А для дітей нічого й не змінилося

Надрукувати
Плітки
24.12.2009
ДітиВсім ми знаємо, що діти - наше майбутнє. А для влади вони ще й майбутні виборці, електорат. Дрогобицькі діти не виняток, над ними також постійно ведеться робота по "промиванню мізків". Принаймні, так було і так є.

Варто лише подивитися на наші школи, і чого навчають там дітей. Або відкрити підручники, особливо з історії, - і порівняти їх, наприклад, з книжками 10-річної давності. Жах! А дітей це все заставляють вчити на пам’ять - "ідеологію в маси".

Або шкільні предмети, що проводяться для галочки - типу "художньої культури". Наш керівник міського відділу освіти, Петро Сушко, ще й не таке придумає - ось зараз, згідно офіційних повідомлень, буде впроваджувати в школах Дрогобича та району предмет "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція" - кому воно потрібно?

Згадаємо також численні віче та "вшанування" - ЦУ (цінні вказівки - прим. ред.) надсилаються директорам шкіл, а ті примушують вчителів вести дітей до пам’ятників на такі ось заходи. Колись ганяли на паради, зараз на "вшанування", нічого не міняється.

До речі, про таке ось "вшанування". Учора таким чином "піарилися" трускавецька влада. Відзначали 77 років (дуже кругла і визначна дата) з дня смерті двох "героїв" (до числа подвигів відносяться вбивства, пограбування поштових відділень та банків). Багато бажаючих стояти у холодну сиру погоду не знайшлося, зате пригнали купу дітей, ще й заставили щось розказувати.

Ось так і живемо. Міняються лише вивіски над установами і імена героїв. Методи ті самі.

Тому велике спасибі нашим дорогим вчителям, які майже задарма віддають дітям все найкраще. Навіть у таких ось позакласних заходах вчителі беруть участь безкоштовно - недарма ж писав Франко "Учителем школа стоїть". Та мало хто знає продовження цих слів, а воно наступне: "Як добре, що я ним не став" - казав Великий Каменяр.

Переглядів: 3392

Коментарі (33)
 
А шановний автор цього твору може навести приклад здобуття свободи без кровопролиття? 
Так можна всіх Героїв України, які полягли чи боролись за її свободу, записати до убивць, грабіжників та пройдисвітів... 
Чи йому начхати на Україну - лиш би його і сьогодні ніхто не заставляв за ту свободу кров пролити чи бодай палець об палець вдарити?
Рейтинг: 3+ 0-
 
Цікавий, 11:30 24 грудня 2009 р.
 
не рівняйте криминальні справи і політичні! не путайте поняття\! не робіть собі ідолів, а моліться БОГУ і не робіть з терористів героїв.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Правда!, 11:41 24 грудня 2009 р.
 
Ви, Цікавий, не маніпулюйте термінами. 
Краще почитайте тлумачний словник, і скажіть який зміст вкладаєте в слово "герой"? 
 
Правда, слушна думка. Особливо якщо у тому ж словнику прочитати про "терор".
Рейтинг: 1+ 0-
 
Адміністратор, 13:09 24 грудня 2009 р.
 
про заганяння до памятників правда, але це виховує молодь, самого не так давно заганяли, і коли ти там стоїш ти починаєш навіть нехотячи задумуватися над словами людей і починаєш розуміти подвиги і досягнення... 
 
різні ті уроки вводять тому що інакше бути неможе, у мене брат вчиться у школі що ще вчити 12 років? якшо програма та сама?)) колись предметів таких небуло але і 10 або 11 років вчилися, а дехто і після 9го йшов!  
 
а ше скажіть пане автор чи ви наводили якісь справки про пана Петра Сушка? він учив мене в школі фізику (сш № 2) і при ньому фізику усі розуміли і знали найкраще за усі роки вивчення цього предмету! тому не такий він уже далекий від школи як ви про це говорите!
Рейтинг: 2+ 0-
 
, 15:31 24 грудня 2009 р.
 
Ну ну і Бандеру назвете грабіжником і вбивцею?
Рейтинг: 0+ -2-
 
Цікавий, 15:49 24 грудня 2009 р.
 
