Вже вкотре на сайті "Дрогобич Інфо" піднімається питання про негаразди у вищому навчальному закладі в Дрогобичі. Резонансна стаття-байка "Казка…", в якій йшла мова про корупцію в університеті, не залишилася поза увагою педагогів – за це на сайт та на газету "Гомін Галичини" було подано позов. І тепер – знову тривога: навчально-допоміжний персонал університету змушують брати відпустку за власний рахунок на 5 днів. Тож почути мотивацію таких дій вирішено у ректора ДДПУ Надії Скотної.
(натисніть на фото для перегляду, всього 2 фото)
Фото 2.
На жаль, у приймальні ректора об 11.00 годині мені повідомили, що Надії Володимирівни немає в кабінеті, але буде, ймовірно, близько 13.00 год. Чекати довго не бачу сенсу, тож за роз’ясненням рушаю до в.о. голови профкому Олени Куцик. Довго пояснювати мету візиту не доводиться – показую віддруковану на папері статтю. Ось що почув з уст Олени Анатоліївни: "…Якщо людина сама хоче написати заяву про відпустку за власний рахунок, то тільки в такому випадку їй надається відпустка, але якщо вона не хоче, то ніхто не має права її примусити піти у неоплачувану відпустку. Якщо до нас поступить хоч одна скарга, що її примусили, то ми це розглядатимемо на засіданні профкому. Тут все тільки добровільно... Попереду у нас – дуже багато вихідних днів… Ніхто нікого зараз не примушує писати заяви. Можливо, зараз пропонують працівникам писати заяви, але не примушує. Наприклад, через тиждень, 7 і 8 травня - робочі дні, і дехто може захоче не виходити на два дні на роботу, тоді може написати таку заяву".
Зрозуміло, почути щось інше, що не має доказів, я не сподівався. Однак те, що від працівників педуніверситету вимагали вчора писати такі заяви – це факт. Сьогодні, як інформували мене джерела інформації, що заслуговують на довіру, такі заяви все ж були написані. Але довести те, що на їх авторів чинився моральний тиск – складно, адже відкрито (на камеру, диктофон) вони заявити не відважуються, як і написати іменні заяви.
Ніхто і ніколи не доб’ється справедливості заради нас, якщо будемо ховатися за спиною журналіста чи боятися. Анонімні заяви, згідно чинного українського законодавства, не розглядаються, а тому не мають жодної правової сили. Про це добре знає керівництво будь-якої установи чи закладу, а тому часто зловживає своїми повноваженнями, що довести іноді досить складно. Нема документу (заяви з вказаними прізвищами авторів, відеосюжету і т.д.) – ніхто не зможе довести факт порушення прав громадян, стати на їх захист: ні прокуратура, ні міліція, ні влада. Як кажуть, слова до діла не пришиєш. Тим і користуються сьогодні корумповані особи. І так буде до тих пір, доки не перестанемо боятися виступати відкрито, підтримувати один одного, а не діяти поодинці. Своїм боягузтвом ми годуємо корупційну гідру. Якщо працівники Дрогобицького педагогічного університету ім. Івана Франка підтримають один одного – спільно оскаржать дії адміністрації, тоді можна буде з таким документом звертатися у прокуратуру чи інші відповідні державні структури. Тоді й голова профкому матиме всі підстави відстоювати права всього колективу університету. Якщо кожен студент у разі вимагання хабара писатиме про це заяву – університет очиститься від нечесних на руку педпрацівників, а репутація внз значно покращиться.
Сподіваюся, що ректор Надія Скотна прочитає звернення персоналу ДДПУ, яке у друкованому форматі я залишив Олені Куцик і зробить відповідні висновки. Хто написав сьогодні заяви про відпустку за власний рахунок – з’ясувати буде нескладно, оскільки всі заяви належать реєстрації. Зрештою, надіємося незабаром почути позицію ректора університету щодо фактів корупції в університеті, адже, як відомо, шила у мішку не сховаєш.
Переглядів: 9451
|