Не будьмо байдужими! Спотворення історії Дрогобича триває
|
|
Роздуми
|
Написав(ла) Володимир Садовий
|
14.06.2013 |
Фальсифікація історії України набуває дедалі більшого розмаху. Вона мала місце як за радянських часів, так і сьогодні, коли маємо свою незалежну державу. На жаль, походить не тільки від "щирих" українців. Нещодавно в польському місті Битом я почув від одного поляка такі слова: "Серце мені кров’ю обливається, забрали у нас наш Львів…". Однак здивованим не був, оскільки щось подібне чув ще у 80-их роках минулого століття у Львові, будучи студентом Львівського політехнічного інституту, де навчалися також поляки.
Сьогодні "свої" теж не нехтують різноманітними фальсифікаціями. Одна з них – істерія, яку здійняв декан історичного факультету нашого педуніверситету Л.Тимошенко стосовно історії Дрогобича, стверджуючи, що йому приблизно 630 років. Він – перший, хто запропонував скоротити вік нашого міста. Усі дослідники ХІХ – ХХ ст., які вивчали історію Дрогобича були, очевидно, дилетантами в цьому питанні, стверджуючи, що місто засноване в часи Галицько-Волинського князівства.
Яка буде реакція господаря, коли до його помешкання зайде незнайомець і буде впроваджувати свої порядки? Здогадатись неважко. Л.Тимошенко, оселившись у Дрогобичі у 1984 році, вирішив сьогодні скоротити його вік і тим самим виставити на посміховисько, оскільки подібні випадки поки що невідомі не тільки в Україні, але й у всій Європі.
На істерію пана професора пересічні мешканці нашого міста, на жаль, майже не реагують, що є тривожним сигналом. Тяжке економічне становище в країні, матеріальна скрута багатьох дрогобичан роблять свою справу – зараз, мовляв, не до історії. Можливо, саме на це розраховує Л.Тимошенко? Та не треба забувати давно відому істину – народ, який втрачає свою історію, позбавлений майбутнього!
Шановні дрогобичани! Не будьмо байдужими! Якщо у 2016 році ми не будемо святкувати 925-річчя нашого міста, а саме цього прагне Л.Тимошенко, то гріш нам ціна. Багато громадян мають Інтернет, тож пропоную провести своєрідний Інтернет-референдум, де кожен небайдужий до історії Дрогобича зможе висловити свою думку з цього приводу.
Дехто може зауважити, що це, мовляв, справа істориків. Хочу наголосити, що йдеться про честь старовинного Дрогобича і неприпустимо змінювати офіційно затверджений вік нашого міста, роблячи його значно молодшим. Європа, куди ми так прагнемо, нас не зрозуміє.
Переглядів: 5149
|