Версія чи утопія, або Чи не пора покласти край фальсифікації історії нашого міста?

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Садовий   
18.05.2013
Герб ДрогобичаЯ народився, виріс та мешкаю в Дрогобичі і, звісно ж, не байдуже ставлюся до історії рідного міста, особливо, коли робляться спроби фальсифікації щодо часу його заснування. Дивує, з якою наполегливістю (а тягнеться це роками) Леонід Тимошенко, декан історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка доводить, що нашому місту всього 630 років. Єдиний його аргумент – перша згадка в архівних документах. Стосовно Дрогобича – це друга половина ХІV ст.

Наведу яскравий приклад, чому не завжди варто довіряти архівам. Згідно з першою згадкою про Львів, роком заснування міста вважають 1256р. Однак в архівних документах записано: "Коли горів Холм у 1256р., пожежу видно було у Львові". Отже, Львів існував до того вже багато років, але оскільки тут згадується вперше, то цю дату прийнято вважати роком заснування Львова.

Щоправда, Л.Тимошенко інколи акцентує увагу на необхідності проведення археологічних розкопок з метою кращого вивчення історії нашого міста. Однак, не згадує, що вони проводились ще в радянські часи, а саме в 50-их рр. минулого століття. Яскравим свідченням цього є праця О.Ратича "Древньоруські археологічні пам'ятки на території західних областей УРСР", яка вийшла в Києві у 1957р. В ній зазначається: "Дрогобич – старовинне українське місто. Археологічні пам'ятки свідчать про те, що тут існувало укріплене поселення ще в період Київської Русі" (стор. 7). Тут, як кажуть, коментарі зайві. Така інформація не буває голослівною.

Варто підкреслити, що саме завдяки археологічним дослідженням вчені встановили орієнтовний вік Києва. В 1982 р. пошта СРСР випускає марку, присвячену 1500-річчю заснування міста, попри те, що про це не існує письмових архівних підтверджень. Перша згадка про Київ датується 862 роком. Залишається незрозумілим, чому Л.Тимошенко не бере цей факт до уваги, досліджуючи історію Дрогобича.

У 2000 р. місто Керч відзначало своє 2600-річчя, однак вперше згадується на Тмутараканському камені (Таманський півострів) лише в 1068р. У 2001р. місто Полтава відзначало своє 1100-річчя, однак вперше згадується в архівних документах під назвою "Лтва" у 1174р., а під назвою "Полтава" лише в 1430р.

Звідси робимо висновок, що не існує юридично підтвердженої постанови, згідно з якою визначення віку того чи іншого міста повинно базуватися виключно на першій згадці в архівних документах.

Незайвим буде згадати про сіль, завдяки якій постало наше місто. Дивує те, що історик не знає коли був закладений сільзавод. Знаючи, не стверджував би, що місту 630 років. У 1919р. у Львові польською мовою виходить праця доктора Мечислава Орловича "Путівник по Галичині", де він пише: "Дрогобицький сільзавод закладений ще у 1340р." (стор. 249). Виходить, він споруджений в першій половині ХІV ст., а за версією Л.Тимошенка історія Дрогобича бере свій початок з другої половини цього ж століття, тобто з першої згадки в архівних документах. Тоді, згідно з версією історика, сільзавод мав би бути значно молодшим, що суперечить дослідженням фахівців. Зрозуміло, що сіль добували тут набагато раніше, адже його не могли будувати серед пустелі чи незораного поля. Аналогічним прикладом є бориславська нафта, яку видобували задовго до зведення Дрогобицького нафтопереробного заводу.

Очевидно, варто хоча би інколи переглядати праці істориків, котрі жили задовго до нас, оскільки саме в них міститься найбільш достовірна інформація. Що було би, якби сучасники не рахувалися з доробком таких відомих вчених як М.Грушевський (1866-1934), М.Костомаров (1817-1885), М.Аркас (1793-1866) та ін.? Відтак, аби довести свою версію про те, що Дрогобичу 630 років, Тимошенкові необхідно буде довести, що усі історики ХІХ-ХХ ст., які вивчали минуле нашого міста, помилялися. Для нього це буде шлях важкий і тернистий, оскільки професор перший запропонував змінити вік Дрогобича. Якщо свого досягне, то, очевидно, стане світилом науки.

