Виставка сірникових мініатюр у Дрогобичі Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Ігор Гриник, автор світлин   
11.01.2014
Орест робить копії будівель та різні споруди із сірниківУ Народному домі ім. Івана Франка представлена виставка виробів Ореста Плешівського. Свої творчі задуми митець втілив за допомогою… сірників. До уваги відвідувачів виставки - мініатюрні споруди Дрогобича, Львова та інших міст України. Для виготовлення робіт використовувались лише сірники, універсальний клей та лак.

(натисніть на фото для перегляду, всього 27 фото)

Коментарі (11) | Переглядів: 4811

Детальніше...
 
Виставка листівок колекціонера Володимира Садового Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Володимир Дим   
05.01.2014
Виставка поштових листівок на тему Різдва3 січня 2014 року у приміщенні дрогобицького палацу мистецтв відбулася виставка краєзнавця, колекціонера, письменника Володимира Садового. У ній він представив на огляд значну колекцію поштових листівок довоєнного та післявоєнного періоду, які не завжди легально розповсюджувалися на західних теренах України і безпосередньо на Львівщині.

Коментарі (20) | Переглядів: 4465

Детальніше...
 
Танець – це і насолода, і наполеглива праця Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Юрій Федчак   
01.01.2014
Танцювали вихованці дитячого ансамблю Оксамит30 грудня у залі міського Будинку культури лунала музика, під яку кружляли пари. Це – вихованці відомої школи танців "Оксамит". Минає 26 років з часу її заснування у Дрогобичі, тож діти та молодь демонстрували своїм батькам те, чому навчилися. Побував на цьому показі й автор цих рядків.

(натисніть на фото для перегляду, всього 18 фото і 1 відео)

Коментарі (5) | Переглядів: 7162

Детальніше...
 
Святий Миколай традиційно – в українській діаспорі Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Людмила Бєлинцева, голова ОУТЛ   
25.12.2013
Святий Миколай із Дрогобича побував в Латвії20 грудня в Ризі пройшло традиційне українське свято Миколая. Цього разу до нас в гості завітав Львівський областний академічний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича на чолі з заслуженим діячем мистецтв України, директором, художнім керівником театру Миколою Гнатенко. А вже наступного дня дрогобичани вітали зі Св. Миколаєм українців товариства "Ятрань" у м. Вангажі.

(натисніть на фото для перегляду, всього 16 фото)

Ваш коментар буде першим | Переглядів: 1984

Детальніше...
 
З України – з любов'ю! Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Юрій Федчак   
15.11.2013
Українці в СмілтенеУ п'ятницю 1 листопада повітря центральної частини латвійського містечка Смілтене було наповнене чудовим ароматом: гості з України готували козацький куліш та частували ним всіх охочих, а до цієї національної страви перехожим пропонували також український хліб і сало. У складі української делегації були дрогобичани, адже два роки тому з Смілтенським краєм було підписано офіційний договір про співробітництво.

(натисніть на фото для перегляду, всього 34 фото і 4 відео)

Ваш коментар буде першим | Переглядів: 4477

Детальніше...
 
Дрогобицький театр розпочав ювілейний сезон драмою Івана Франка "Украдене щастя" Надрукувати
Культура, мистецтво
13.11.2013
Театр у ДрогобичіПрем'єрою драми з сільського життя "Украдене щастя" Івана Франка розпочав 75-ий театральний сезон Львівський музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича.

(натисніть на фото для перегляду, всього 1 фото)

Коментарі (11) | Переглядів: 10126

Детальніше...
 
Дні української культури в Литві не обійшлися без 10-ої школи! Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Діана Грицай   
13.11.2013
Український театр із ДрогобичаЧи може бути щось приємніше, аніж мандрівка, а особливо, коли вона пов'язана із пізнанням нових країв, означена творчістю, очікуванням успіху. Про що я, - спитає читач. Та про неймовірну поїздку у Прибалтику. Справа в тім, що віднедавна у співпраці школи ЗОШ №10 та парафії священомучеників Якима, Северина та Віталія було створено оригінальний театр, а точніше аматорську акторську групу "Театр на ходулях", наставником і надихачем якої є непересічна особистість – отець Андрій Бунь, який є також учителем цієї школи.

Ваш коментар буде першим | Переглядів: 277

Детальніше...
 