Цікавий, ви відвертий провокатор. Грабіжником і вбивцею нікого не називали, Ви знову перекручуєте!  
 
bodja, Ви б читали уважніше... Або думали більше - тут про вищезгадану особу лише один вислів. Та й думка Ваша суб’єктивна, пане "той що знає фізику зі школи".
Рейтинг: 0+ 0-
 
Адміністратор, 16:00 24 грудня 2009 р.
 
ахаха! ))) я навіть знаю хто це сказав! чиста правда! а для наших бовдурів доморощених хоч 12 - хоч 15 років, без толку! з освіти зробили цирк!
Рейтинг: 0+ 0-
 
Дзвіна, 16:47 24 грудня 2009 р.
 
Шановний адміністратор, а до чого тут Трускавець? Ви в свому городі копайтесь, і в свій монастир зі своїм статутом ходіть! Кого з ващих предків чи предків знайомих брати Данилишини пограбували чи вбили. Не меліть дурниць. Бо намелете. А суб"єктивна думка - лише Ваша. І вона далека від істинної. А якщо десь колись моцкаля порізали та гроші забрали - то я тільки за і все. Недаремно визжать два кремлівських карлика писком ще одного справжнього терориста (який знищує свій народ) кадирова, що Ненька їм заважає. Ви певно адвокат таких - нє?
Рейтинг: 0+ -3-
 
Black, 20:28 24 грудня 2009 р.
 
Звісно, що ні, пане Black
Ось лише з Вашої крайньої правої позиції наша поміркована точка зору здається ворожою? 
 
А якби Ви вчилися у школі, а не просто туди ходили, то знали би, що вбивали і грабували тоді поляків, євреїв, українців - та точно не москалів... (1932р) 
 
І братами вони не були, і прізвища мали різні, і... Читайте, одним словом. І більше думайте.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Адміністратор, 20:36 24 грудня 2009 р.
 
Цитата: До речі, про таке ось "вшанування". Учора таким чином "піарилися" трускавецька влада. Відзначали 77 років (дуже кругла і визначна дата) з дня смерті двох "героїв" (до числа подвигів відносяться вбивства, пограбування поштових відділень та банків).
Рейтинг: 0+ 0-
 
Цікавий, 20:45 24 грудня 2009 р.
 
А це ж не зі стелі. Офіційна біографія. 
Молоді люди загинули під час втечі після невдалого грабунку пошти. А взяли їх туди (грабунок), бо ті відзначилися у вбивстві і попередніх грабунках. Чи може, ми щось неправильно розуміємо, пане Цікавий
 
І давайте, щирі наші читачі, не віддалятися від теми статті. Якщо дорослі ще зрозуміють, на що йшли тоді люди - то Ви аж ніяк не поясните дітям цього. Згідні?
Рейтинг: 0+ -1-
 
Адміністратор, 20:56 24 грудня 2009 р.
 
Все ж таки шановний адмін до школи я ходив, а хтось таки прослухав, бо їх не вбили під час втечі, а стратили 24 грудня, а грабунок стався 30 листопада. І шкода, що він вийшов невдалий. Бо знову ж таки, Вам, напевно, поняття "ставленники" незрозумілі!
Рейтинг: 0+ 0-
 
Black, 21:01 24 грудня 2009 р.
 
Тобто поляки, які жили тут століттями, були "ставленники"? Чи кого Ви маєте на увазі?
Рейтинг: 2+ 0-
 
Адміністратор, 21:10 24 грудня 2009 р.
 
"Ось лише з Вашої крайньої правої позиції наша поміркована точка зору здається ворожою?" А Ви я так розумію - крайньо-лівої комуністичної позиції? :D
Рейтинг: 4+ 0-
 
Black, 21:10 24 грудня 2009 р.
 
Тобто поляки, які жили тут століттями, були "ставленники"? Чи кого Ви маєте на увазі? Маю на уазі не століття, а власне ті часи...
Рейтинг: 0+ -2-
 
Black, 21:11 24 грудня 2009 р.
 
Бачу, Ви уявлення не маєте про ліві погляди, якщо поміркованість "так" називаєте. 
 