У праці "Дрогобич вільне королівське місто і його костели", яка вийшла у Варшаві в 2001 р. поляки чітко розділяють два періоди в історії міста: "Дрогобич часів руських" та "Дрогобич в паньстві Польськім 1340-1772". Це ще один факт не на користь версії Л.Тимошенка. Про наступні періоди історії нашого міста розмова окрема.

Доречно буде згадати і про муровану церкву Пречистої Діви Марії, яка знаходилася на місці костелу ще задовго до його зведення. Цікаво, чи дає професор якусь інформацію про неї своїм студентам і чи знає взагалі про її існування? В костелі у вівтарній частині справа збереглися елементи романської архітектури ХІІ-ХІІІ ст., що свідчить про те, що там до початку зведення костелу вже розташовувалася мурована церква, бокові стіни якої збереглись. Вони були відкриті працівниками Укрпроектреставрації ще у 80-их рр. минулого століття. Також там повністю збереглася ніша, в котру клали церковні реліквії. Частково розкриті арки на фасаді і при бажанні все це можна оглянути.

Ще одним доказом цього є праця Бенедикта Площанського "Королівскій вольный городъ Дрогобычъ", яка вийшла у Львові в 1867р. Автор пише: "… нарешті визначив руську церкву Пречистої Діви на костел для пришельців римського послухання з Польщі та Саксонії" (стор. 5). Зробив це польський король Казимир Великий у 1339 році, а у 1392 р. церкву вирішено перебудувати на костел.

І, нарешті, подаю найпереконливіший доказ існування нашого міста в часи Галицько-Волинського князівства. Відомий дослідник, який майже тридцять років присвятив вивченню історії Дрогобича та його сакральних споруд Лев Скоп, запропонував мені відвідати з ним костел і показав давній напис на стіні вгорі справа на рівні хорів, який добре зберігся. Він свідчить, що (переклад з польської): "Казимир ІІІ Великий після злучення Русі з Польщею в році 1339 надає місту Дрогобичу право взяти за герб міста топи соляні. Визначив на костел парафіяльний для осідлих в Дрогобичі католиків латинських церкву Руської Панни Марії".

Важливим є й те, що Дрогобич згадується тут як місто.

Тобто ще у 1339р. місто отримало від польського короля право на свій герб (топи соляні) і необов'язково бути істориком, аби зрозуміти, що Дрогобич вже тоді був досить великим, отже, викреслювати цей період з його історії неприпустимо. Право на герб у середньовіччі не могло отримати якесь незначне, невеличке поселення. Церква Руської Панни Марії, згадана в написі – ще одне свідчення існування міста задовго до 1339 року.

Відомий польський історик Мсціслав Мсцівуєвський у своїй праці "Z DZIEJOW DROHOBYCZA", яка вийшла в Дрогобичі у 1935 р. зазначає, що найстаріша частина міста "Зварич" за руських князів була добре укріплена (ч.І, с.64).

Отже, маємо незаперечні докази існування нашого міста в період Галицько-Волинського князівства, тобто кінця ХІ – першої половини ХІV ст.

"Не довіряють п.Тимошенку, то, може, довірятимуть усьому університету?" – запитує історик.

Малоймовірно, щоби наш славний педуніверситет повірив в утопію пана професора, якою він, щонайменше, ризикує дискредитувати своє високе наукове звання.

