списку осіб, які приховують свої прибутки в офшорах, є і Дмитро Фірташ.
Рейтинг: 0+ 0-
 
З повідомлень 24 каналу ТБ, 12:43 07 квітня 2013 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)