І наостанок: шановні, надзвичайно добре виходить перекручувати зміст написаного, затягувати розмову у площину міжнаціонального і т.п. 
 
А хотілося, щоб зрозуміли одне - негоже було вчора під час негоди дітей тримати через таку роздуту подію. Ось і все.  
 
Подальші коментарі не в тему вважатиму флеймом.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Адміністратор, 21:33 24 грудня 2009 р.
 
з точки зору моралі правии адмін но якщо врахувати якіи то був час то праві двое !
Рейтинг: 0+ -1-
 
макс, 22:04 24 грудня 2009 р.
 
Шановні, про що Ви сперечаєтеся?! Всі ходять до церкви, вважають себе побожними людьми, а говорять такі нісенітниці! Чи не перша заповідь- НЕ УБИЙ, а друга- НЕ ВКРАДИ?! І ніхто не знайде в Біблії виключень! Жодна ідея не може називатися правильною, якщо заради її досягнення померла хоч одна людина!  
І не треба дітей виховувати на подвійних стандартах!
Рейтинг: 0+ -1-
 
Я, 22:58 24 грудня 2009 р.
 
І ще одне- в нас, як завжди, влада більше переймається мертвими , ніж живими. Правий Адміністратор: в теперешній час, коли епідемія ОРВІ та грипу, дітей не можна було збирати та тримати на холоді. Але ж кого то хвилює? Зате "галочка" поставлена- потішимося нашим псевдо-патріотизмом...
Рейтинг: 0+ -1-
 
Я, 23:04 24 грудня 2009 р.
 
Дякую, шановний пане Я за розуміння і тверезий погляд на речі.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Адміністратор, 08:08 25 грудня 2009 р.
 
Я не хочу знову флейму, але пану Я скажу одне - не треба втирати в мізки всяку лажу. Перечитайте шановний Біблію ще раз та добре вивчіть Заповіді Божі)))) Не убий - лише п"ята. А не вкради тільки сьома.А Адміну я хочу побажати - закругляйте культ власної особистості - це псує вам імідж. Бо якщо точка зору з вашою співпадає ви ледь не плазуєте, де троха критики і незгоди - ядом плюватись починаєте ;D На цьому полеміку з даного питання закінчую. (Можливі подальші коменти у випадку брєдятіни)!
Рейтинг: 1+ 0-
 
Black, 09:10 25 грудня 2009 р.
   
Адміністратор, 09:14 25 грудня 2009 р.
 
Дуже тішить, що Black все ж таки читає Біблію, але гнітить те, як він під себе її інтерпретує. А ще цікавіше, що Заповіді, виявляється , є лажою та брєдятиною, якщо вони не вписуються у світосприйняття Black.  
Сумно...
Рейтинг: 0+ 0-
 
Я, 11:21 25 грудня 2009 р.
 
2 Я в дискусію з цього приводу не вступатиму! Хоча дещо уточну - стосовно Біблії та Заповідей вислови "Лажа" та "Брєдятіна" я точно не вживав!
Рейтинг: 0+ -1-
 
Black, 13:18 25 грудня 2009 р.
 
А ніхто і не збирався ні з ким дискутувати. Це просто констатація фактів. :sigh
Рейтинг: 1+ 0-
 
Я, 15:39 25 грудня 2009 р.
 
пане адміністратор, який абзац був написаний про пана Сушка такий же абзац написаний і про вшанування "двох героїв", як ви висловилися такий же абзац і коментую я статтю як взаголом так і кожну думку зокрема. І знаєте, шановний автор статті, якшо це новина то будь ласка висловлюйте її як новину, а не як власну думку, я про "Тому велике спасибі нашим дорогим вчителям, які майже задарма віддають дітям все найкраще", ні у якій газеті або поважаючому себе інтернет виданні немає такого, тому що новину виставляють для усіх, для різних точок зору!  
 