P.S. Підозрюю, що аргументи проти версії Л.Тимошенка, наведені мною, ні в чому не переконають професора. Проте автор цих рядків переслідує більш скромну мету – донести до широкого громадського загалу достовірну інформацію стосовно історії нашого міста, а відтак застерегти представників влади, депутатів, які вірогідно, розглядатимуть це питання на найближчій сесії міської ради, від фатальної помилки. Україна й без цього завжди потерпала і потерпає від фальсифікації власної історії. Врятуймо від цієї гіркої участі хоча би наш рідний Дрогобич.

Переглядів: 5631

Коментарі (28)
 
Як би ми вчились так як треба, той мудрість би була своя...
Рейтинг: 7+ 0-
 
микола, 07:27 18 травня 2013 р.
 
Тимошенко стверджує, що Дрогобич існував задовго до першої писемної згадки, більше того, він проводить археологічні розкопки, і точно це знає.  
Але, у всьому світі датою заснування міста вважають першу писемну згадку. Це як аксіома в математиці. Навіщо виставляти себе на посміховисько, приписуючи роки? 
Краще допоможіть професору ділом- зберіть гроші на розкопки, тоді це буде справжній патріотизм, а не бла-бла-бла, яке вже всім остогидло.
Рейтинг: 12+ -15-
 
Злий Собака, 09:07 18 травня 2013 р.
 
дуже ВАМ вдячна за такий розумний коментар. Хай ВАМ щастить.
Рейтинг: 6+ -2-
 
до п. Миколи, 10:27 18 травня 2013 р.
 
Шановні професора, доктора, нуковці ..і т.д. займіться чимось іншим.А гроші краще б було би позбирати бідним дітям - сиротам, або позабирати певні суми від тих, які розікрали все що ще було і ну ніяк не наідяться!
Рейтинг: 8+ -8-
 
Займіться чимось іншим ..., 10:55 18 травня 2013 р.
 
Як на мене, то нехай спочатку п. Тимошенко доведе, що він Історик. Справжні дослідники історії не засідають в деканських кріслах, їм просто ніколи. Ось вигулькнув п. Тимошенко і виголошує, що він один знає скільки місту Дрогобичу років. Бо він, бачте, знайшов в архіві першу згадку про Дрогобич. Хто зна, чи то перша згадка? Може це лише вперше її п. Тимошенко побачив? Ніхто не знає про вік Дрогобича, а лише п. Тимошенко знає ліпше. Як писав наш класик: «…Я, доктор Бессервіссер, знаю і тверджу, що се абсурд – значить, я ближче до правди, я більший учений…»
Рейтинг: 12+ -5-
 
, 14:11 18 травня 2013 р.
 
Не гоніть на Льоню криси підвальні
Рейтинг: 6+ -9-
 
кака, 14:26 18 травня 2013 р.
 
Володимир Садовий-це нове псевдо Романа Пастуха?
Рейтинг: 3+ -9-
 
Цікаво, 14:30 18 травня 2013 р.
 
Прикро читати публікації, які за свою мету ставлять не з'ясування правди в науковій площині, а навмисе поливання брудом тих небагатьох науковців, які є в Дрогобичі!
Рейтинг: 7+ -13-
 
, 14:57 18 травня 2013 р.
 