Дрогобич у фокусі ретро Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Тетяна Думан   
12.11.2013
Старі листівки Дрогобича на виставціУ музеї "Дрогобиччина" відкрилась виставка "125 кадрів давнього Дрогобича" (виставка листівок з приватної колекції Володимира Садового – дрогобицького колекціонера та краєзнавця). Колекцію давніх листівок Дрогобича, представлену на цій виставці, Володимир Садовий збирав понад 10 років і вона постійно зростає. Поки тривала підготовка виставки, колекціонеру вдалося придбати ще цілий ряд унікальних листівок . Тож глядачі мають нагоду оглянути не 125, а вже 132 давні кадри нашого міста.

Коментарі (2) | Переглядів: 2782

Детальніше...
 
"Тепловий" борг спонукає колектив ансамблю "Верховина" до страйку Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Юрій Федчак   
22.08.2013
ВерховинаЧерез заборгованість перед КП "Дрогобичтеплоенерго" колектив Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України "Верховина" може залишитися без заробітної плати. Борговий зашморг наразі розв'язати неможливо. Про це на прес-конференції розповів представникам місцевих мас-медіа директор ансамблю Зорян Ацедонський.

(натисніть на фото для перегляду, всього 3 фото і 4 відео)

Коментарі (14) | Переглядів: 3379

Детальніше...
 
Піснями і танцями Дрогобич вітав з уродинами польське місто Гостіно Надрукувати
Культура, мистецтво
20.08.2013
ВерховинкаДелегація з Дрогобича, у складі якої були вчителі та учні ЗОШ №1, а також вихованці зразкового ансамблю пісні і танцю "Верховинка" Народного дому ім. І. Франка повернулася з фестивалю, який днями відбувся у польському місті Гостіно. На фестивалі, що проводився до святкування дня міста Гостіно, свою творчість, крім українців, демонстрували гості з Франції та Німеччини.

(натисніть на фото для перегляду, всього 10 фото)

Коментарі (4) | Переглядів: 2875

Детальніше...
 
Пам'яті Лесі Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Анізія Онищак   
13.08.2013
ТвориНа початку серпня у приміщенні Дрогобицької міськрайонної організації "Союз українок" відбулася година пам’яті, присвячена сторіччю з дня смерті Лесі Українки. І хоч учасників зібрання було небагато — півтора десятка, але високий інтелектуальний рівень доповідей і виступів при їх обговоренні заклав міцну основу для майбутніх осінніх зустрічей. Цікаві доповіді про життя та творчість Лесі Українки зробили союзянка п. Марія Прим’як та викладачка гімназії п. Світлана Дорик.

Коментарі (1) | Переглядів: 1911

Детальніше...
 
Палітра Петра Сидорчука (світ людини) Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Анізія Онищак, фото Юрія Федчака   
28.07.2013
СидорчукЗакінчується літній день, щоб знову прийти дивом, квітковим раєм, теплим сонцем, синім небом, золотими ланами пшениці, піснями птахів… Змінить його вечір розіпнутим на зірках вселенським болем за нашу людську недосконалість. Це я про свою недосконалість. Бо ось стільки живу, і знала трішки цих людей, та ніколи не цікавилась їхнім життям. Чомусь вважала, що так і має бути. Кожен живе, як уміє, як знає.

(натисніть на фото для перегляду, всього 1 фото)

Коментарі (10) | Переглядів: 2869

Детальніше...
 
Молодь іде за Франком Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Василь Павлюк   
31.05.2013
ФранкоТитан української нації Іван Франко сподівався, що творчість його знайде відгомін в серцях прийдешніх поколінь. Участь молоді в конкурсі "Стежками каменяра" показує, що сподівання справджуються. Діти щирим серцем сприймають твори Великого Каменяра і, наслідуючи його, пробують власні творчі сили.

(натисніть на фото для перегляду, всього 4 фото)

Коментарі (8) | Переглядів: 1976

Детальніше...
 