і для пана "Я" оце ваше "Жодна ідея не може називатися правильною, якщо заради її досягнення померла хоч одна людина!  
І не треба дітей виховувати на подвійних стандартах! " особисто я згоден але тоді до міністерства яке придумує шкільну програму, адже з уроків філософії нам відомі різні думки знаметих філософів наприклад "“Мета виправдовує засоби”, — це висловлювання Макіавеллі"
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 19:08 25 грудня 2009 р.
 
bodja, у шкільній програмі нема таких "вшанувань". Їх придумують керівники на місцях, що вислужитися. Так було колись, так є і зараз. А все навантаження йде на вчителів, тому їм і подяка. 
 
А якщо свою думку не будемо висловлювати ми, вільна преса, - то хто ж буде? Куплені "поважаючі себе" газетки?
Рейтинг: 0+ -1-
 
Адміністратор, 08:54 26 грудня 2009 р.
 
Згоден з Bodja цілком та повністю. І також до Адміністратор: вільна преса, інтернет видання та ЗМІ мають насправді не висловлювати думку (стосується новин), а об"єктивно освітлювати події. А вже висновки мають робити читачі, глядачі, слухачі. А вот "думка про...", має бути присутня (за бажанням автора чи редакцій) у всіляких там розслідуваннях, історіях і т.д. і т.п... Хоча з "купленими "поважаючими газетками" я також згіден. Мав власний досвід працюючи в газеті, що працювала на ентузіазмі. І коли в неї появився власник, м"яко кажучи керуючий замість редактора - я від неї практично відвернувся, хоча й зберігаю добрі стосунки з працівниками.
Рейтинг: 0+ -1-
 
Black, 09:30 26 грудня 2009 р.
 
Хто автор статті? Невже то така таємниця?
Рейтинг: 0+ 0-
 
А, 17:31 27 грудня 2009 р.
 
Поки ви сперечаєтесь, Росія має повне право захищати у Трускавці права росіян. Білас і Данилишин воювали на рідній землі проти поляків. А здали їх українці. Трускавецька влада нічого до націоналізму не має, але використовує річницю загибелі героїв задля власного піару. Москалям, ляхам і жидам того й треба: аби українці сперечалися між собою й ганьбили імена хлопців, які воювали за незалежність України.
Рейтинг: 0+ -2-
 
Бандерівець, 11:28 28 грудня 2009 р.
 
От вам і демократІя по -українськи.Прави американцІ:дурних українців шапками мож закидати.От у них люди всіх національностей живуть.а розділяють тільки на мудрих і дурних.А у нас, українців, ще на червоних, рожевих, голубих, ...помаранчових.А як ткнеш пальцьом, то однаково від всіх смердить ЦИБУЛЕЮ. :grin :grin :grin
Рейтинг: 0+ -2-
 
жополиз, 14:42 09 січня 2010 р.
 
Шановні дрогобичани і решта,  
Дійсно не варто гризтися між собою, який сенс? На декількох інших укр.сайтах можна знайти цікаву полеміку щодо того, що відбувається зараз в укр. освіті, і це тема окремої поважної розмови, скоріше за все не тут, бо даний сайт якось виключно зациклений на місцевій тематиці (польоту немає, з ширшою перспективою :) з цілим пошануванням до адміну).  
В школі навчають таких перлів, як напр. "Україна захистила Європу від татаро-монгольської навали" (цього вчили ще мене), чи що Велика кн.Ольга розмовляла по українськи. Чи вивчення поезії Вакарчука - no comments. Як писали на одному з форумів, вирощуємо оранжевий планктон. Колись пристрастно вивчали історію КПРС, тепер України -це в мене був головний предмет на першому курсі ДДПІ, замість профільного.Окрема тема -вивчення такого предмету як валеологія.  
Пишу про освіту, бо працювала вчителем 10 років, тепер вже 3 роки тримаюся здаля від цього, але не байдужа до того, що вкладають до голів молодого покоління, бо це майбутнє краю.
Рейтинг: 0+ 0-
 
юлія aka народжена в СРСР, 12:50 16 січня 2010 р.
 
Ви знаєте, шановна Юлія, риба гниє з голови. Це так. Але ж чистити її починають з хвоста. Тому такі питання, як освіта, зміст її та викладання, слід розчинати саме на місцях.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Адміністратор, 17:43 16 січня 2010 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2019 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3941 день)