Шановна редакціє «Дрогобич Інфо» та читачі. Вже от декілька місяців спостерігаю за полемікою, яка ведеться на трьох популярних електронних газетах Дрогобича: «Дрогобич Інфо», «Майдан», «Галицька Зоря». В основному дискусія побудована на суперечці – скільки років Дрогобичу?, а також на тому, що непрофесіонали «аматори-краєзнавці» хочуть створити сенсацію у своєму колі шанувальників. Прочитавши останню безглузду статтю таких аматорів, хочу зробити деякі підкреслення з цього приводу. Як уже прозвучало у коментарях, історична наука має свої критерії від яких повинна відштовхуватись, щоб вона дійсно називалася наукою, а не захопленням чи пристрастю, як це виходить у «знаних псевдо-краєзнавців-дослідників». Дійсно, за принципами наукових історичних досліджень, вік села чи міста визначається саме від першої писемної згадки (це як у геометрії «Теорема Піфагора» і т.д.), яка повинна бути чітко зафіксована у тому чи іншому писемному джерелі тощо. Про напис на колоні в середині костелу мені відомо, що його було зроблено саме в другій половині XVIII ст. а не у 1339 р., як вказано на «малюнку», а це свідчить про те, що зараз я можу взяти фарбу, і на будь-якому паркані написати, що «у 1240 р. татари обложили не Киїів, а Дрогобич» і це вже, як стверджує автор цієї статті та і автори аналогічних інших (зокрема про Дрогобицький триптих тощо) має слугувати новою версією, щодо трактування віку Дрогобича. Ніхто не заперечує, що на території Дрогобича, ще до першої писемної згадки існувало поселення, але чи це був Дрогобич, чи Перший чи Другий Бич невідомо, оскільки не збереглося окрім легенд, жодної фіксованої у джерелах інформації. А щоб це доказати, то звичайно потрібні масштабні археологічні розвідки, які б дали нові археологічні джерела, а ті, натомість розставили всі крапки над «і». Це аналогічно, стосується і сіл Дрогобиччини чи всієї України, яким «аматори-краєзнавці» роздають по 2 тисячі, а подекуди й 3, 5 тисячі років. Це просто нісенітниця! Тому закликаю читачів, та адмін, перш ніж читати і друкувати такі публікації, потрібно знати, чи фахові вони, чи просто роздуми-есе, і на основі цього уже давати їм назви, а не очорнювати людину (професора Леоніда Тимошенка), яка має, на відміну від дописувачів – фахову історичну освіту, визнання в Україні та європейських країнах, набуті чималі знання у процесі роботи впродовж десятків років у вітчизняних та зарубіжних архівах тощо. В свою чергу – раджу авторам подібних публікацій, перш ніж «лізти» в історію як науку, вступити на будь-який історичний факультет любого вузу України, щоб отримати елементарні знання, якими повинен володіти історик, або самотужки ознайомитися бодай з елементарною історичною літературою, а уже потім братися за вивчення історії міст чи сіл України. На кінець додам, що такі нісенітні публікації призводять до того, що простий читач, в ході ознайомлення з ними, просто-на-просто не зможе в майбутньому усвідомити правдиву істину тої чи іншої події, факут – а це в свою чергу пригнічуватиме національну свідомість будь-якого українця.
Рейтинг: 9+ -12-
 
, 17:24 18 травня 2013 р.
 
Вельмишанований пане, історик - фахівець! Це стосується тільки мене, бо може комусь і не сподобається оце все що тут пишу, але це тільки моя думка! на даний час, особисто мені всеодно скільки років має Дрогобич\кажуть що більше 900 років\, зараз треба робити все щоб викорінити оцей воровской режим, який як спрут оповив Украіну! Ви.пане, дивилися що сьогодні відбувалося в КИЄВІ! З Східноі Украіни привезли блатяків які почали бійки з представниками опозиціі! Украіна по-суті загинається, іі розкрадають кримінальні авторитети і вори в законі! Люди помирають від неналежного медичного лікування, бо все за гроші! виіжджають за кордони, щоб не померти з голодухи! А ви тут починаєте нагнітати всякі негаразди - скільки років Дрогобичу! Змінимо киівську воровську владу, дамо належне життя всім украінцям, всі тим хто незалежно від націі любить Украіну, а потім будемо займатися нашим рідним містом! Слава украінському народу!
Рейтинг: 6+ -3-
 
До "історика - фахівця "....., 17:55 18 травня 2013 р.
 
БУ-ГА-ГА, а хто такий цей Леонід Тимошенко, щоб його думка була варта уваги. Якийсь смішний хлопака вирішив зробити історичне відкриття. Вдома на кухні під столом нехай виголошує свої гіпотези
Рейтинг: 4+ -10-
 
смішно, 18:21 18 травня 2013 р.
 