Золоті зернини з доріг її життя Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Анізія Онищак   
31.05.2013
Книга23 травня 2013 року в актовій залі Інституту фізики, математики та інформатики Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка відбулася презентація книги спогадів українського математика, доктора фізико-математичних наук, професора, голови Науково-методичної ради Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих "Зернини з доріг життя мого" Ніни Опанасівни Вірченко. Титули цієї жінки можна перераховувати годинами. Адже вона – член математичних товариств багатьох країн, Соросівський професор (1997р.), Почесний професор НТУУ "КПІ" (2005 р.), Заслужений працівник освіти, " Викладач - дослідник КПІ –2008" . Має чимало нагород Книга спогадів Ніни Вірченко вийшла 2011 року у Києві.

Ваш коментар буде першим | Переглядів: 2179

Детальніше...
 
"Калиновий цвіт" захопив усіх красою Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Юрій Федчак, автор фото- і відеоматеріалів   
23.05.2013
Калиновий цвіт14 та 16 травня 2013 року у Дрогобицькому районному домі відбувся огляд-конкурс "Калиновий цвіт", у якому взяли участь учні з 42 шкіл Дрогобицького району, а також Будинку дитячої та юнацької творчості. Мета конкурсу – широко пропагувати серед дітей та юнацтва кращі зразки традиційного народного та сучасного самодіяльного мистецтва, сприяти відродженню та утвердженню духовних цінностей українського народу, виявити і відзначити талановитих дітей та найкращі творчі колективи.

(натисніть на фото для перегляду, всього 19 фото і 3 відео)

Коментарі (1) | Переглядів: 8220

Детальніше...
 
Заходи з нагоди відзначення 152-ої річниці із дня перепоховання Тараса Шевченка та Свята Героїв Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Дрогобицька міська рада   
17.05.2013
Шевченко20 травня 2013р.
16:00
Вистава Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької "Шаріка"
Дрогобицький Народний дім імені Івана Франка

Ваш коментар буде першим | Переглядів: 2478

Детальніше...
 
Актори муздрамтеатру побували у Європі і продемонстрували "Нескориму" Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Юрій Федчак   
16.05.2013
НескоримаЩе торік у Дрогобичі побувала делегація Латвійської Республіки, очолювана президентом обласної думи Смілтенського краю Айнарсом Межулісом. Дізнавшись про прем’єру вистави "Нескорима", присвяченої 70-річчю УПА, латвійські друзі подали пропозицію продемонструвати її на сценах Латвії. І от з 1 до 8 травня колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича здійснив творчу поїздку у Смілтене – місто-побратим Дрогобича. Про ці та інші деталі йшла мова на прес-конференції, яка відбулася 15 травня у світлиці Дрогобицької міської ради.

(натисніть на фото для перегляду, всього 31 фото і 2 відео)

Коментарі (2) | Переглядів: 2607

Детальніше...
 
VІ-й Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів "Perpetuum mobile" Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Андрій Душний, Богдан Пиц   
16.05.2013
ФестивальЗакінчився VІ-й міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів "Perpetuum mobile", який проходив на базі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка 9 – 13 травня 2013 року.

(натисніть на фото для перегляду, всього 3 фото)

Коментарі (3) | Переглядів: 7720

Детальніше...
 
Розгортаю життя, як сувій полотна… Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Юрій Федчак, репортер   
13.05.2013
КотВизначна подія відбулася 12 травня у мистецькому колі Дрогобича і всього краю: у історичному відділі музейного комплексу "Дрогобиччина" розпочала свою роботу ювілейна виставка Заслуженого майстра народної творчості України Мирослави Кот. Привітати ювілярку прийшли цього дня секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, керівник відділу культури Дрогобицької міської ради Олег Яводчак, митці і творчі колективи краю, учні пані Мирослави, шанувальники мистецтва вишивання, краєзнавці, друзі та небайдужі до культурного життя міста дрогобичани.

(натисніть на фото для перегляду, всього 37 фото і 1 відео)

Коментарі (2) | Переглядів: 4036

Детальніше...
 
Дрогобичан запрошують на зустріч з письменниками Мирославом Дочинцем та Юрієм Николишиним Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Іван Тихий (drohobychanyn.io.ua)   
04.05.2013
Журналіст7 травня у Дрогобичі в актовій залі Ратуші відбудеться зустріч з письменниками Мирославом Дочинцем (м.Мукачево)та Юрієм Николишиним (м.Львів). Початок презентацій о 13.00.

Коментарі (1) | Переглядів: 2335

Детальніше...
 
Всього 101 - 120 з 172
© 2008-2019 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3911 днів)