Хтось пів життя пє горівку, а потім півжиття пише книжки, про то шо горівка убиваэ і від неї вимирають клітини мозку, а хтось усе життя займається наукою...і ше й мусить реагувати на плітки неграмотних псевдокраєзнавців, тіпа Цветкоава, Пастушка і Садового. Коротче історія така: "в Саду цветут Цветы, и на них пасетца Пастух".
Рейтинг: 2+ -9-
 
Юра, 18:26 18 травня 2013 р.
 
Вельмишанований Опоненте! Це не я нагнітаю негаразди – а Ви. Я ж навпаки намагаюся донести до читача як все має бути в дійсності, тому і закликаю до поваги історії як науки, адже з латині «Historia est magistra vite», що означає – "Історія є вчителька життя" – тобто правдива історія саме й сприятиме подоланню вищеозначених Вами проблем, оскільки вчить людину жити на помилках своїх попередників (це насамперед політична історія). Щиро дякую за коментар.
Рейтинг: 4+ -2-
 
, 18:32 18 травня 2013 р.
 
Прочитав дві думки: відомого дослідника Володимира Садового та невідомого автора коментаря, який чомусь ховається за ніком "історик-фахівець". Кожна думка має право на визнання, однак, шановні дописувачі, будь ласка, ніколи не переходьте межу ввічливості і взаємоповаги, як це часто трапляється. 
У мене також є своя думка з даного питання, яку нікому не нав'язую, оскільки humanum errare est. Поважаю і наших науковців, і активних дослідників. Але, якщо вік дерева можна визначити за кількістю кілець на зрізі, то вік людини, яка втратила пам'ять і документи, паспортистки визначають "на око". 
Припустимо, що Дрогобичу не понад 900 чи 1000 років, а трохи більше 600. То ж все-таки, що своїми твердженнями домагається вчений Л.Тимошенко: святкувати відтепер трохи більше 630 років? 
Шановний пане історик, Ви самі собі ж і заперечуєте, як у своїй статті заперечував Леонід Тимошенко на сайті "Трускавецький вісник". Ось Ваші слова: "Щоб це доказати, то звичайно потрібні масштабні археологічні розвідки, які б дали нові археологічні джерела, а ті, натомість розставили всі крапки над «і»". Тож може перш, ніж робити резонансні заяви, що місто помолодшало, слід провести ґрунтовні археологічні розкопки, і аж тоді резюмувати: Дрогобичу - стільки-то років? 
Тепер щодо писемних згадок. Доводжу до Вашого відома, що цілком на них не варто покладатися і поспішати констатувати дати як остаточні. Зобов'язаний Вам нагадати про масштабні фальсифікації історії України, а саме всієї документації про події, імена, явища, які розпочав українофоб Петро І, - той самий хворобливий московський царьок, якого уму-розуму навчав українець Іван Мазепа. Фальсифікація історії України, нагадую Вам, продовжувалася і тривала в часи окупації України московським режимом СРСР і триває, наголошую, досі! Що робилося з документами, що складали величезну наукову цінність, думаю, нагадувати буде зайвим. Тому перш, ніж робити гучні заяви, які перекреслюють прийняті за основу історичні довідки, варто логічно довести до кінця незавершені археологічні дослідження. 
Чесно, дивно ми виглядатимемо в очах світової спільноти: спочатку Дрогобич відсвяткував 920 років, через рік-два раптом відсвяткує 632 роки, а через 10 (20, 30) років десь в архівах якийсь черговий вчений-історик знайде документик, який засвідчить, що Дрогобич був позначений на карті ще на витоках заснування Київської Русі, і за сіллю сюди їздили десь у Х ст. н.е. Скільки тоді будемо відзначати Дрогобичу і кого тоді назвемо "аматором"? 
З повагою до сторін дискусії,  
Юрій Федчак
Рейтинг: 13+ -4-
 
Юрій Федчак, 18:32 18 травня 2013 р.
 
А кто такой етот Пастух ? ето случайно не тот кто работал когдато на КГБ с Верштянским и Левенским и писал стихи против УГКЦ? Да ето он! А вот кто такой Садовой вообще не знаю( Извините
Рейтинг: 4+ -2-
 
Анатолий с Мелитополя, 18:33 18 травня 2013 р.
 
А хто такой Анатолий с Мелитополя?
Рейтинг: 4+ -2-
 
ти шо тут робиш бомко?, 18:41 18 травня 2013 р.
 
Мой отец работал в службе, а мать родом с Дрогобыча, и я родилса в Дрогобыче
Рейтинг: 1+ -2-
 
Анатолий с Мелитополя, 19:19 18 травня 2013 р.
 
Друже! Ти напевно не забув украінськоі мови, якщо колись народився в славетному і старовинному місті Дрогобичі! Тобі, друже, повезло! Дрогобич, не мені тобі розповідати, європейське місто! Роман Пастух, Садовий - це наші журналісти! В КГБ з них ніхто не служив! Якщо ти, друже, не призабув, в нашому місті живуть в своій більшості хороші люди! Пишуть люди, бо свобода слова і демократія! приіжджай в місто де ти, друже, колись народився.Якщо твоі батьки живі, то передавай ім привіт з Дрогобича.Будь здоров.Всього тобі самого кращого!
Рейтинг: 8+ -1-
 
Анатолію...., 20:18 18 травня 2013 р.
 
Шановні пани! Не гризіться через дурниці. Кому яка різниця, з якої сторони яйце їсти: з загостреної чи з округлої :) Будь-якій розумній людині зрозуміло, що істини не знає ніхто, і претендувати на неї (принаймні) СМІШНО !
Рейтинг: 5+ -1-
 
До п. Юрія та п.Богдана (той, , 23:33 18 травня 2013 р.
 
Люди не повинні сваритися через те, чого насправді й вони не знають. Їхні дебати, суперечки не мають права бути агресивними, бо навіщо зло? Чим воно допоможе в наукових пошуках? Я собі мислю, що розмови їхні мали б виглядати приблизно так: "Пане Леоніде, я знайшов ось таке в документах..", " дивно, я це також знаходив, чи читав, а ось вже маю підтвердження, що все насправді виглядає інакше.Давайте разом подумаємо. Або винесемо на обговорення, може ще хтось має якусь інформацію" Та в пошуках істини друзями треба ставати, а не ворогами. А то - не смій, то царина моя. Хто ти тут? Ну і що? Ще двоє людей стануть ворогами. ХЇіба це добре?
Рейтинг: 7+ 0-
 
Думаю, що сваритися не варто, 14:56 19 травня 2013 р.
 
Доктрина Аллена Даллеса 
 
Директивы Аллена Даллеса, военного советника США в 40-50-е годы, представляют собой рекомендации к разрушению Советского Союза изнутри. 
 
К сожалению, сейчас мы видим, что многое из того, что «завещал» Даллес сбылось. Но это не означает, что война проиграна. И, в том числе, против фальшивых «культурных» ценностей и людей, их нам несущих, нужно вести непримиримую борьбу, создавая нечто Новое, Сильное и Высшее... 
 
Из Доктрины Аллена Даллеса (1945 г.): 
 
«Окончится вторая мировая война. Как-то всё утрясётся, устроится. И мы бросим всё, что имеем, всё золото, всю материальную мощь на оболванивание русских людей. Посеяв там хаос, мы незаметно подменим их ценности на фальшивые и заставим их в эти ценности верить. 
 
Мы найдём своих единомышленников, своих помощников и союзников в самой России. Эпизод за эпизодом будет разыгрываться грандиозная трагедия гибели самого непокорного на земле народа, окончательного угасания его самосознания. 
 
Из литературы и искусства мы постепенно вытравим их социальную сущность, отучим художников, отобьём у них охоту заниматься изображением, исследованием тех процессов, которые происходят в глубинах народных масс. 
 
Литература, театр, кино — всё будет изображать и прославлять самые низменные человеческие чувства. Мы будем всячески поддерживать и поднимать, так называемых, художников, которые станут насаждать и вдалбливать в сознание культ секса, насилия, садизма, предательства — словом, всякой безнравственности. 
 
В управлении государством мы создадим хаос, неразбериху. Мы будем незаметно, но активно и постоянно способствовать самодурству чиновников, взяточников, беспринципности. Честность и порядочность будут осмеиваться и никому не станут нужны, превратятся в пережиток прошлого. 
 
Хамство и наглость, ложь и обман, пьянство и наркоманию, животный страх: и вражду народов, прежде всего, вражду и ненависть к русском народу — всё это мы будем ловко и незаметно культивировать. 
 
И лишь немногие, очень немногие будут догадываться или понимать, что происходит. Но таких людей мы поставим в беспомощное положение, превратим в посмешище, найдём способ их оболгать и объявить отбросами общества... 
 
Мы будем расшатывать таким образом поколение за поколением… Мы будем драться за людей с детских, юношеских лет, будем всегда главную ставку делать на молодёжь, станем разлагать, развращать, растлевать её. Мы сделаем из них космополитов».
Рейтинг: 2+ -7-
 
для димократив та наволочи, 18:23 19 травня 2013 р.
 
...Перша письмова згадка (згадується в архівних документах) про Погірці відноситься до 1357 року. Через село у той час проходив «соляний» шлях з Дрогобича до Львова... - Вікіпедія (про село Погірці) пише про відомий Великий Соляний шлях, який пролягав з Дрогобича крізь те село до Львова. 2013-1357=656 років. Отже, на той час Дрогобич вже був розвиненим містом!
Рейтинг: 8+ 0-
 
Дрогобич старезне місто, 01:12 20 травня 2013 р.
 
Тустань — ранньосередньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах), у Сколівському районі Львівської області, поблизу с. Урич, що на південь від міста Борислава та південний схід від селища Східниці Тустань була волосним центром та митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича до Закарпаття та Західної Європи. - Вікіпедія.
Рейтинг: 8+ 0-
 
Дрогобич старезне місто, 01:16 20 травня 2013 р.
 
На вікіпедію сьогодні посилаються у своїх працях Володимир Пограничний (встп до Пересопниці нгаписаний виключно з інтернету-плагіат), а також Володимир Садовий, який думає шо вікіпедія це знання № 1. Це туфта, Сьогодні вікіпедію може змінити кожен, навіть українофоб. Усі ці писання це повний діотизм, а творці цієї історії аматори-діоти.
Рейтинг: 3+ -5-
 
Андрій, 17:16 20 травня 2013 р.
 
та дрогобич заснувалт древні май*я та іноплонетяни близько декілька тисяч років тому а потім віднайшли його древні українці і дороги при тому залишилися тіж :grin
Рейтинг: 4+ -3-
 
Микольцьо, 12:52 21 травня 2013 р.
 
Садовий молодець!
Рейтинг: 3+ -2-
 
я, 19:44 21 травня 2013 р.
 
Шановні високоповажні, достойні і недостойні, і навіть пристойні! А про що ви сперечаєтеся: про хто-зна якої давності часи, коли ще навіть вами й близько не пахнуло? Звідки ви можете це знати- скільки років місту, світові і всесвіту? Ви що- жили тоді, нюхали порох тих часів? Художній свист про щось не є показником знання- це, радше, просто спроба подружити власний мозок зі своїм же ж розумом! І чого ці дві субстанції так довго ходять ногами у тілах не купно, а одне наліво, інше- направо? Все це видавання книг здалобся бути з чистими сторінками- нехай би діти мали дешевші зошити для теперішнього знання. А то стільки вже всілякого мотлоху понавидавано, а девіз у нього- незмінний: історія вчить лише одне- нічого не вчить!
Рейтинг: 0+ -4-
 
!, 14:26 22 травня 2013 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)